vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Загартовування дітей в домашніх умовах

Щоб не довелося при найменшому протязі лікувати застуду, потрібно здійснювати загартовування в домашніх умовах дітей з перших днів життя. Тоді будуть не страшні не тільки відкрита кватирка на кухні, але і промоклі ноги.

Закаливание в домашних условиях детей

З чого починати загартовування?

Загартовування дітей слід починати з першого місяця життя. Спочатку можна просто залишати малюка голеньким на деякий час. Робити це краще в першій половині дня після провітрювання дитячої. Коли малюк підріс і почав ходити, практикувати перебування його будинку в одних трусиках і босоніж. Температура повітря повинна бути не менше 20 градусів за Цельсієм. Потрібно поступово привчати дитину мити руки і вмиватися тільки холодною водою. А під час вірусних епідемій також промивати холодною водою ніс.

Раннє поступове загартовування дитини в домашніх умовах до півтора – двох років призведе до того, що в зимовий час він зможе виводити на вулицю босоніж, починаючи з 2-х хвилин. Не слід кутати з малого віку дитини в теплий одяг, натягувати йому на ноги теплі вовняні шкарпетки. Якщо тато ходить по будинку в майці, а мама в легкому халатику, то і дитина повинен бути одягнений легко. Обмін речовин у малюка набагато інтенсивніше, чим у дорослих. Він легко перегрівається. Мокре волосся на потилиці, дуже гарячі руки і ноги свідчать про те, що йому жарко.

Тому не варто дивуватися, якщо дитина ходить по квартирі тепло вдягнений, але, постоявши під відкритою кватиркою, відразу ж застуджується.

Загартовування сонцем і теплом

Сонячні промені оздоровлюють організм, сприяють виробленню вітаміну зростання. Під впливом сонячного світла активізується обмін речовин, починають злагоджено працювати всі системи організму. Впливаючи на шкіру, ультрафіолет загартовує організм, підвищує його стійкість до несприятливих природних умов, мікробам. Сонячні ванни підвищують захисні сили організму, регулюють біоритми.

У літню пору дитини з дитячого віку слід привчати до сонця. Спочатку на вулиці потрібно тримати його в тіні. Можна роздягнути дитину, щоб він полежав деякий час голеньким. У віці близько 2-х років виводити в тінь на вулицю в одних трусиках. Після 3-х років давати йому бігати на сонці з непокритою головою. Але прогулянка влітку в першій половині дня повинна триватиме з 9 до 11 ранку. Далі стає жарко, і навіть в тіні дитина може спітніти. В цей час краще повернутися в будинок.

Починаючи з півтора років можна починати загартовувати малюка теплом, наприклад, відвідувати з ним сауну. Перебування в парній слід дозувати, поступово збільшуючи час, щоб дитячий організм звикав до високих температур. Спочатку перебувати в сауні дозволяється не більше 2-х хвилин. Обов’язково надіти на дитину бавовняну шапочку, щоб не перегріти голову. Добре гартує чергування парної з прохолодним душем. Також після гарячих температур рекомендуються легкі масажі.

Загартовування повітрям

Загартовування дітей вдома потрібно починати з грудного віку. Спочатку слід робити повітряні ванни. Перед початком процедури слід провітрити кімнату. Коли температура повітря досягне 20 градусів, роздягнути дитину й потримати голеньким кілька хвилин. Процедура зарядить малюка бадьорістю. Потім поступово знижувати температуру. До півтора років малюк зможе комфортно себе почувати при температурі 14-16 градусів за Цельсієм.

Загартовування водою

Загартовувати організм дитини можна і водними процедурами. Він не тільки не буде часто хворіти, а навіть при легкому нежиті або почервоніння горла у нього не розвинуться ускладнення у вигляді ангіни або бронхіту. Загартовування дітей водою треба починати з сухих розтирання рушником. Розігрітий дитина поступово буде «остигати» і одночасно звикати до більш низькій температурі.

Через тиждень необхідно розтирати тіло мокрим рушником. Спочатку змочувати рушник теплою водою. Щотижня знижувати температуру на один градус. Врешті-решт, почати розтирання холодним мокрим рушником. Обливати водою з душу рекомендується також, як і з процедурою з мокрим рушником. Спочатку вода повинна бути теплою. А потім поступово знижувати температуру води до 23 градусів за Цельсієм.

Ефективно здійснювати загартовування, починаючи з ножних ванн. Порядок зниження температури такий же, як і при інших способах водного загартовування. Коли дитина звикне до ножної ванни у 22 градуси, можна почати робити контрастні ванни. Занурювати ноги в таз з гарячою, то холодною водою. З малих років бажано водити малюка в басейн. А коли він підросте і навчитися плавати, влітку ходити з ним купатися в природних водоймах.

На що звертати увагу

Не можна насильно змушувати малюка купатися в холодній воді або ходити в одних трусиках і босоніж по квартирі. Потрібно брати до уваги, що йому може бути некомфортно.

Протягом всього періоду загартовування слід стежити за дитиною. Якщо малюк капризує, у нього холодні руки і ноги, він постійно тремтить, краще якнайшвидше одягнути його і надіти тапочки. Але ні до чого і перегрівати дитину. Якщо він занадто тепло одягнений на вулиці чи вдома, спітнів, найменший свіжий вітерець може призвести до затяжної застуді або ангіні. Гартуючи дитини, необхідно знати міру. Якщо він відразу не може звикнути до пониження температур, слід почекати. Поступово малюк звикне, стане міцним. Йому не страшна буде ніяка погода: ні спека, ні холодний вітер, ні сніг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code