vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Застосовуються вітаміни після пологів при грудному вигодовуванні

Для молодих мам дуже важливо отримувати всі необхідні вітаміни після пологів при грудному вигодовуванні. Чому ж так необхідні вітаміни саме жінкам у період лактації?

Применяемые витамины после родов при грудном вскармливании

Грудне молоко – це дуже поживний продукт, який забезпечує немовля всім комплексом необхідних для здорового розвитку речовин. Також існує думка, що грудне молоко дає прекрасну основу для формування повноцінного інтелекту у зовсім ще маленького дитини. Тобто повноцінне харчування вкрай важливо вже з перших днів життя вашого малюка. Саме тому природа так потурбувалася про склад грудного молока, що навіть якщо в раціоні матері чогось не вистачає, молоко все одно буде містити всі необхідні для дитини компоненти. Вміст білків, мікроелементів, вітамінів завжди приблизно однаково. Варіюється лише кількість жирів в залежності від часу доби. До вечора їх стає трохи більше, щоб малюк не відчував голоду протягом всієї ночі і спокійно спав.

Звідки ж беруться в молоці всі необхідні для дитини поживні речовини, якщо їх бракує в раціоні матері? Щоб забезпечити малюка всім необхідним, природа забирає важливі компоненти ресурсів організму матері, а вони можуть бути потрібні їй для повноцінної життєдіяльності. Таким чином, у період годування материнський організм знаходиться під ударом. Здоров’я жінки може бути в небезпеці через брак тих чи інших елементів і вітамінів. Тому запас цінних поживних речовин потрібно регулярно поповнювати.

Авітаміноз у матері

Дослідження показують, що найчастіше годуючим мамам бракує вітаміну В1 (тіаміну). Цей вітамін дуже важливий для стимуляції процесів росту і розвитку, тому значна його кількість надходить у грудне молоко. Наслідки нестачі цього вітаміну при грудному вигодовуванні можуть бути вкрай неприємними для жінки. Адже він бере участь у всіх обмінних процесах і життєво необхідний для організму, а особливо для нервової системи. Тому при нестачі тіаміну можливі нервові розлади і поганий настрій. Нормальний рівень тіаміну допомагає молодим мамам зберегти бадьорість, гарний настрій, знімає дратівливість і втому. Недарма його називають «вітаміном оптимізму». Ось чому регулярне поповнення запасів тіаміну дуже важливо для годуючих жінок.

Крім того, при грудному годуванні жінки нерідко страждають від нестачі вітамінів А, С, Тобто через дефіцит цих вітамінів багато мами стикаються з ламкістю і розшаруванням нігтів, витончення і випаданням волосся і навіть з карієсом, які руйнують зуби. За даними медиків, з подібними проблемами тією чи іншою мірою стикаються близько половини всіх годуючих жінок. Найчастіше, це відбувається після кількох місяців годування, коли жіночий організм вже витратив наявні у нього запаси вітамінів.

Сучасна медицина довела, що в період лактації авітаміноз у матерів викликається не тільки безпосередньо освітою грудного молока. Виснаження запасів цінних речовин багато в чому пов’язане і з іншими факторами. Вітаміни, зокрема, вкрай необхідні для повноцінної роботи ендокринних залоз організму, а їх активність у період годування дитини істотно підвищується. Також вітаміни беруть участь у багатьох процесах метаболізму, а всі обмінні процеси в організмі молодої жінки в цей період протікають набагато активніше звичайного.

Чим небезпечний авітаміноз для немовляти?

Бувають випадки, коли при грудному годуванні вітамінів не вистачає настільки, що може постраждати і здоров’я малюка. Якщо у матері в процесі лактації розвинеться виражений стійкий авітаміноз, то ресурс для забезпечення дитини вітамінами буде вичерпано. І він вже не зможе отримати разом з грудним молоком весь набір життєво необхідних йому речовин. Нестача вітамінів може призвести до сумних наслідків: уповільнення росту і навіть проблеми з розумовим розвитком.

Дуже небезпечним наслідком авітамінозу матері може виявитися брак у немовляти вітаміну D, необхідного для повноцінного формування кісток і володіє антирахитными властивостями. З цієї причини немовлятам, які перебувають на грудному вигодовуванні, лікарі-педіатри нерідко призначають препарати цього вітаміну. Вироблення вітаміну D, як відомо, відбувається під дією сонячного світла. Тому потурбуватися про прийом препарату потрібно перш за все в осінньо-зимовий період, коли мама з малюком рідше бувають на сонці.

Препарати або природні джерела вітамінів?

Сучасні шанувальниці здорового способу життя нерідко воліють відмовитися від прийому призначених полівітамінів на користь природних продуктів, що містять корисні речовини. Вони думають так: «Якщо годую грудьми дитини, отримувати всі вітаміни необхідно тільки з природних джерел». Звичайно, все залежить від бажання молодої мами. Ніхто не буде змушувати її пити вітаміни. Але при цьому жінка повинна ретельно продумувати свій раціон, роблячи його повноцінним і збалансованим. Це дуже непросто, а в деяких випадках і зовсім неможливо, особливо в той час року, коли асортимент свіжих овочів і фруктів дуже обмежений.

Непоодинокі й випадки, коли велика кількість споживаних матір’ю фруктів викликає у дитини алергію. Тоді жінці при грудному годуванні і зовсім доводиться обмежити свою дієту кашами, хлібом, бульйонами.

До того ж в сучасних екологічних умовах і при існуючих технологіях вирощування куплені овочі та фрукти можуть виявитися не такими вже й корисними, як звикли думати жінки. Рівень вмісту в них вітамінів може бути набагато нижче норми, а кількість пестицидів нерідко зашкалює.

У таких випадках на допомогу приходять препарати полівітамінів, які вживають тільки після консультації лікаря. Важливо пам’ятати, що годуючим мамам не підійдуть звичайні препарати полівітамінів, які можу спровокувати алергічну реакцію в дитини. Тому були розроблені спеціальні препарати полівітамінів для жінок у період лактації. Саме цими безпечними вітамінами і варто скористатися. Їх можна пити, не турбуючись про алергічних реакціях. Вони оптимальні за складом корисних елементів і містять саме ті речовини, які необхідні малюкові і його матері-годувальниці. Ці комплекси вітамінів підібрані так, що речовини, які погано поєднуються один з одним, знаходяться окремо, в різних капсулах. Такий розумний підхід сприяє більш швидкому засвоєнню вітамінів і підвищує ефективність препарату.

Як правильно приймати полівітаміни?

Якщо годувальниці рекомендований курс полівітамінів, потрібно знати деякі особливості їх прийому, а саме – невеликі перерви в процесі прийому вітамінів.

Тому кожен місяць прийому полівітамінів повинен чергуватися з семиденним перервою.

Краще всього приймати препарат вранці або ж в денний час, під час їжі, щоб вітаміни добре засвоїлися. А ось вживати вітаміни на ніч, перед сном, вкрай небажано.

Перед прийомом тих чи інших вітамінних препаратів потрібно обов’язково порадитися з лікарем. А ще краще здати спеціальні аналізи, які допоможуть точно визначити, яких саме вітамінів не вистачає годувальниці. Тоді лікар зможе підібрати курс вітамінів, виходячи з індивідуальних потреб організму молодої жінки.

Важливо пам’ятати, що грамотний підхід до складання раціону і призначення вітамінних препаратів в період лактації забезпечить повноцінний розвиток дитини і збереже красу і здоров’я годуючих мам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code