vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Якими бувають ознаки несумісності партнерів при зачатті дитини

Напевно, багато хто з нас чули про те, що існує несумісність партнерів при зачатті, ознаки якої можуть проявлятися по-різному. Наприклад, у деяких пар просто не виходить досягти вагітності, незважаючи на регулярне статеве життя і відсутність в ній будь-яких засобів контрацепції. В інших випадках це може бути викидень, як правило, на ранніх термінах вагітності.

Какими бывают признаки несовместимости партнеров при зачатии ребенка

Якщо у партнерів тривалий час не виходить домогтися зачаття дитини, слід звернутися за допомогою до лікаря. Медицина на сьогоднішній день дуже розвинена і може впоратися навіть з проблемами такого роду. Щоб спеціаліст міг призначити відповідне лікування, йому потрібно визначити, з якої причини присутня несумісність при зачатті. Прийнято виділяти дві основні причини: імунологічну та генетичну.

Чим характерна імунологічна несумісність?

При цьому виді безпліддя жінка може завагітніти, але в більшості випадків відбувається викидень, якщо не звернутися до кваліфікованих фахівців. Статистика досліджень така, що даний фактор несумісності стає причиною виникнення безпліддя у пар приблизно в тридцяти відсотках спостережуваних випадків.

Труднощі зачаття дитини при імунологічній несумісності полягає в тому, що організм жінки реагує на сперму чоловіка як на чужорідне тіло. Імунітетом виробляються захисні антитіла для знищення сперми. Причина може полягати і в самому організмі чоловіка, точніше, в тому, що власна сперма здатна викликати алергійну реакцію.

У таких випадках заплідненню яйцеклітини перешкоджають антиспермальні тіла. Подібна несумісність може бути і результатом реакції жінки на конкретного чоловіка.

Серед деяких учених поширена думка, що кількість подібних антитіл залежить від кількості сексуальних партнерів. Різного роду запалення в організмі одного з партнерів теж можуть стати причиною вироблення антиспермальних тел.

У будь-якому випадку для коректного визначення та виявлення проблем з зачаттям тест на сумісність необхідно проходити обом партнерам. За допомогою такого тесту можна визначити, скільки антитіл в організмі і запобігти викидню, а також проблемі розумового і фізичного розвитку плода.

Провівши необхідні аналізи і виявивши даного роду несумісність, лікар може підібрати відповідний курс лікування для усунення проблеми. Поширені наступні рекомендації:

  1. Парі можуть порадити користуватися презервативами кілька місяців, що викликає зниження чутливості до сперми у організму жінки.
  2. Практикують призначення імуносупресивних препаратів, щоб викликати пригнічення реакцій імунітету.
  3. Прийом антигістамінних препаратів.
  4. Курс лікування за допомогою імуностимуляторів.
  5. Іноді застосовують внутрішньоматкове введення сім’я партнера.

Характеристика генетичної несумісності

Одною з широко поширених ознак генетичної несумісності є відторгнення плоду організмом жінки.

Викликано це тим, що слід враховувати сумісність груп крові для зачаття, точніше, резус-фактору, який визначається наявністю специфічних білків в крові.

Партнерам допустимо мати відмінні групи крові, та резус повинен збігатися. Наявність у матері відмінного від батька резус-фактора може привести до народження дитини з розумовими або фізичними відхиленнями. Лікар відзначають, що наявність у батька негативного резусу зазвичай не загрожує небезпекою розвитку майбутньої дитини. Набагато більш несприятливими є випадки, коли мати має негативним, а дитина позитивним фактором.

Конфлікт факторів є наслідком вироблення в організмі жінки антирезусних антитіл, які сприяють відторгненню плоду і можуть призвести до викидня. Кількість антитіл може збільшуватися або зменшуватися. Якщо їх кількість зменшилася, це свідчить про те, що вони були абсорбовані організмом дитини і руйнують її еритроцити. При виявленні в організмі жінки такого роду антитіл лікарі можуть призначити їй застосування протиалергічних препаратів, вітамінів і спеціальні процедури, метою яких є очищення крові від антитіл (плазмофорез).

Якщо ж у новонародженого резус-фактор відрізняється від материнського, то існує ймовірність виникнення проблем зі здоров’ям. Крім того, вчені і лікарі відзначають, що вірогідність народження здорового і міцного малюка більше у тих пар, у яких група крові батька вище, чим у матері.

Коли пара з відмінними резус-факторами вирішується на зачаття дитини, жінці рекомендується пройти курс спеціально розробленої терапії, щоб знизити ймовірність відторгнення плоду організмом матері. Для цього знадобиться здати аналізи крові (для визначення фактора сумісності) на визначення резус-фактора і групи крові партнерів. Важливо також перебувати під постійним наглядом кваліфікованих фахівців і дуже уважно ставитися до свого здоров’я і самопочуття. Існує спеціальна таблиця, користуючись якою можна визначити сумісність груп крові при зачатті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code