vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Який лікар може лікувати п’яткову шпору?

Багато людей, відчуваючи п’яткову біль, зазвичай не звертаються за медичною допомогою, так як не знають, який лікар лікує п’яткову шпору, біль цілком терпима і практично не заважає працювати і рухатися. Однак п’яткова шпора тільки на початковому етапі може майже не доставляти хворому ніяких незручностей. Дане захворювання при відсутності своєчасної терапії завжди прогресує. У хворого розвиваються запальні процеси в області п’яти. Кожен раз, спираючись на хвору ділянку, пацієнт відчуває сильний біль, в результаті чого він не здатний нормально ходити, в ході помітна кульгавість.

Какой врач может лечить пяточную шпору?

Чому утворюється п’яткова шпора

Основною причиною шпори на п’ятах є запущена форма плоскостопості. Це відбувається через порушення:

  • просторової конфігурації стопи;
  • розподілу навантаження на відділи стопи;
  • серйозного розтягування сухожиль стопи.

Наслідком цих впливів є виникнення запальних процесів між кісткою і сполучними тканинами. Стрімкий прогрес недуги призводить до запалення п’яткової окістя.

Плоскостопість – не єдина причина розвитку п’яткової шпори, існує ще кілька чинників, здатних спричинити цю недугу:

  • серйозні травми в п’яткової області;
  • метаболічні артрити;
  • захворювання, пов’язані з погіршеним кровообігом у нижніх кінцівках;
  • хвороба Бехтерева;
  • ревматоїдний артрит.

За умови наявності таких факторів ризику хворому не слід займатися самолікуванням. Більшість народних засобів ефективно тільки на початковому етапі хвороби, коли пацієнт або не відчуває болю, або не вважає їх настільки значними, щоб впритул займатися лікуванням п’яти.

При лікуванні народними засобами повного купірування болю не відбувається, але в комплексну терапію ці методи можуть входити.

Коли початковий етап розвитку недуги упущений, марно звертатися тільки до засобів народної медицини. Вона допоможе зняти симптоми, а не позбутися від причини захворювання. Недуга буде рецидивувати. Тому слід звернутися до вузького медичного фахівця. Але до якого?

Які лікарі лікують шпору?

Люди, відчуваючи біль в області п’ят, часом не приступають до її лікування тільки з-за того, що не знають, до якого звертатися лікаря. В залежності від того, яка причина спровокувала п’яткову шпору і яка стадія захворювання, людям слід звернутися до ортопеда, ревматолога або хірурга. Зазвичай однією медикаментозної терапії для лікування недостатньо, тому потрібна комплексна терапія. Медики визначають причини запальних процесів в області п’яти і тактику терапії.

При розвитку захворювання всі методи лікування повинні бути спрямовані на усунення запалення та купірування больового синдрому. Причому чим довше хворий не звертається за медичною допомогою, тим довше буде лікування. Часто хворі не здогадуються про розвиток шпори. Вони вважають, що причинами незручності або стартової болю є куплена неразношенная взуття. З часом стартова біль стає гострою і нестерпним, до неї додаються ознаки печіння в області п’яти, посилюються тоді, коли хворий стоїть, і стихають в стані спокою. У деяких випадках медикаментозне лікування вже стає неефективним. В такому випадку пацієнту потрібне оперативне втручання, спрямоване на видалення шпори в п’яті.

Щоб визначити, що служить причиною появи болю в п’яті (шпора або інше захворювання), ревматолог направляє хворого на ультразвукове дослідження, за допомогою якого він визначає наявність шпори і стан сухожиль і зв’язок стопи. Щоб повністю виключити ревматичні захворювання, хворому потрібно здати аналізи крові і пройти обстеження на наявність інфекцій.

На самому ранньому етапі ревматологи або ортопеди радять хворим лікувати шпору йодом. Хворі повинні бути підготовлені до комплексного лікування. Так, при виявленні ортопедичних захворювань або плоскостопості ортопед зазвичай при шпорі призначає носіння ортопедичних устілок, взуття та подпяточников і щоденне використання йоду.

Іноді хворому може знадобитися лікування за допомогою рубінового або неодимового лазера, рентгенівського випромінювання або ультразвуку. Дані методи терапії впливають на осередки в тканинах, сухожиллях і окістю.

Терапія п’яткової шпори

Для повноцінного лікування шпори на медикаментозному рівні призначають стероїдні і нестероїдні протизапальні препарати. При сильній і частою болю пацієнту призначають нестероїдні препарати, що приймаються всередину. Для місцевого застосування використовують мазі. На початку лікування мазь втирають у п’яту до 4 разів на добу після теплої ванни. Коли біль менш виражені, використання мазі можна скоротити до 2 разів на день.

Якщо лікування такими мазями не дає ніякого ефекту, лікар призначає мазі, що містять у своєму складі стероїдні гормони. Але найчастіше людям призначають введення стероїдів у суглоб. Однак далеко не кожен хворий погоджується на таку ін’єкцію, так як вона дуже болюча і робити її потрібно близько 3-4 разів.

Для лікування його накладають на проблемну зону. Недоліком даних пластирів є здатність подразнювати шкіру або викликати алергію.

Доведено, що при лікуванні шпори хворий повинен використовувати ортопедичні устілки або подпяточники. Це дозволяє проводити правильну ортопедичну корекцію стопи. Взуття не повинна провокувати розвиток захворювання, а йому перешкоджати, підтримуючи правильне положення стопи і знімаючи надмірне навантаження з неї. При використанні індивідуальних устілок шпора швидко усувається. У разі відсутності ефективності від вищевказаних методів може допомогти лікування рентгеном або лазером. У цьому випадку шпора руйнується. Дані методи мало поширені через необхідність використання спеціально призначеного обладнання.

При відсутності позитивної динаміки від всіх испробованных методів лікар вдається до крайнього заходу – хірургічного втручання. У цьому випадку шпора видаляється, але її причина не усувається, тому ризик рецидиву хвороби дуже великий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code