vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Загартовування дітей повітрям

Загартовування дітей повітрям – найбільш поширений метод зміцнення їх здоров’я. Цей метод загартовування можна використовувати щодня для новонароджених. Дитині потрібно свіжого повітря в два рази більше, чим дорослому. Маленькі діти дуже чутливі до кисню. Як показує статистика, діти, які мало і не регулярно проводять час на прогулянці, постійно перебуваючи в непровітрюваному приміщенні, стають млявими, погано їдять, втрачають вагу.

Закаливание детей воздухом

Коли і навіщо гартуватися

Загартовування дозволяє зміцнити імунну систему, що сприяє несприйнятливості дитячого організму до вірусних захворювань. Організм малюка швидше адаптується до змін зовнішнього середовища. У дитини нормалізується обмін речовин і швидше налагоджується терморегуляція. У нього поліпшується сон, апетит і стан цілому.

Необхідно дотримуватися всіх вимог лікаря і враховувати індивідуальні особливості дитини. Він повинен бути здоровим, загальний стан має бути задовільним – це хороший сон, апетит, надбавка у вазі відповідно віку.

Для досягнення позитивного ефекту, треба:

  1. Врахувати вік, стан здоров’я, індивідуальні особливості малюка.
  2. Починати процедури з малого, дотримуючись систематичності (бажано в один і той же час).
  3. Поступово знижувати температуру і підвищувати час проведення.
  4. Не допускати переохолодження.
  5. Захід слід проводити тільки в хорошому настрої.
  6. Рекомендується об’єднання процедури по зміцненню імунітету з масажними елементами або фізичними вправами.

Провітрювання кімнати

Самий щадний з усіх методів – це провітрювання приміщення. Щоб у кімнаті було свіже і чисте повітря, необхідно щодня провітрювати приміщення навіть у холодну пору року і регулярно проводити вологе прибирання . Температура повітря в нормі повинна бути 22°. У кімнаті дитини треба стежити за вологістю повітря, яка повинна бути не нижче 50%.

Влітку, коли на вулиці тепло, рекомендується відкривати кватирку на цілий день, а взимку, в опалювальний сезон, слід провітрювати близько 5 разів на день і зволожувати повітря. Дуже важливо не допустити перегріву дитини під час сну, тому треба проводити провітрювання перед сном, допускається зниження температури до 15°-17°.

На період провітрювання дитини слід винести з приміщення, закривати кватирку за півгодини до повернення, щоб встигла відновитися нормальна температура. Через деякий час дитину можна залишати в приміщенні при відкритій кватирці, за умови, якщо не буде протягу. Ні в якому разі не можна залишати його в провітрюваній кімнаті, якщо малюк спітнів. Не бажано включати кондиціонер, якщо в кімнаті є діти. Щоб підтримати оптимальну температуру влітку, краще скористатися фіранками або опустити жалюзі.

Прогулянка у дворі

З малюком обов’язково треба гуляти кожен день, причому погода може бути як сонячна, так і похмурою. Прогулянки позитивно впливають на роботу серцево-судинної системи, сприяють запобігання рахіту, підвищують апетит. Для дітей, народжених влітку, дозволяється проводити час у дворі на наступний день після приїзду з пологового будинку при умові, що температура за вікном не нижче 12°.

Для дітей народжених. у зимовий період, краще буде спочатку трохи зміцніти, і тільки у віці 2-3 тижнів можна виходити на прогулянки, якщо температура не нижче -5⁰. Бажано, щоб перша прогулянка тривала не більше 15 хвилин, поступово збільшується до 1 години. З тримісячною дитиною гуляти у дворі можна при температурі -10⁰, а з однорічним малюком навіть при – 15°. Якщо на вулиці дуже холодно, можна розділити час прогулянки на 2 етапи по 30 хвилин. Влітку рекомендується гуляти не менше 2 годин, але чим більше – тим краще. Можна об’єднати час, проведений на вулиці, зі сном, гімнастикою або іграми.

Дуже важливо одягати дитину по погоді, щоб не допустити його переохолодження або перегрівання.При температурі повітря від +6⁰ до -2 ⁰ малюка слід одягати у чотиришарову одяг: маєчка, боді, колготи, светр або трикотажна кофта, штанці (повзунки) і демісезонний комбінезон (при зимовому комбінезоні кофта не потрібна). Якщо температура знижується до – 8°, слід одягнути зимовий комбінезон. При температурі від -8⁰ до -14⁰ додатково одягають рейтузи і теплі шкарпетки.

Повітряні ванни

Загартовування дитини повітрям починається ще в пологовому будинку. При перевдяганні новонароджений приймає повітряні ванни. Проводити цю процедуру слід в добре провітреному приміщенні. Під час кожного переодягання бажано на кілька хвилин залишати немовля роздягненим, якщо температура повітря не нижче 20°.

У перший час тривалість загартовування має становити 1-2 хвилини, поступово час треба збільшувати. Для піврічного дитини час, проведений без одягу, може складати до 15 хвилин, а для однорічного – до 30 хвилин. Починаючи з другого місяця життя повітряні ванни рекомендується поєднувати з масажем. Влітку дуже добре поєднувати повітряні ванни з сонячними. Слід спостерігати за поведінкою малюка, він повинен бути веселим і активним, а на шкірі не повинно бути «гусячої шкіри».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code