vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Якщо діагностована пухлина суглоба стопи яке її лікування

При пухлини суглоба стопи лікування призначає лікар. Воно залежить від причини, що його спровокувала. Гомілковостопний суглоб дуже вразливий чинності анатомічної будови тіла і його розташування. На ноги, а саме на суглоби ніг, припадає навантаження всього тіла. За рахунок постійного руху суглоби піддаються різним травм: розтягнень, вивихів, переломів і інших тяжких захворювань. Пацієнти, звертаючись до лікаря з болем в суглобах ніг, можуть почути різні діагнози.

Если диагностирована опухоль сустава стопы каково ее лечениеПриводом для звернення до лікаря може стати не тільки набряк, але і напади болю, відчуття хрускоту в кістках, оніміння, зниження рухливості суглоба. Ще можуть з’явитись такі ознаки, як почервоніння, підвищення температури в тій частині ноги, де сталася травма, виникнення пухлини.

Пухлина суглоба стопи

Пухлина гомілкостопа – це скупчення рідини в тканинах стопи. Визначити її наявність дуже просто, т. к. почервоніння шкіри і набряк добре відчутні і при пальпації, і при візуальному огляді. Нога стає ширше, при натисканні на місце набряку під пальцями відчувається пульсація, нога гаряча, і дотики викликають біль. Але визначити, що стало причиною набряку і які саме тканини і кістки зачеплені, дуже важко. Це і становить основну складність в діагностиці. Вона проводиться за допомогою таких досліджень:

  • рентгенівський знімок;
  • магнітно-резонансна томографія;
  • комп’ютерна томографія.

Це найбільш інформативні методи діагностики, які дають можливість визначити як місце травми, яка призвела до набряку, так і його причину. Це допомагає підібрати правильну терапію для лікування.

Причини пухлини гомілкостопа

Причин, які приводять до набряку суглоба дуже багато. Їх можна розділити на дві групи: травми і прояви хронічних захворювань. Як наслідок травматичного порушення, набряк виникає при ударах ноги, ударах і розтягненнях. Він може з’явитися в результаті перелому стопи, освіти тріщини в ній або іншого пошкодження. Такі травми провокують неправильний рух синовіальної рідини в м’яких тканинах ноги і її скупчення в місці ушкодження, що і стає причиною пухлини.

Друга причина появи набряку суглоба ноги – наявні захворювання внутрішніх органів. Найчастіше це хвороби ендокринної системи (цукровий діабет, порушення в роботі щитовидної залози), а також захворювання опорно-рухового апарату:

  • синовіт;
  • артрит;
  • артроз;
  • подагра.

Такий набряк гомілки є одним із симптомів наявних проблем зі здоров’ям і, перш чим почати лікування пухлини, потрібно спочатку усунути причину, що його спровокувала.

Яка б не була причина, що сприяє виникненню набряку, є прояви, які присутні завжди. Це запальні процеси в м’яких тканинах самої ноги і шкірних покривах.

Рідина, що накопичується в тканинах і утворює набряк, не дає суглобам рухатися так, як це закладено природою. Людина не може до кінця зігнути і розігнути стопу, рухати її з боку в бік і т. д. Таким чином, набряк знижує рухову активність. При цьому виникають сильні болі, які посилюються при спробі стати на ногу і перенести на неї вагу тіла або просто зробити рух. До болю додається відчуття жару в місці пухлини, видно, як пульсують жили.

Причини запальних процесів в суглобі ноги

Запалення виникають також внаслідок хвороб скелета людини. Різні захворювання призводять до порушення роботи того чи іншого внутрішнього органу, що і веде до скупчення рідини в суглобі ноги. Так, при подагрі суглобів гомілковостопного суглобу, запалення починається із-за неправильного виведення з організму сечової кислоти. Підкоряючись силі тяжіння, вона осідає в стопі і накопичується у великих кількостях, провокуючи відкладення солей. При цьому крім зовнішніх проявів, виникають дуже сильні болі, які можна охарактеризувати як гострі, колючі. Вони настільки сильні, що людина не може не тільки ходити, але й рухати хворою ногою. Такі запалення стають причиною підвищення температури тіла до критичних позначок і важкої лихоманки.

