vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Застосування імуномодуляторів при ВІЛ-інфекції

Імуномодулятори при ВІЛ-інфекції підвищують захисні сили ослабленого організму до фізіологічного рівня. Одна з особливостей препаратів – можливість їх застосування з антибіотиками, протигрибковими та противірусними ліками у складі комплексної терапії. Лікування проходить під контролем аналізів крові і продовжується тривалий час.

Применение иммуномодуляторов при ВИЧ инфекции

Імуномодулятори та особливі комплекси циркулюють в крові хворого і при певних умовах осідають на поверхні внутрішніх органів. В результаті взаємодії між антигенами і антитілами активізуються тромбоцити, лімфоцити і макрофаги. Вони руйнують клітини вірусу та підтримують імунні процеси в організмі хворого.

Для лікування уражень нервової системи при СНІДі використовують препарати, що збільшують кількість Т-лімфоцитів у крові. Виражений ефект мають рослинні модулятори, що містять флавоноїди, сапоніни, алкалоїди, гліцин.

Печінка та її роль у формуванні імунітету

Імунна система ВІЛ-інфікованого пацієнта функціонує нормально лише в тому випадку, якщо у хворого здорова печінка. Ослаблений орган не в змозі знешкоджувати токсичні речовини.

Імунний статус пацієнта визначається жовчовидільною та секреторною функціями печінки. У хворого змінюється імунореактивність організму при збільшенні кількості білірубіну в крові. Лімфоцити і гранулоцити піддаються впливу токсинів і гинуть у великих кількостях.

У хворого з’являється нестача вітамінів, порушується транспортування білків, мікроелементів. На жаль, пацієнти, що мають слабку імунну систему, гинуть від сильної інтоксикації. Отруйні сполуки накопичуються в організмі у великій кількості. Імуноглобуліни А в крові хворого не в змозі створювати комплекси з молекулами бактеріального походження.

У процесі розвитку хвороби печінка перестає виконувати свою основну функцію – звільнення організму ВІЛ-інфікованого від чужорідних білків. Хворий орган не підтримує імунну систему пацієнта. У цьому разі виникає необхідність застосування імуномодулюючих препаратів.

Рослинні засоби для збільшення кількості Т-лімфоцитів у крові

Імуномодулятори сприяють збільшенню вироблення інтерлейкіну – речовини, що впливає на утворення Т-лімфоцитів. Хворому необхідно приймати настоянку ехінацеї, яка має багатогранну дію на організм:

  • протимікробну;
  • противірусну;
  • стимулює утворення лейкоцитів;
  • посилює фагоцитоз.

Зростання природних клітин, атакуючих вірус СНІДу, є підтвердженням зростаючої активності імунної системи хворого. Селен, цинк і флавоноїди ехінацеї збільшують захисні сили організму. Активізується робота селезінки, лімфовузлів, загрудинної залози при використанні лікувального екстракту.

Хелипин-Д – препарат, що містить флавоноїди. Його отримують з трави сімейства бобових. Лікарський засіб збільшує число лейкоцитів у крові, стимулює роботу імунних клітин.

Інтерферони – особливі білки, що володіють сильною противірусною дією: вони гальмують розмноження небезпечних мікроорганізмів. Хворому рекомендують приймати препарати солодки голої, кримського плюща, арніки, елеутерококу колючого, сухоцвіту, календули, гіркого полину. Противірусна активність спостерігається у екстракті прополісу, соку каланхое.

Як посилити неспецифічний захист організму?

В організм не повинні потрапляти токсичні речовини з продуктами харчування. Найпростіші природні імуномодулятори рослинного походження необхідно застосовувати постійно. Сорбенти і відварні, запечені чи тушковані овочі, висівки – найкращі засоби для профілактики імунного дефіциту.

Активатори роботи шлунково-кишкового тракту сприяють розвитку корисної мікрофлори кишечника. Застосування Легалону протягом 1,5-2 місяців покращує роботу печінки, очищає кров, зменшує кількість токсинів.

Морс з журавлини є рослинним антибіотиком, усуває інфекцію в організмі, поліпшує роботу нирок і печінки. Імуномодуляторами при ВІЛ можуть скористатися хворі, що страждають підвищеною в’язкістю крові.

Мінеральна композиція з вівса і меду покращує роботу серця ВІЛ-інфікованого хворого, а адаптогени стабілізують стан нервової системи.

Посилення гуморального імунітету

Основний орган, що формує опірність організму у хворого ВІЛ-інфекцією, – селезінка. Вона виробляє фагоцити і видаляє старі клітини крові з організму, продукує імуноглобуліни.

Збільшення селезінки у хворих на СНІД лікується за допомогою витяжки з перуанської ліани. Ліки усуває запалення, регулює гуморальний імунітет, активізує роботу лімфоцитів. До призначення імуномодуляторів при ВІЛ-інфекції необхідно підходити виважено, враховуючи протипоказання до їх застосування.

Препарат з кори перуанської ліани не застосовують вагітні жінки і матері, що годують. При значному збільшенні лімфовузлів хворому рекомендують лікування Крапленормом, до складу якого входять екстракт котячого кігтя і аскорбінова кислота. Препарат чинить противірусну та протизапальну дію на організм хворого.

Збір з квітів календули, анісу, ромашки, чорної бузини зменшує запалення в тканинах селезінки і відновлює порушені білково-синтетичні функції печінки. Після проведеного курсу лікування трав’яними препаратами підвищується стійкість печінкових клітин до дії інфекції, посилюється імунітет.

Фармакологічне лікування зниженого імунного захисту ВІЛ-інфікованого

Регулярний прийом імуномодуляторів продовжує життя хворому. Препарати гальмують розвиток вірусів і стимулюють клітинний імунітет. Замісна терапія частково відновлює імунний статус пацієнта, а особливі антитіла, Левамізол, Інтерферон перешкоджають посиленню основних проявів хвороби.

Лікар рекомендує пацієнту препарати, що мають противірусну дію, містять поліфеноли, ефірні олії та хінони. Призначають синтетичні інтерферони, які підсилюють виведення антигенів. Препарат Кагоцел застосовують циклами, з п’ятиденною перервою між ними. Збільшення кількості внутрішнього інтерферону посилює противірусний імунітет у хворого ВІЛ-інфекцією.

Біологічний активний препарат Кордицепс має імуномодулюючі властивості, активізує процес обміну речовин в уражених клітинах. Використання в комплексному лікуванні сорбенту Карбовит зменшує прояви інтоксикації та покращує показники імунітету.

ВІЛ-інфікований пацієнт зобов’язаний регулярно приймати імуномодулюючі препарати для запобігання прогресування небезпечної хвороби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code