vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Яку роль відіграють гормони при плануванні вагітності

Аналізи на гормони при плануванні вагітності здаються для того, щоб переконатися, що у майбутньої мами немає неполадок в роботі ендокринної системи. Гормональна підтримка з боку материнського організму має вирішальне значення на всьому протязі виношування дитини: від зачаття до пологів. Саме своєчасна вироблення гормонів регулює формування плоду, тому життя і здоров’я малюка безпосередньо залежить від ефективної роботи ендокринної системи жінки. Що може свідчити про ймовірні гормональних порушеннях в організмі майбутньої мами?

  • нерегулярний менструальний цикл;
  • оволосіння тіла за чоловічим типом;
  • завмерлі вагітності та викидні;
  • швидкий набір маси тіла, прогресуюча повнота;
  • дуже хворобливі менструації.

Какую роль играют гормоны при планировании беременности

Можливі й інші ознаки в залежності від типу захворювання ендокринної системи. Останнім часом всім жінкам після 35 років призначають профілактичну перевірку у вигляді аналізу крові, тому що після цього віку збільшується статистика порушень гормонального фону. Аналізи призначаються, якщо у пари, яка не охороняється, не настає вагітність протягом року.

Аналізи можна здавати як у безкоштовних поліклініках, так і платних. Працюють і приватні лабораторії, які виконують дослідження якісно і дуже швидко.

Аналізи на гормони при плануванні вагітності

Планування вагітності – це процес підготовки організму до серйозної перебудови, який краще починати мінімум за півроку, а краще за рік до передбачуваного появи малюка. В цілях профілактики ускладнень майбутній мамі потрібно привести в порядок свій м’язовий корсет, особливо м’язи тазового дна. На коригування гормональних порушень, якщо вони будуть виявлені, теж потрібен час. Для правильної здачі аналізів лікар заздалегідь підбирає день менструального циклу, коли буде проводитися дослідження.

Коливання рівня гормонів в організмі жінки можуть бути дуже значними. До якого лікаря звернутися за направленням на аналізи? Це може бути акушер-гінеколог, а якщо буде потрібна допомога більш вузького спеціаліста, то ендокринолог або ендокринолог-гінеколог. Для того, щоб дані дослідження відображали реальну картину слід дотримати деякі правила перед здачею крові:

  • забір крові проводиться вранці, натщесерце;
  • безпосередньо перед відвідуванням процедурного кабінету слід уникати емоційно насичених ситуацій і стресів;
  • у ніч дослідження не рекомендується займатися сексом або важкою фізичною роботою;
  • напередодні не можна приймати наркотичні препарати, алкогольні напої, снодійні засоби, гормональні контрацептиви.

Якщо жінка користується гормональною контрацепцією, їй слід обговорити останній пункт з лікарем. В особистому документі пацієнтки, який заповнюється за результатами дослідження в одній графі вказана норма, а в іншій – її персональні дані. Таким чином навіть не спеціалістка буде зрозуміло, які результати.

Гормональні дослідження

При необхідності може знадобитися здати кілька аналізів, так як тестування рівня деяких показників може не збігатися за часом. На які конкретно гормони проводиться аналіз крові?

Тестостерон. У жінок виробляється корою надниркових залоз і яєчниками в не великих кількостях, бере участь в обміні речовин, впливає на формування сексуального бажання, регулює роботу сальних залоз, набір м’язової маси. Тестостерон теж бере участь у формуванні міцності кісткової тканини і в роботі кісткового мозку. Існує суспільний стереотип, що тестостерон – це тільки чоловічий гормон, насправді його можна виявити в кожному жіночому організмі. Для жінок з надлишком тестостерону характерне надлишкове кількість волосся на тілі, ріст волосся на верхній губі, порушення в роботі сальних залоз від яких страждає шкіра. Кількість тестостерону, що є характерним для кожної конкретної жінки може бути абсолютно різним від 0,45 до 3,75 нмоль/літр. Для жінки, яка хоче стати матір’ю, норма становить не більше 5 нмоль/л, інакше завагітніти не вдасться.