А якщо причина запального процесу – це втрата кістками кальцію (артрити, артрози), то набряклість виникає поступово. Вона незначна, не дуже заважає руху і проходить після відпочинку і надання ніг похилого положення. На перших етапах хвороби набряк може бути зовсім невеликим і зачіпає лише малу частину стопи. Але по мірі прогресування захворювання, запалення починає поширюватися на всю стопу і набряклість посилюється. При такій пухлини суглоба стопи лікування починають з усунення хвороб опорно-рухового апарату і після проведення всіх необхідних обстежень.

При сонивите порушується вироблення синовіальної рідини в суглобовій сумці. Якщо її недостатньо, суглоб треться об стінки сумки, викликаючи запалення, біль, сильну пульсацію і високу температуру. Проходить час, і відтік рідини знижується, вона накопичується в сумці суглоба і утворюється набряк, який має властивість посилюватися, до кінця дня і трохи спадати до ранку.

Як лікувати пухлина суглоба ноги

Вивчивши історію хвороби, провівши всі необхідні огляди та обстеження, лікар може встановити причину утворення набряку і лікувати правильно. Якщо набряк з’явився раптово, до звернення до лікаря можна провести деякі допоміжні заходи. Вони не є лікувальними, але можуть полегшити стан пацієнта.

В першу чергу хворому потрібно перейти на зручне взуття. Вона повинна бути просторою, без високих підйомів і каблуків, не повинна тиснути на ногу, створюючи дискомфорт при найменшому русі. Бажано максимально знизити всі навантаження на стопу, постаратися розслабити її і забезпечити їй спокій.

Для зменшення набряку і зняття больових відчуттів до хворого місця потрібно прикласти холодний компрес і прийняти знеболюючий медичний препарат (анальгетик, спазмолітик).

Все це допоможе зняти біль і зменшити пухлину, але лише на короткий період часу. Повністю позбавитися від проблеми можна буде тільки після курсу лікувальної терапії, яку проведуть після постановки правильного діагнозу.

Якщо причина – в отриманій травмі, то в якості лікувальних заходів вибираються способи знерухомлення ноги: накладання шини, гіпсу, фіксація тугою пов’язкою і т. д. При цьому обов’язково слід дотримуватися спокій і постільний режим. Як тільки наслідки травми будуть усунені, пацієнту призначать курс лікувальних фізичних вправ, спрямованих на розробку суглоба і повернення стопі можливості виконувати різного роду руху.

Якщо запалення і набряк суглоба викликано хворобами кісткової тканини, боротися з недугою доведеться досить довго. Лікування спрямоване на боротьбу з самою хворобою. Це буде не тільки прийом медичних препаратів, але і дотримання суворої дієти, що включає вітаміни і велику кількість білкових продуктів.

В якості лікувальних заходів може бути застосоване оперативне хірургічне лікування, використання лікувальних мазей і кремів, прийом фармацевтичних препаратів і фізичні лікувальні процедури.

Операції проводяться в тому випадку, якщо в результаті набряку і запалення відбулася деформація суглобів ноги. Лікарі зможуть повернути ногам природне анатомічне будова стопи і відкачати накопичилася рідина. З фармацевтичних препаратів найчастіше призначаються нестероїдні протизапальні ліки, які надають знеболюючу дію і запобігають запальні процеси в м’яких тканинах і суглобах.

За допомогою мазей і кремів можна зменшити розмір пухлини, знизити температуру в області запалення, відновити правильне кровопостачання тканин і прибрати почервоніння. При наявності хвороб опорно-рухового апарату, фізіотерапія – обов’язкова складова комплексу лікувальних заходів. Вона допомагає повернути рухливість суглобів і домогтися стійкої ремісії за умови правильного лікування самих захворювань. Це може бути лікування п’явками, магнітна терапія, електрофорез з різними препаратами.

Хворому показана лікувальна фізкультура, яка знімає підвищений тонус м’язів, зміцнює зв’язки і сухожилля і сприяє збільшенню рухливості стопи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code