vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Якою повинна бути підготовка до абдомінального УЗД

У чому полягає підготовка до абдомінальне УЗД? Це питання цікаве багатьом пацієнтам. Абдомінальне узд так само можуть називати трансабдомінальним. Це – один з методів отримання інформації про органи, що знаходяться в порожнині живота та заочеревинного простору. Крім того, можна досліджувати нирки і видільну систему, гінекологічні органи у жінок і передміхурову залозу у чоловіків. Але щоб пройти таку діагностику, потрібно провести серйозні підготовчі заходи. Підготовка займає значно більше часу, чим дослідження. Проведення такої діагностики проходить дуже швидко, без яких-небудь хворобливих відчуттів, а результат вже буде готовий відразу після закінчення дослідження.

Какой должна быть подготовка к абдоминальному УЗИ

Для чого потрібно абдомінальне УЗД

Принцип дослідження полягає в тому, що на живіт буде прикріплений датчик, який випромінює ультразвукові хвилі. Вони відбиваються від органів і повертаються до датчика, завдяки чому і визначається стан органів. Ультразвукові хвилі повністю безпечні і не принесуть ніякої шкоди.

За допомогою цієї діагностики можна перевірити як один певний орган, так і всю черевну порожнину, або ж всі органи малого тазу в цілому.

Така діагностика просто незамінна в цілому ряді випадків – вона дуже точно покаже стан органів у животі пацієнта і допоможе поставити правильний діагноз.

Що можна дослідити і виявити:

 1. Якщо відбувається діагностика печінки, то виявляється гепатит, жирове переродження печінки, кіста, абсцеси, цироз і пухлини.
 2. При дослідженні жовчного міхура можна визначити кількість і розмір каменів всередині міхура або його жовчних протоках, визначити аномалії у розвитку самого міхура, розпізнати холецистит і емпіему жовчного міхура.
 3. Дослідження підшлункової залози допоможуть виявити камені і їх розмір всередині проток, різні види пухлин, абсцесів, некрозів, запалень і аномалій розвитку.
 4. При діагностиці черевної аорти визначаються аневризми, аномальні відходження або розгалуження.
 5. Огляд селезінки дасть можливість визначити її зміни в розмірі, травми, а також крововиливи, які можуть викликати серйозні наслідки.

Якщо пацієнт як слід поставиться до підготовчих заходів, то можна досліджувати шлунок і навіть початковий відділ 12-палої кишки.

Симптоми для обстеження на абдомінальному УЗД. Лікар може направити пацієнта на даний вид операції якщо:

 • хворий скаржиться на часті і гострі болі, прояви яких відбувається приступообразно, а центр локалізації знаходиться в правому боці, в області ребер;
 • якщо у хворого відбуваються оперізуючі болі;
 • сильні або ж тривають на протязі довгого часу болі в животі;
 • якщо пацієнт скаржиться на гіркий присмак в роті;
 • якщо пацієнт відчуває в правому боці тяжкість і дискомфорт;
 • при проблемах з простатою;
 • при проблемах з жіночими статевими органами.

Що входить у підготовку до абдомінальне УЗД

Підготовка до абдомінальне УЗД починається з того, що хворий повинен поставити лікаря до відома у разі, якщо була іригоскопія або гастрография, при якій застосовувався барій.

Це дуже важливий момент, адже якщо частинки барію ще знаходяться в кишечнику, то вони можуть спотворити результати та ускладнити процес обстеження. Якщо таке сталося, то обстеження проводять через кілька днів.

Наступними важливими факторами, які і є основою для підготовки до дослідження, виступають дієта і медичні препарати, спрямовані на усунення і зменшення газів в організмі, в кишечнику.

Це потрібно, так як в разі великого скупчення газів кишечник просто закриє інші органи. Для правильної підготовки варто дотримуватися таких рекомендацій:

 1. За три доби до ультразвукового дослідження потрібно сісти на дієту: з раціону повністю виключаються продукти, які підвищують газоутворення в організмі або ж самі по собі газованої. У перелік таких продуктів входять: горох, боби, газована вода і продукти бродіння, кисломолочні продукти, капуста, солодощі, хліб і свіжі фрукти і овочі.
 2. Протягом цих трьох діб потрібно приймати препарати три рази в день по одній таблетці, які сприяють усуненню газів з кишечника. До них відносяться абсорбуючі речовини, такі як активоване вугілля або капсули Еспумізану. У сам день перед дослідженням потрібно вжити подвійне кількість препарату, але не запивати водою.
 3. Абдомінальне ультразвукове обстеження, також як і інші види УЗД, проводиться тільки на порожній шлунок. За 8 годин до дослідження потрібно відмовитися від прийому будь-якої їжі навіть у незначних кількостях. Вода теж дасть спотворення при дослідженні, її не можна вживати за 6 годин до початку УЗД. Для дітей це час може бути 4-5 годин.

Є з цього правила винятки. Так, даний вид діагностики призначають на ранок, щоб люди простіше перенесли час без їжі і води, але якщо дослідження призначається на обід або вечір, то людям, які страждають від цукрового діабету, дозволено невеликий перекус.

В цей перекус входить чай без цукру і трохи білого хліба, який заздалегідь потрібно підсушити в духовці.

Якщо у пацієнта різкі напади або нестерпний біль, то обстеження починається негайно, не витрачаючи час на підготовчі процедури.

Як проходить абдомінальне ультразвукове обстеження

Це обов’язкова процедура, адже вона дозволяє усунути повітряні прошарки при переміщенні датчика по шкірі. Важливість полягає в тому, що якщо буде повітряна прошарок, то звук відіб’ється від шкіри, а не потрапить всередину.

Лікар починає процес дослідження внутрішніх органів і, в залежності від потрібного кута огляду, він може попросити пацієнта затримати дихання, напружити прес, повністю видихнути або, навпаки, якомога глибше вдихнути.

Не варто мучити лікаря питаннями, так як всі результати дослідження ви отримаєте після закінчення всіх маніпуляцій. Вся процедура займає приблизно 20 хвилин, але дозволяє виявити практично всі відхилення від норми.

Абдомінальне УЗД – один із передових методів в діагностиці внутрішніх органів людини, адже даний метод дає не просто непрямі цифри, як інші аналізи, а дозволяє розглянути стан внутрішніх органів в реальному часі допомагає розпізнати навіть ті хвороби, які не встигли себе проявити.

Але щоб отримати максимальну точність, потрібно в строгості виконати всі правила, що включає в себе підготовка до абдомінальне УЗД.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code