Пролактин. Цей гормон відповідає за регуляцію виділення молока, забезпечує ріст і функціонування молочних залоз. Інша його функція – це затримка овуляції у годуючої матері, саме через нього у нещодавно народили жінок може бути відсутня менструація. Таким чином організм захищає себе від нової вагітності на період відновлення від попередньої. Пролактин також бере участь у формуванні плоду, допомагає розвиватися здоровим легким. Підвищений пролактин поза вагітності та післяпологового періоду призводить до неможливості завагітніти. Аналізи здаються на 3 – 5 дні менструального циклу, важливо відповідально поставитися до рекомендацій, і нічого не їсти до забору крові, особливо нічого солодкого.

Лютеїнізуючий гормон. Потрібен для нормальної вироблення всіх статевих гормонів, що забезпечує дозрівання яйцеклітини. Саме на цей гормон реагують тести на овуляцію. Максимальна концентрація настає на 12-16 день циклу, однак для медичного дослідження потрібно 3-5 день циклу. Овуляція – це основа вагітності, якщо у жінки відбувається овуляція, значить, вона має всі шанси стати матір’ю.

Прогестерон. У цього гормону безліч функцій, для майбутньої мами має значення те, що він дозволяє заплідненої яйцеклітини вдало прикріпитися до стінки матки. Недолік цього гормону призводить до викидня. Аналізи проводяться на 20-21 дні циклу. Роль прогестерону настільки велика, що іноді його називають гормон вагітності.

Экстадиол. Виробляється яєчниками і відповідає за ефективне функціонування епітелію матки, прохідність маткових труб і злущення верхнього шару ендометрію під час менструації. Дослідження проводяться можуть проводитися або в 3-5 дні циклу, або в 20-21, за рекомендаціями лікаря.

Фолликустимулирующий гормон. Впливає на взаємодію статевих гормонів, тому відіграє важливу роль в настанні вагітності і виношування дитини. Аналіз здається в 3-5 дні циклу.

До списку можуть бути включені і інші гормони, в залежності від конкретної клінічної картини. Якщо є порушення в роботі яєчників, потрібно дослідження на ДГЕА – сульфат, яке проводиться в будь-який день. Якщо є підозри на неправильну роботу щитовидної залози, може знадобитися аналіз на тироксин.

Гормональні препарати

Сучасна фармакологія дозволяє здійснити гормональну підтримку вагітності та корекцію порушень у міру необхідності. Пацієнткам з гормональним дисбалансом індивідуально підбирається курс препаратів. Прийом може бути тривалим, наприклад, при підвищеному пролактине курс може тривати до року. Періодично потрібно проходити моніторинг, щоб відслідковувати ситуацію. У деяких випадках може знадобитися ЕКО, особливо при рівні фолікулостимулюючого гормону, відмінному від норми.

Особливо важливо підібрати дійсно компетентного гінеколога-ендокринолога, тому що від рекомендацій цього фахівця буде залежати весь успіх лікування. Порушення в роботі ендокринної системи чреваті не тільки безпліддям, але також і освітою доброякісних і злоякісних пухлин. Тому якщо по щасливою випадковості вдалося з’ясувати дисбаланс в гормональному фоні, можна вчасно вжити профілактичних заходів.

Комплексне лікування

Особливу увагу своєму здоров’ю слід приділити жінкам старше 30 років, які планують народити свого першого дитини. Аналізи на гормони при вагітності дозволяють виявити конкретні порушення і підібрати ефективну програму дій для їх усунення. Відповідальний підхід до лікування і прийом сучасних гормональних препаратів дозволяють дати життя дитині навіть у найважчих випадках.

Висловлюємо вдячність сайту menbook.net за надання матеріалів для створення статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code