vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Якою має бути дієта при аутоімунних захворюваннях?

Дієта при аутоімунних захворюваннях повинна бути рекомендована лікарем. Імунна система людини має велике значення. При гарній її роботі проблем із захворюваннями бути не повинно. Це сторож нашого організму. При появі чужорідних мікроелементів, речовин і тканин вона накидається на них і намагається знищити ворогів.

Какой должна быть диета при аутоиммунных заболеваниях?

Але як бути, якщо сама імунна система вийшла з ладу, перестає розпізнавати «своїх» і «чужих», озброїлася проти всього організму? Аутоімунні захворювання, на жаль, у наш час не рідкість. Що ж це таке і чим вони загрожують людині?

Щороку кількість вірусів, які мутували, пристосовуючись до сучасних методів боротьби з ними, зростає. Наприклад, зовсім нещодавно додалася атипова пневмонія, свинячий грип, лихоманка Ебола і так далі. А наш імунітет, звиклий до антибіотиків, перестав боротися з ними самостійно. Адаптовані віруси втрачають чутливість до ліків, які протягом багатьох років були для них смертельні.

Тому проблема про походження і способи лікування аутоімунних хвороб хвилює весь світ. Діагностикою та лікуванням займаються лікарі, імунології, генетики та ряд інших лікарів-спеціалістів.

Причини, які призводять до неправильної роботи імунної системи:

 • хронічні захворювання;
 • стреси;
 • екологія;
 • генетичні захворювання, що передаються у спадок;
 • микроэпидемии, особливо у великих містах.

Отже, причиною цих хвороб може бути інфекція.

Медики переконалися, що аутоімунні хвороби часто бувають системні. Вони вражають одну з систем або весь організм в цілому.

Наприклад, якщо довго хворіти хламідіозом, може розвинутися синдром Рейтера. Це ураження сечостатевих органів, суглобів і очей. І причиною виникнення буде не сама інфекція – хламідія, – а результат неправильного імунної відповіді організму на дану хворобу.

Дієтологічний спосіб лікування

Застосування цього методу лікування без ліків – достатньо ефективно. Так як при його використанні усувається сама причина хвороби.

Ідея даного методу полягає в тому, щоб відновити мембрану уражених клітин. Тоді наш імунітет не буде розглядати їх, як ворогів.

Для того щоб це зробити, необхідно створити правильне умова і дати відповідне харчування для них.

Це важливо, так як кожен рік з’являються нові дані з досліджень про вплив продуктів харчування на організм людини. Важливо враховувати ці відкриття і підібрати дієту, яка не сильно порушить звички і дасть найбільшу ефективність у вирішенні даної проблеми.

Правильне харчування дозволяє:

 • різко скоротити кількість вільних радикалів;
 • забезпечити правильний будівельний матеріал клітин;
 • зменшити окисні ушкодження в організмі;
 • забезпечити синтез мікроелементів, які сприяють зменшенню запального процесу;
 • здійснити формування правильної мікрофлори, що призводить до поглинання поживних речовин і знижує появу шкідливих, адже в правильній мікрофлорі шкідливі елементи гинуть.

Все це допоможе організму боротися із захворюванням, зміцнюючи імунну систему.

Яким має бути харчування

Яким має бути харчування при аутоімунних захворюваннях? Що необхідно вживати в їжу при аутоімунних захворюваннях? Для початку необхідно змінити своє відношення до поняття дієта. І поставитися до неї як до нового способу їжі. Треба виключити одні продукти і додати інші.

 1. Необхідно включити в раціон якомога більше овочів. М’ясо у більшості випадків замінити рибою, використовувати масла, багаті поліненасиченими жирами.
 2. Зменшити вживання молочних продуктів і цукру.
 3. Скоротити споживання лінолевої кислоти, а доповнити раціон Омегою-3, селеном, вітаміном Е.
 4. Усунути транс-жири – вони смертельно небезпечні для нашого організму. Це рослинні жири, які шляхом доведення рослинних олій до високих температур приєднують до себе атом водню, чого стають твердими жирами.

Такий молекули в природі не існує, тому наш організм не знає, як з нею поводитись. Відкладаючись в організмі, цей жир веде себе непередбачувано. Так як організм не в змозі відрізнити дану молекулу від нешкідливих жирів, молекула транс-жиру витісняє більш корисні, такі як Омега-3 і Омега-6, блокує мембрану клітини.

А наша імунна система сприймає її як чужу. Таким чином, запускається аутоімунний процес. Майже кожні добу оновлюються або відмирають мембрани клітин. Їх місце заміщається новими клітинами, затримка призводить до загибелі. Цей процес безперервний. Жир, який забиває мембрану клітини і не сприймається організмом, в першу чергу міститься в маргарині, потім у фастфудах, наприклад в картоплі фрі; майже усі смажені продукти містять його у своєму складі. Його містять майонез, соуси, попкорн.

У даній дієті необхідно привести у правильне співвідношення вживання Омега-3 і Омега-6. При цьому першою має бути в два рази більше, чим другий. Омега-3 міститься в насінні льону, коноплі, горіхах. Омега-6 важлива для організму. Але її необхідно мати в менших кількостях. Її надлишок приведе до утворення «поганих» ейкозаноїдів. Вона міститься в салі, курячих яйцях, риб’ячому жирі, шинки, сосиски і так далі.

Вже з вищеописаного переліку можна зробити висновок, що при аутоімунних захворюваннях, безумовно, підходить вегетаріанська дієта. Але обов’язково, в залежності від виду хвороби, треба трохи відкоригувати її з лікарем. Більш точно підбираючи раціон під свій організм, ви доб’єтеся прекрасних результатів. Треба не забувати, що кожна людина унікальна по-своєму. Тому принципи підбору дієти у всіх однакові, але щоб посилити її, необхідна корекція.

Висновок

Наукове обґрунтування лікування аутоімунних захворювань харчуванням полягає у виключенні токсинів і надлишкової їжі.

Одночасно необхідно створення правильної мікрофлори в організмі, надходження в організм усіх потрібних елементів для побудови і функціонування клітин. Адже нам чудово відомо, що їжа здатна модулювати нашу імунну систему як в позитивну так і в негативну сторону. Тому здорова їжа (частіше вегетаріанська дієта) істотно допомагає в боротьбі з цими захворюваннями.

При вивченні взаємозв’язку деяких хвороб та якості харчування людини можна стверджувати, що між ними існує пряма залежність. І неодноразово доведено, що тваринна їжа підвищує ризик розвитку даної патології.

Правильне харчування – це не тільки боротьба з існуючими хворобами, але і їх профілактика, запорука здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code