vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Яке застосовують коли є колота рана стопи лікування

Колота рана стопи лікування якої повинен проводити виключно фахівець, зустрічається досить часто і вже не може нікого здивувати. Вона не відрізняється рясним кровотечею, однак являє собою дуже серйозну проблему, яку обов’язково слід лікувати! Адже саме така, на перший погляд, несерйозна рана, може викликати цілий ряд ускладнень!

Какое применяют когда есть колотая рана стопы лечение

Чому це відбувається?

Переважна більшість колотих ран припадає на поверхню рук і ніг, проте не виключаються й випадки, коли пошкодження піддається область очеревини, спини та навіть грудної клітини. Однак складність ситуації визначається виключно глибиною ушкодження. Так, рани, завдані заточкою, можуть мати глибину близько 20 см за умови, що розмір вхідного отвору не перевищує 1 див. Рани, завдані шилом, мають глибину близько 10 см, а ширина вхідного отвору зовсім може бути непомітна без спеціального дослідження. У будь-якому випадку не помітити таке пошкодження людина просто не зможе, хоча б характерним відчуттям.

Особливо небезпечними вважаються рани, що розташовуються в області судинно-нервових пучків. Масивних кровотеч може і не бути, однак це не виключає пошкодження судин. Зокрема, травмування може наступити і в момент вилучення предмета, що ранить, спровокувавши не зовнішнє, а внутрішнє кровотеча. Такий вид колотих ран є дуже небезпечним, адже наявність внутрішньої кровотечі не завжди помітно неозброєним оком.

Також при отриманні колотої рани не слід виключати ймовірність пошкодження внутрішніх органів. Зокрема, при рани в область грудної клітини можуть постраждати серцевий м’яз і легені, при поранення в область живота – печінка, порожнину кишечника і навіть селезінка. Поранення в область шиї може спровокувати серйозні пошкодження трахеї і навіть стравоходу, а люди, які зіткнулися з пошкодженням поперекового відділу, обов’язково повинні переконатися в цілісності нирок.

Ще одним досить негативним аспектом колотої рани є висока ймовірність інфікування пошкодження. Це обумовлено тим, що бактерії, які проникають у порожнину рани, погано вимиваються і залишаються в прилеглих тканинах. Для того щоб позбутися від подібних проблем, необхідно використовувати потужні антибактеріальні та антисептичні препарати, що знаходяться зазвичай в арсеналі медичного працівника. Саме тому так важливо в першу чергу звернутися з проблемою до лікаря.

Як надати першу допомогу?

Коли діагностується колота рана стопи лікування потерпілий навряд чи зможе виконувати самостійно. Якщо спостерігається кровотеча, потрібно прикласти до рани марлеву пов’язку, рясно змочену в розчині перекису водню. Приблизно через 10 хвилин кров повинна перестати йти, а пошкоджену ділянку можна буде промити під холодною водою.

На цьому етапі можливі неприємні відчуття, проте їх слід просто перетерпіти. Якщо збитків було завдано цвяхом або іншим стороннім предметом, який так і залишився в рані, не слід намагатися витягти його самостійно! У більшості випадків це веде до ще більшого пошкодження і навіть виникнення кровотечі.

Цей делікатний момент слід довірити лікаря, який проведе процедуру максимально швидко і безболісно. Однак звернутися в травмпункт слід не лише в тому випадку, якщо в прокол потрапив сторонній предмет. Здатися фахівця варто і в тому випадку, якщо на перший погляд здається, що рана не таїть в собі ніяких прихованих небезпек. Визначити її тяжкість може тільки лікар. Якщо ж ніяких ускладнень дійсно не виявлено, пацієнту буде накладена антисептична пов’язка і дано вказівки щодо подальшого догляду за колотою раною:

  1. Упродовж щонайменше тижня два рази на день слід робити ванночки, здатні зняти запалення і продезінфікувати прокол. За основу може братися розчин марганцівки, солона вода або відвар або лікарських трав, що володіє подібним дією. Спочатку такі дії можуть супроводжуватися болем, проте у міру одужання буде зникати і біль.
  2. Наступний етап – це прикладання антибактеріальної мазі, що дозволяє закріпити дію ванночки. Однак наносити такий засіб слід виключно на суху поверхню шкіри!
  3. Після того як всі маніпуляції будуть проведені, на область колотої рани слід накласти стерильну пов’язку. Носитися вона повинна аж до проведення аналогічних маніпуляцій.

У середньому колоті рани заживають від декількох днів до цілого місяця. Звичайно, цей процес важко назвати приємним, проте при правильному догляді від такого ушкодження не залишиться жодного сліду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code