vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

З’ясовуємо 3 скринінг у скільки тижнів проводять

Вагітна жінка, пройшовши 1-е і 2-е УЗД, задається питанням, а 3 скринінг у скільки тижнів проводиться.

Выясняем 3 скрининг во сколько недель проводят

Чекаючи малюка, майбутній мамі необхідно звернутися в жіночу консультацію і стати там на облік. Лікарі протягом всього часу до появи немовляти пацієнтці призначають різні обстеження. Це дозволяє лікарю стежити за станом жінки і розвитком плоду. На кожному терміні вагітності проводяться різні діагностичні процедури.

Останній триместр є дуже хвилюючим. Тому 3-й скринінг – це цілий ряд заходів, які дозволяють не допустити різних вад розвитку дитини.

Терміни третього дослідження та які показники вважаються нормою

Третій (останній) скринінг, як і перші два, проводяться для того, щоб визначити, чи відповідають параметри плода передбаченим фізіологічним нормам. Сучасні методи дослідження здатні задовго до народження дитини визначити різні патології майбутнього немовляти. Для цього існує допологова діагностика, що включає біохімію та ультразвук. Проводяться вони на різних строках вагітності.

Ці терміни вибираються не просто так. Обстеження проводяться в ті періоди, коли відбуваються значні зміни у розвитку плоду всередині утроби матері. Наприклад, на 11-й – 13-й тижнях проводиться перший скринінг, тому що саме до цього часу закінчується базове формування органів дитини, а вагітність завершує ембріональний період і переходить у фетальний.

Проведення скринінгу 3 триместру припадає на тижні з 30-ї по 32-ю. Більш точний час визначає лікар. До цього терміну плід збільшується в зростанні і вазі дуже сильно. Відбувається зростання голови та головного мозку. Посилено розвиваються й інші органи: легені, шкірні покриви, підшкірна тканина. У цей час плід повинен прийняти правильне положення – голівкою вниз. Навколоплідні води збільшуються саме на цій стадії. Робиться висновок про стан плаценти.

Які норми для третього скринінгу, хвилює багатьох жінок. Для оцінки всіх даних майбутнього малюка лікарями були розроблені різні таблиці. Вони відображають середньостатистичні параметри плода.

Деякі характеристики показує наступна таблиця:

Параметри 30 тижнів 31 тиждень 32 тижня
Довжина плоду в сантиметрах 39,9 41,1 42,3
Вага в грамах 1636 1779 1930
Біпаріетальний розмір у міліметрах 78 80 82
Периметр черепа в міліметрах 234 240 246
Діаметр грудей у міліметрах 79 81 83
Обхват животика у міліметрах 89 93 97
Довжина кістки стегна в міліметрах 59 61 63

По відхиленнях від середніх параметрів лікарі визначають різні патології. Наприклад, якщо обхват живота перевищує характеристики, то фахівці можуть запідозрити захворювання печінки або наявність зайвої рідини в черевній порожнині.

Статистика, проведена ВООЗ, показує, що близько 6% немовлят у світі народжуються з різними вадами. Скрининги відносяться до превентивним методам, здатним визначити поява дитини з патологією. Третій скринінг належить до цих заходів.

З чого складається дослідження?

Даний скринінг (у нього є ще одна назва – перинатальний) складається з діагностики самої жінки і плоду. У нього входять наступні дослідження:

  • обстеження плаценти;
  • стан і кількість навколоплідних вод;
  • як розташовується плід.

За призначенням лікаря може бути призначено додаткове обстеження.

УЗД скринінг останнього триместру проводиться з дещо іншою метою, чим перші два. При першому виявляються можливі аномалії розвитку малюка. Другий скринінг підтверджує або спростовує розвиваються патології. Третій – оцінює розвиненість плоду, характеристики плаценти, навколоплідні води і передлежання плоду.

Плацента розташовується біля дна матки при нормальному розвитку вагітності.

Майже у всіх випадках дана ситуація виникає саме в останній триместр. УЗД цього періоду інформує лікаря про це.

Передлежання плаценти буває центральним або повним. У першому положенні плацента закриває шийку матки. Друге передлежання – це розташування внизу матки. При такій патології вагітну поміщають у стаціонар і здійснюють постійне спостереження. Такий стан загрожує передчасними пологами.

На такому терміні навколоплідні води збільшуються аж до 35-го тижня. Після цього збільшення припиняється. Це відбувається з-за того, що плід до цього моменту стає повністю розвиненим. УЗД показує, чи вистачить вод для нормального завершення вагітності. Маловоддя, як і багатоводдя, вважається ненормальним станом.

Місце положення плоду в утробі матері весь час змінюється. При скринінгу 3 триместру визначається його положення, так як в цей момент (приблизно з 31-го по 33-й тиждень) малюк приймає таке положення, яке буде при пологах. Тобто лікар робить висновки про те, чи легко або важко будуть протікати самі пологи.

Плід розташовується в матці в 3-х варіантах:

  • головне, при якому головка дитини прилягає до шийки матки;
  • поперечний – голівка немовляти і його таз розташовуються в бічних частинах матки;
  • тазове – сідниці і ніжки плоду розташовуються на виході з малого таза породіллі.

Найкраще положення для розродження – головний. При інших передлежання майже завжди робиться кесарів розтин.

Якщо розшифровка результатів викличе у доктора якісь сумніви, то призначається повторне або додаткове дослідження.

Ще два методу УЗД

У скринінг третього триместру може бути включений метод доплерометрії. Він визначає, як і з якою швидкістю кров тече по судинах. Перед пологами дослідження такого роду для кровотоку матері і плоду є дуже важливим. Призначають його жінок з високим перинатальним ризиком.

Мета методу полягає у своєчасному виявленні можливих порушень у зв’язці мати-плацента-дитина.

Дослідження є безпечним. Ніякого болю пацієнтка також не відчуває. Схоже з звичайним ультразвуковим дослідженням. Майбутня мама лягає на кушетку, лікар змащує живіт гелем і датчиком водить по ньому, діагностуючи стан внутрішніх органів.

Тільки лікар визначає, скільки повинно бути тижнів вагітності для проведення діагностики.

Ще один діагностичний метод – кардіотокографія. Який стан майбутнього малюка оцінюється ближче до пологів або безпосередньо в їх період. При даному методі реєструється частота биття серця у плода залежно від скорочень матки. Скільки тижнів вагітності повинно бути перед проведенням діагностики, визначає лікар. Зазвичай це трапляється від 34-го тижня до 36-й.

Як діє серце, перевіряється спеціальним датчиком із застосуванням ультразвукових хвиль. Він кріпиться до живота вагітної, в те місце, де чути серцеві ритми плода. А дана область визначається простим стетоскопом акушера.

Дана діагностика спеціально призначається саме на цей період, так як в даний час відбувається повноцінне формування зв’язку фізичної активності плода та діяльності його серця.

Проводити всі 3 скринінгу бажано в одному місці. В такому випадку не буде присутній плутанина в одиницях виміру. Доктор зможе абсолютно спокійно скласти висновок про проведені процедури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code