vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Яким має бути правильне ведення вагітності?

Коли дівчина дізнається про вагітність, її переповнюють суперечливі емоції. Їй здається, що ведення вагітності – це так складно і вона може не впоратися. Але слід пам’ятати про те, що якщо ви хочете народити здорового малюка, то слід подумати про це заздалегідь і з усією відповідальністю підійти до даного питання.

Каким должно быть правильное ведение беременности?

Для вас має стати правилом регулярне відвідування лікаря незалежно від того, як ви себе відчуваєте. Перебуваючи під наглядом фахівців, майбутня мати відчуває себе захищеною та впевненою у завтрашньому дні. Краще всього, якщо веденням вагітності буде займатися один лікар.

Обстеження під час вагітності

Відвідування гінеколога зводиться до того, що лікар в обов’язковому порядку повинен обстежити жінку. Можливо, буде необхідна діагностика вагітності на ранніх термінах.

При загальному огляді проводиться вимірювання тиску, зважування, перевірка аналізів сечі і крові. До того ж жінка за показаннями повинна проходити регулярно УЗД.

При стандартному перебігу вагітності УЗД призначається в середньому 3 рази за весь час виношування. Це 11-14 тиждень, 20-24 тиждень, 30-34 тиждень вагітності.

УЗД може дати важливу інформацію про протікання вагітності. Перелік того, що виявляє ультразвукове дослідження:

 • визначення кількості ембріонів;
 • приблизний вік дитини з моменту зачаття;
 • наявність або відсутність вроджених захворювань;
 • відповідність маси тіла віком;
 • погроза або відсутність гіпоксії (кисневого голодування);
 • порушення в плаценті, плодовому яйці і пуповині.

Зазвичай батьки на УЗД хочуть визначити стать дитини, хоча таким способом часом важко точно встановити, дівчинка у вагітної жінки чи хлопчик.

При деяких порушеннях під час вагітності проводиться регулярний вагінальний огляд. В цей час лікар може взяти мазок на флору, провести огляд шийки матки. Це потрібно для того, щоб виключити присутність інфекції, яка надзвичайно небезпечна для ще не народженої дитини. До того ж наявність інфекційних хвороб може призвести до мимовільного викидня або передчасних пологів.

Під час вагітності жінка обов’язково повинна відвідати вузьких спеціалістів:

 • ЛОР-лікаря;
 • дантиста;
 • хірурга;
 • венеролога;
 • окуліста;
 • ендокринолога.

Вони визначають, наскільки планомірно протікання вагітності. Крім того, є додаткові аналізи, які потрібно здати жінці.

Обов’язкові заходи щодо ведення вагітності

Незалежно від того, де жінка встала на облік в державній поліклініці або в приватному закладі, обов’язковими вважаються наступні заходи в певні періоди вагітності:

 • призначення загальних аналізів;
 • забір крові на біохімічний аналіз;
 • мазки на флору і атипию;
 • здача аналізів на наявність інфекційних хвороб, до таких відносяться вірус герпесу, ЦМВ-інфекція, хламідії, мікоплазма і т. д.;
 • виявлення антитіл на наявність краснухи та кору;
 • визначення групи крові і резус-фактора;
 • здача аналізів на СНІД і сифіліс;
 • дослідження згортання крові;
 • проведення додаткових обстежень на генетичні захворювання, гормони щитовидної залози, загрозу викидня і ін.

http://www.youtube.com/watch?v=HhQlivBzNI8

До того ж вагітна повинна стежити за собою завжди, тому що будь-яка інфекція, що потрапила в її організм, може призвести до викидня або народження хворої дитини.

Чим відрізняється безкоштовне і платне ведення вагітності?

Під час вагітності перед жінкою стоїть нелегкий вибір, куди звернутися в платну або безкоштовну клініку. Потрібно знати, що в усіх установах працюють досвідчені фахівці. Тому ви помиляєтеся, думаючи, що в комерційних поліклініках ви зустрінетесь з більш знаючими лікарями.

