vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

З якої причини коліт внизу живота при вагітності?

Чому коліт внизу живота при вагітності? З цією проблемою стикаються багато майбутні мами. Вагітність – це настільки особливий період у житті жінки, що не звертати уваги на різні зміни і симптоми не можна. Тому, коли несподівано з’являються такі симптоми, як кольки або інші види болю внизу живота, потрібно бути особливо уважною і обережною. Жінки під час вагітності постійно стикаються із змінами у своєму організмі. Такі зміни цілком зрозумілі і природні.

По какой причине колит внизу живота при беременности?

Загальні причини колік і болів внизу живота у вагітних

Чому ж все-таки внизу живота коліт при вагітності?

Складно знайти хоча б одну жінку, яка з упевненістю скаже, що за всю вагітність у неї нічого не кололо, не боліло, не було дискомфорту і занепокоєння. У цьому немає нічого дивного, тому що вагітність, особливо якщо вона перша, вносить безліч змін в організм, повністю перебудовуючи гормональний фон і потреби в певних поживних і мінеральних речовинах.

Колючі болі в період вагітності поділяють на ті, що виникають на ранньому та пізньому строках. Болі і коліки в нижній частині живота можуть носити різний характер і мати різні причини. Часто це явище виявляється небезобидным. Однак буває, що жінка, особливо якщо це перша вагітність, починає панікувати даремно.

Причини колік і болів внизу живота у вагітних на ранньому терміні

Майбутнім мамам іноді важко визначити власні відчуття в початковий період вагітності. Лікарі допускають невеликі поколювання через скорочення матки. У цих ситуаціях фахівці рекомендують розслабитися і полежати в спокійному стані. Коли дискомфорт не проходить, краще звернутися до лікаря, або, якщо є така можливість, хоча б подзвонити йому.

У першому триместрі відчуття кольок або болів можуть обумовлюватись:

 • припливом крові до матки і іншим органам;
 • розтягненням м’язів і зв’язок органів малого тазу;
 • збільшенням матки.

У цих ситуаціях жінки скаржаться на пульсуючий характер больових відчуттів. Пильну увагу на такі види болю звертають первородящі жінки. У жінок із другою або третьою вагітністю не виникає занепокоєння, якщо коліт внизу живота при вагітності. Лікарі стверджують, що такі больові відчуття більш характерні для жінок, які раніше страждали від альгодисменореї (хворобливих менструацій).

Ще однією причиною болів внизу живота при вагітності є проблеми ШЛУНКОВО-кишкового тракту, наприклад, метеоризм (скупчення газів в кишечнику), запор, дисбактеріоз, синдром подразненого кишечника. При вищевказаних проблеми ШКТ коліки і біль може бути в лівому і правому боці і внизу живота. Так, у випадку метеоризму, коли гази можуть переміщатися по кишечнику, біль може поширюватися по всьому животу. У цьому випадку необхідно звернутися до гастроентеролога, який призначить необхідне лікування.

Кольки в нижній частині живота характерні і для циститу. Необхідно звернутися до уролога, який призначить відповідне лікування. Симптоми циститу наступні:

 • болісне сечовипускання, під час якого коліт в зоні уретри і живота;
 • різі;
 • часте сечовипускання.

Необхідно зазначити: часте сечовипускання характерно не тільки для циститу, але і для ранніх строків вагітності, що пояснюється фізіологічними змінами в організмі жінки, про які було вказано вище. Вагітні жінки повинні пам’ятати, що необхідно звертати увагу не тільки на характер болю, але і на її інтенсивність.

Причини колік внизу живота у вагітних на пізньому терміні

Такий вид болю на пізньому терміні може свідчити про помилкових сутичках. Необхідно навчитися розрізняти помилкові і справжні перейми. Для народжували жінки це не складе труднощів, а ось для первородящей буде непросто. Зазвичай помилкові перейми є нерегулярними, не посилюються і тривають нетривалий період. Справжні перейми регулярні, їх інтенсивність поступово наростає, біль лише посилюється.

Колючі болі можуть обумовлюватись натягом маткових зв’язок, що розтягуються при збільшенні матки. Виникає питання: як полегшити такий стан? Лікарі радять носити допологовий бандаж. Одна з можливих причин болю – це ворушіння дитини. Коли малюк знаходиться в матці ніжками вниз, його ворушіння в нижній частині живота може бути болючим. Якщо ніжка малюка потрапляє, наприклад, за сечового міхура або прямої кишки, жінка відчуває різкий біль і позив до сечовипускання. У таких випадках можна змінити позу, тоді дитина не буде штовхати саме в це місце.

Небезпечні причини колік внизу живота у вагітних

Однією з найбільш небезпечних причин є різні патології перебігу вагітності. У таких випадках больовий синдром супроводжується:

 • виділеннями з кров’ю;
 • підтікання навколоплідних вод;
 • запамороченням;
 • загальним нездужанням.

У таких випадках необхідно терміново викликати бригаду швидкої допомоги.

Ще одна причина – гострі стани, наприклад, отруєння, апендицит. Гостре отруєння характеризується наступними симптомами:

 • переймоподібні болі;
 • нудота;
 • блювання;
 • пронос;
 • підвищена температура;
 • загальне нездужання, млявість, слабкість.

Якщо отруєння супроводжується блювотою і проносом, необхідно терміново викликати бригаду швидкої допомоги або звернутися в лікарню. Втрата рідину з-за блювоти і проносу призводить до порушення електролітного балансу. При таких станах лікарі призначають крапельниці і спеціальні медикаменти.

Порушення електролітного балансу дуже небезпечно для організму людини, особливо для вагітної жінки. Більш небезпечно таке гостре стан, як апендицит, який потребує хірургічного втручання.

Для апендициту характерні такі ознаки, як:

 • наростаючий дискомфорт;
 • болі в животі, особливо характерно їх концентрування у правому боці;
 • поколювання трохи вище промежини;
 • ріжучі болі в животі;
 • підвищена температура;
 • пронос;
 • нудота, блювання.

Зволікання зі зверненням до лікарні може призвести до перитоніту, який загрожує життю. Іноді симптоми апендициту можуть носити і атиповий характер: ниючі болі не концентруються праворуч, а поширюються по всій черевної порожнини або віддаються в лівий бік. Може спостерігатися лише кілька із зазначених симптомів.

Якщо відчуття дискомфорту в нижній частині живота не проходять, а кольки і болі носять постійний характер, необхідно терміново звернутися до лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code