vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Який призначають при теносиновите сухожилля лікування стопи?

Коли хворого турбує теносиновит сухожилля лікування стопи стає необхідним дією. Хворому стає важко пересуватися з-за болю, що виникла від запалення. Яке ж передбачає теносиновит сухожилля стопи лікування, і як воно здійснюється?

Какое назначают при теносиновите сухожилия лечение стопы?

Теносиновит – це запалення, яке супроводжується ураженням синовіальноїпіхви м’язи. Запізніле діагностування і неправильна терапія захворювання здатні призвести до інвалідності.

Ця недуга поширюється на м’язові сухожилля зап’ястя, передпліччя і ступень. Обумовлено це тим, що дані м’язи мають найдовші сухожилля. Досить часто теносиновит розвивається в колінному суглобі. Також це захворювання може спровокувати недостатня обробка м’язи при проведенні операції.

Теносиновит можна виявити тоді, коли спостерігаються такі симптоми, як:

  • припухання сухожилля, болісні при пальпації;
  • обмеженість у рухах;
  • біль, локалізований в сухожиллі;
  • біль при русі стопою або іншою групою м’язів ураженої і почервоніння шкіри у ураженого сухожилля.

Діагностика гомілковостопного суглоба

При правильній діагностиці лікар швидко визначає, як змінені суглоби і навколосуглобових тканини і яке потрібне при теносиновите сухожилля стопи лікування. У деяких областях стопи при пальпації може з’являтися біль. Це обумовлюється раніше перенесеними травмами, сильними і постійними фізичними навантаженнями, супутніми суглобовими недугами, порушеннями структури стопи, її функцій або впливом системних захворювань.

Коли у хворого болять ступні, пальпація також болюча і очевидна припухлість – це свідчить про теносиновите.

При постукуванні в місцях гілок і їх компресії може виникнути біль, поколює або дискомфортні відчуття.

При діагностиці завжди перевіряють стан великих вен для виявлення патологій або пошкоджень. Це здійснюється з допомогою методу ультразвукового дослідження.

Для оцінки станів сухожиль стопу хворого розташовують під прямим кутом до гомілки, далі лікар починає відводити стопу, при цьому хворий повинен виконувати нею чинять опір дії. Це дозволяє оцінити контури сухожилля довгого розгинача і наявність у цих сухожиллях болів або припухлості. Подібні маніпуляції виконують і для оцінки стану сухожилля передньої великогомілкової м’язи.

Далі гомілковостопний суглоб обстежують за допомогою методу глибокої пальпації. Хворобливі відчуття в передній бічній частині гомілковостопного суглоба найчастіше відбувається при розтягуванні передній таранно-малогомілкової зв’язки. Припухлість може свідчити про наявність ревматоїдного артриту та остеоартрозу.

Припухлість, супроводжується болем, що виникла над передньою таранно-малогомілкової западиною, свідчить про пошкодження зв’язки. Спільно з цією патологією теносиновит завжди супроводжується сильною болючою припухлістю.

Чим швидше хворий звернеться за лікуванням до лікаря, тим сприятливішим буде результат і тим більше ймовірності вилікуватися без небажаних наслідків. Запізніле ж лікування може стати причиною розвитку хронічної форми теносиновита.

Як лікувати теносиновит?

Виявивши всі симптоми і встановивши причини теносиновита, доктор під щиколотку робить ін’єкції новокаїну, гідрокортизону та інших необхідних препаратів. Виконавши пальпацію, фахівець визначає, де саме виникає хворобливість і де сухожилля ущільнений. Далі здійснюється надання кінцівки найбільш зручного і правильного положення. Хворому рекомендують під час лікування тимчасово обмежити себе від швидких рухів. Це сприяє профілактиці прогресу теносиновита. У деяких випадках хворому накладають шину або роблять перев’язку для підтримки кінцівки. Для купірування або часткового зниження больового синдрому можна використовувати холодні компреси.

Далі лікар в обов’язковому порядку призначає терапію, в яку входить купірування болю і зниження або повне усунення ознак запальних процесів. Для лікування теносиновита часто використовують нестероїдні протизапальні препарати (ібупрофен, диклофенак та інші ліки). Якщо таке лікування не дає ефекту, можуть бути призначені парентеральні введення глюкокортикостероїдів або навіть проведення планової операції.

Якщо теносиновит був спровокований інфекційними бактеріями, то його слід лікувати антибіотиками. При несвоєчасність лікування даного захворювання може виникнути розвиток контрактур або абсцесу. Коли лікування антибіотиками не дає жодних результатів, тоді потрібно хірургічне втручання, що дозволяє повернути нормальне положення сухожилля. Операція здійснюється шляхом висічення ураженої піхви.

Після проведення необхідної терапії в обов’язковому порядку призначають сеанси лікувальної фізичної культури. Це сприяє відновленню м’язів, які були атрофовані під впливом недуги. Далі проводиться лікування фізіопроцедурами, а для профілактики розвитку рубців синовіальноїпіхви можуть призначити гіалуронову кислоту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code