vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Алергія на молоко

Іноді діти з ранніх років страждають різними алергіями. Організм починає адаптуватись до навколишнього світу. Якщо у дитини алергія на молоко, чим замінити продукт? Які продукти можуть без шкоди замінити молоко? Які можна виділити протипоказання? Відповіді на ці й не тільки питання можна буде знайти нижче.

Аллергия на молоко

Алергія на молоко – явище досить поширене. Корисні властивості молока вже давно досліджувались багатьма медиками. Що ж робити тим, у кого алергія? Меню будь-якої дитини можна урізноманітнити, навіть якщо є окремі протипоказання щодо молочних продуктів.

Короткі рекомендації

Батьки дитини можуть додати в раціон деякі соєві продукти. Можна додати соєве молоко, а також кефір, йогурт, сир. Їх можна придбати практично в будь-якій крамниці. Перш еіж вживати такі продукти, треба впевнитися в тому, що у дитини немає ніяких алергічних реакцій на сою і переконатися, що заміна доцільна.

Спочатку треба діяти обережно і вводити в раціон соєві продукти поступово. Якщо ж ніяких алергічних проявів не було виявлено, то їх можна використовувати за наступною схемою.

9 місяців – 1 рік. Прикорм треба починати поступово, спочатку соєве молоко треба давати по 150-200 мл двічі на тиждень, поступово вводити соєвий сир по 40 грамів двічі на тиждень, соєві кисломолочні – 150-200 мл двічі на тиждень.

1 рік – 3 роки. Порція не збільшується, проте може збільшуватися частота прийому. 200 мл тричі на тиждень, соєві кисломолочні також тричі на тиждень, сир по 100 грамів двічі в тиждень. Після настання 3-х річного віку, можна поступово вводити соєвий сир.

В нинішній час у великих гіпермаркетах можна зустріти продукти харчування, що не містять молочний білок. Ними також можна чудово доповнити раціон дитини. В окремих випадках у дитини може бути алергія на окремі види молока. Деякі батьки турбуються про те, що їх діти не отримають необхідних мікроелементів і мінералів з молока. Перш за все треба вибирати такий раціон, який не викличе негативні алергічні реакції.

Батьки не повинні панікувати. Поживні речовини та мікроелементи, які дитина не зможе добрати від окремих компонентів, організм компенсує іншими. Організм буде вбирати ті вітаміни і мікроелементи, які найбільш оптимально підійдуть дитині.

У більшості випадків багатьох дітей не турбує власний раціон. Не завжди доцільно шукати заміну якихось продуктів, від них можна повністю відмовитися. Можна скласти збалансований раціон, який не буде містити молоко. Воно не є провідною ланкою раціону.

Якщо ступінь прояву алергії занадто сильна, то молоко доцільно замінити спеціальними молочними сумішами, до складу яких входить гідроліз молока.

Що робити?

Людина може споживати різні види молока – коров’яче, козяче, овече, іноді навіть верблюже. Все буде залежати від індивідуальної переносимості. Всі представлені види містять велику кількість поживних речовин. Зміна одного виду на інший швидше за все не усуне алергічну проблему.

Нерідко можна зустріти, що алергія у дітей, так і дорослих може зустрічатися не на незбиране молоко, а на сухе. У цьому випадку негативна реакція викликана не самим молочним білком. Вся справа в тому, що в процесі обробки можуть починатися незворотні зміни в протеїнах і жирах. До складу можуть додавати окремі стабілізаційні компоненти, на які і з’являється алергія.

Лише в єдиному варіанті може проявлятися подібна проблема. Вся справа в тому, що годуюча мати може вживати окремі види молочних продуктів, і чужорідні білки можуть передаватися дитині. Чим можна замінити молоко при алергії? Можна використовувати такі продукти, які повноцінно замінюють молочні.

Вівсянка. Універсальний продукт, з якого можна робити корисний напій. Для приготування необхідно промити овес, залити водою і варити на повільному вогні. Воду, в якій варився овес, треба процідити і остудити. У підсумку вийде досить смачний напій, який можна давати своїй дитині.

Рис. З рису можна також приготувати смачний напій, який за смаком нагадує молоко. Для приготування потрібно змішати варений рис і воду і все це ретельно переробити в блендері.

Кокос і мигдаль. Кокосове і мигдальне молоко може доповнити раціон, але воно викликає окрему алергічну реакцію. У чистому вигляді його використовують рідко. В основному воно є одним з компонентів різних страв.

Людина, у якої 100% алергія, повинна підбирати такі продукти харчування, які будуть рівноцінно компенсувати відсутні живильні речовини і мікроелементи.

Якщо проблем не вдалося уникнути, то треба звернутися до лікаря, який і розпише дієту. Вона допоможе вирішити багато проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code