У будь-якому разі належить здача однакових аналізів, огляд, відвідування лікаря. А ось рівень сервісу може значно відрізнятися. Тому вибір за вами. Якщо ви віддаєте перевагу, щоб ваша вагітність протікала у комфорті, то краще орієнтуватися на платні клініки.

Якщо у ваших планах безкоштовно жіноча консультація, то тут, швидше за все, потрібно буде постійно стояти в черзі, щоб потрапити до лікаря, здати аналізи і пройти УЗД. Звичайно, на ультразвуковому дослідженні вам ніхто не буде робити знімок у форматі 3D на пам’ять.

Також вам ніхто не надасть можливості самостійно обрати лікаря для ведення вагітності. Теоретично ви маєте на це право, але на практиці доведеться сильно постаратися.

Ведення вагітності після ЕКЗ

Складніше справа йде з ЕКО. Жінці краще заздалегідь визначитися з тим, хто буде вести її вагітність. Після діагностування вагітності, звичайно, кращим варіантом буде вибрати лікаря в тій же клініці, де ви пройшли екстракорпоральне запліднення. Для цього потрібно укласти новий договір. Варто знати про те, що це додаткові витрати. Якщо ви не можете собі це дозволити, то фахівці з жіночої консультації за місцем проживання візьмуться за ведення вашої вагітності.

Так як жінки, що пройшли ЕКО, вважаються особливими пацієнтками, лікарями розроблена певна схема ведення таких вагітних.

Схема спостереження вагітності після ЕКЗ

Схема спостереження таких жінок була затверджена Міністерством охорони здоров’я РФ. Існують державні програми екстракорпорального запліднення. У цьому випадку породілля спостерігається в консультативній поліклініці за місцем проживання або там, де було проведено ЕКО, тими ж спеціалістами. Зазвичай термін спостереження після даної процедури варіюється в межах 12 тижнів.

Незалежно від того, де спостерігається вагітна жінка – в державній поліклініці або в приватній установі, ведення вагітності має відбуватися за схемою, затвердженою Міністерством охорони здоров’я РФ.

Так як настання вагітності після ЕКЗ нічим не відрізняється від природного зачаття, сама вагітність зазвичай протікає за стандартною схемою. Рання діагностика вагітності таким способом необов’язкова.

Через 2 тижня проводиться перше тестування на визначення процентного вмісту в крові гормону ХГЛ. На 21 добу робиться планове УЗД. Це потрібно в першу чергу для підтвердження вагітності, визначення кількості плодів і місця розташування ембріона. Через 12-13 тижнів проводиться дослідження шийки матки на наявність цервікальної недостатності. Найкраще ведення вагітності – коли з дитиною все в порядку.

Ще одним різновидом ведення вагітності є висновок контракту з цього питання з лікарями при пологовому будинку. Але в даний час цей метод не так поширений через те, що не всі пологові будинки надають такі послуги. Плюсом такого ведення є те, що спостереження проводиться лікарями, які в подальшому, можливо, будуть приймати пологи. Жінка може ознайомитися з пологовим будинком, його умовами.

Якщо ви вирішили вибрати такий метод ведення вагітності, то варто заздалегідь обговорити всі моменти з завідувачем пологового відділення, так як в кожному пологовому будинку можуть бути свої правила з цього приводу і немає гарантії, що той лікар, який веде вашу вагітність, буде приймати у вас пологи. Ведення вагітності при пологовому будинку передбачає видачу всіх необхідних документів і оформлення декрету для майбутньої мами.

Отже, вибір стоїть за вагітною жінкою. Потрібно ретельно зважити всі за і проти. Може бути, варто поговорити з народжували подругами, подивитися інформацію в інтернеті. Після того як ви визначилися з вибором, дізнайтеся про всі нюанси в даній установі. Розрахуйте ваші засоби, адже чекають постійні витрати. І пам’ятайте про те, що при будь-якому виборі, якщо вас щось не влаштовує, ви можете зажадати зміни лікаря. Для того щоб у вас була нормальна вагітність, потрібно обдумувати всі дії заздалегідь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code