vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Яким має бути лікування інфаркту міокарда?

Діагностика та лікування інфаркту міокарда – це цілий комплекс процедур і медикаментів, за допомогою яких усуваються наслідки перенесеного захворювання. В середньому така терапія триває від кількох тижнів до кількох місяців, проте довести розпочате до кінця неодмінно варто.

Каким должно быть лечение инфаркта миокарда?

Чому виникає інфаркт?

На сьогодні інфаркт часто зустрічається як захворювання у людей будь-якого віку. При його розвитку відбувається різка закупорка судин, по яким кисень постачається у серцеві м’язи. Як правило, ця проблема виникає в місці утворення атеросклеротичної бляшки. Трапляється, що закупорка відбувається в абсолютно чистій ділянці судин.

Залежно від площі ураження виділяють наступні види інфаркту:

 • дрібноосередковий;
 • великоосередковий;
 • трансмуральний.

Протягом перших 10 секунд після нападу перекрита ділянка серцевого м’яза залишається життєздатною. Самі м’язи живуть ще близько 30 хвилин. За цей час можна встигнути врятувати, застосувавши правильну ургентну терапію.

Складність при самостійній діагностиці представляє величезна різноманітність симптомів, які можуть проявлятися у потерпілого. В цьому випадку потрібно як можна швидше викликати швидку допомогу. Неможна втратити дорогоцінний час. А остаточний діагноз поставлять вже безпосередньо в стаціонарі на підставі таких спостережень:

 1. У хворого спостерігається больовий синдром в області серця або ж під лівою лопаткою.
 2. На кардіограмі чітко видно зміни нормального ритму серця.
 3. У біохімічному аналізі крові чітко простежуються критерії, на підставі яких можна судити про пошкодження клітин серцевого м’яза.

У ряді випадків на підставі цих даних виявити осередок інфаркту не представляється можливим. Тому лікарі вдаються до додаткових досліджень. Це також радіоізотопні методи, що дозволяють отримати максимально точний результат. Однак, до того, як на допомогу хворому прийдуть лікарі, надати йому першу допомогу повинні будуть люди, які опинилися поруч.

В першу чергу хворого потрібно покласти на горизонтальну поверхню, намагаючись при цьому не робити різких рухів. Якщо в приміщенні душно, можна відкрити вікна, стежачи за тим, щоб постраждалий не застудився. Крім того, йому під язик обов’язково слід покласти таблетку нітрогліцерину. Чекаючи лікарів, бажано промацати пульс і вимірювати тиск, для того щоб заощадити час лікарів, які зможуть врятувати людське життя.

Як лікується інфаркт?

Після того як пацієнту буде надана невідкладна допомога, його покладуть в стаціонар. Лікування при інфаркті міокарда відбувається комплексно. Першочергове завдання лікарів – відновити нормальний кровообіг і прохідність судин. А це найкраще досягається за допомогою стентування, операції, в процесі якої штучно збільшується просвіт між стінками судин. Як правило, така операція проводиться в перші години після початку інфаркту, проте в деяких випадках її виявляється недостатньо. Тоді пацієнту проводиться шунтування, після якого життю хворого нічого не загрожуватиме.

Слід зазначити, що всі маніпуляції проводять у відділенні інтенсивної терапії і хворий, нехай навіть знаходиться у свідомості, буде змушений лежати підключеним до безлічі апаратів. Робиться це для того, щоб лікарі могли погодинно знімати показання і спостерігати динаміку розвитку захворювання.

Активно застосовують в цьому випадку медикаментозне лікування. В перші дні лікі потрапляють до організму хворого за допомогою крапельниць. Для цих цілей застосовуються препарати з різних груп:

 • антикоагулянти;
 • антиагреганти і дезагреганти;
 • бета-блокатори;
 • нітропрепарати.

Антикоагулянти допомагають запобігти утворенню тромбів і розрідженню крові. На наступному етапі застосування лікарського курсу (в основному для хворих, що перенесли гострий інфаркт) призначаються препарати, що дозволяють обмежити зону ураження. Разом з ними призначають знеболюючий комплекс, що дозволяє поліпшити загальний стан хворого.

Крім того, за час лікування пацієнту додатково призначать медикаменти, що зменшують потребу серцевого м’яза в кисні і загальне навантаження на нього.

Однак вищенаведена схема – це базовий варіант, який неодмінно використовує будь-який лікар. Насправді ж цей комплекс може видозмінюватися в залежності від клінічної картини кожного конкретного пацієнта. При цьому не слід очікувати, що лікування після інфаркту міокарда обмежиться курсом, впроваджуваним у стінах лікарні. Попереду хворого буде очікувати довгий процес реабілітації, що включає в себе медикаментозний курс та комплекс вправ лікувальної фізкультури. Все це дозволяє розробляти ушкоджену ділянку.

Профілактика виникнення інфаркту міокарда

Будь-яке захворювання набагато простіше попередити, чим лікувати. Подібна практика застосовується і для інфаркту, проте профілактика тут може бути двох видів:

 • первинна;
 • вторинна.

В цілому ця методика не вимагає яких-небудь обмежень і з легкістю може бути втілена у життя.

Набагато відповідальніше слід підходити до вторинного профілактичного комплексу, який призначається пацієнтам уже після лікування інфаркту міокарда. Основне завдання пацієнта – не допустити рецидиву, який може відбутися в будь-який момент. Першочергове завдання – постійний контроль артеріального тиску і в разі необхідності стимулювання його зниження за допомогою лікарських препаратів. Інфаркт міокарда, на лікування якого відводять значний відрізок часу, порівняно часто виникає і у тих, хто не знайшов у собі сил відмовитися від згубних звичок. Проте виконати цю умову неодмінно доведеться.

Як і під час лікування при інфаркті міокарда, так і після його закінчення, важливо постійно регулювати рівень цукру. Досягається це шляхом відмови від занадто жирної і шкідливої їжі. На початковому етапі профілактичні заходи можуть здатися складними і навіть незрозумілими. З часом вони настільки щільно увійдуть в людське життя, що хворий не буде відчувати дискомфорту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code