vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Загартовування сонцем

Далеко не кожна людина знає про те, що існує метод, званий загартовування сонцем. Сонячні промені, які отримує організм людини, допомагають виробляти вітамін D, який сприяє зміцненню кісткової тканини і поліпшенню загального стану організму. Є безліч фактів, які доводять, що люди, які живуть в південних країнах, більш радісні. Важкі психічні розлади (туга, смуток, депресія і навіть спроби суїциду) їх майже не турбують на відміну від тих людей, які живуть, наприклад, у Північній Європі.

Закаливание солнцем

Однак не варто забувати і про те, що занадто тривалий загартовування сонячними ваннами може викликати опіки або сонячні удари. Так скільки ж часу необхідно перебувати на сонці?

У холодні пори року бажано гуляти хоча б 30 хвилин щодня. Це кількість часу здатне позбавити від депресії і послабити метеозалежність.

Коли на вулиці жарко, краще прогулюватися не на відкритому сонці, а, приміром, у тіні дерев. У подібному випадку організм буде отримувати таку ж кількість вітаміну D, не ризикуючи при цьому отримати опік або тепловий удар.

Що необхідно знати при загартовуванні сонцем?

Для частого перебування під сонцем потрібна особлива підготовка. Перед прийняттям сонячної ванни треба запастися водою і пити її кожні 10 хвилин незалежно від того, хочеться пити чи ні, оскільки тільки так можна уникнути теплового удару.

Якщо загартовування сонцем буде проходити часто і в жарку пору року, то одним з важливих складових екіпіровки стануть темні окуляри, які беруть на себе захист ніжної шкіри, що знаходиться навколо очей, від опіку сонцем. В особливо жаркий час сонцезахисні окуляри все ж треба періодично знімати. Робити це необхідно не тільки для того, щоб рівномірно засмагнути, але і для того, щоб отримати потрібну для організму дозу вітаміну D.

Сонячне загартовування в зимовий час

У холодну пору року незамінною розминкою для очей буде соляризація. У неї входять наступні правила загартовування сонцем:

  1. Встаньте там, де межують світло і тінь, розслабтеся і сконцентруйтеся на потоці сонячного світла. Уявіть собі позитивну енергію, що йде від сонця.
  2. Прикрийте очі і, не кваплячись, розгортайте голову так, щоб очні яблука були у сфері світла, то в тіні. Позбавтеся від дискомфорту, який полягає в напрузі століття, подрагивании, сильному зажмуривании.
  3. Щільно, але несильно закрийте рукою ліве око. Виконайте попередню вправу тільки для правого ока. Потім змініть руку і виконайте все те ж саме для іншого ока.
  4. Прикрийте очі, повністю розслабивши повіки. Не кваплячись, повертайте голову з однієї сторони в іншу.
  5. Відійдіть в темне місце, повільно відкривши очі.

Чим корисне і шкідливе загартовування сонцем?

Загартовування сонцем, як і загартовування різними іншими способами, допомагає людині виробити стійкість до різного роду хвороб. Сприяє підвищенню імунітету вітамін D, який з’являється разом із засмагою. Даний вітамін допомагає кальцію всмоктуватися з травного тракту і відкладатися в кістковій тканині. Кальцій також стимулює обмін фосфорної кислоти, яка відіграє не останню роль в діяльності центральної нервової системи.

Вітамін D має позитивний вплив на щитовидну залозу. У продуктах, які ми їмо, даний вітамін неактивний. В активну форму він перетворюється під впливом сонячних або штучних ультрафіолетових променів.

Все перераховане вище доводить те, що сонячні ванни дуже корисні. Проте приймати їх бажано в ранковий або вечірній час, коли світло сонця не несе великої шкоди. Вдень сонячні промені падають перпендикулярно до земної поверхні, тому організм може легко перегрітися або навіть отримати опік.

При довгому знаходженні на сонці може виникнути тепловий удар, з-за якого порушується робота всіх органів людського організму. Найчастіше цього явища піддаються люди, які засмагають без будь-якого головного убору.

Основні ознаки сонячного удару – це нудота і запаморочення. Тепловий удар може статися навіть у приміщенні, якщо температура повітря в ньому занадто висока

Поява сонячного опіку також свідчить про те, що чоловік провів дуже багато часу на сонці. Ознаки опіку наступні: сильне почервоніння шкіри, пухирі і висока температура. Найчастіше опік з’являється не відразу, а тільки через якийсь час.

Більшість людей в наш час боїться раніше часу зістарити шкіру. Саме з цієї причини вони намагаються уникати засмаги і не перебувати довго на сонці. Подібна поведінка є неправильним, оскільки вітамін D дуже важливий для організму. Враховуючи це, кращим вибором буде так звана золота середина. Грітися, отримуючи опіки, не варто, але і уникати сонячного світла постійно теж не можна. Щоб не отримати опік і зберегти шкіру в гарному стані, можна використовувати спеціальний крем або спрей. Восени, взимку і навесні загартовування сонячними ваннами в рази безпечніше і корисніше, чим влітку, оскільки прямі промені сонця не здатні викликати перегрів організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code