vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Яке лікування необхідно при алергії на губах?

Алергія на губах лікування може вимагати різне, все залежить від її виду. Спочатку необхідно розібратися, що з себе представляє така алергія і як вона проявляється, і тільки після цього задаватися питанням, як лікувати алергію на губах? Алергічну реакцію на губах у медицині називають алергічних хейлитом – захворювання, яке викликають різні подразники, що мають безпосередній контакт із цією областю. І вона характеризується постійним сверблячкою, почервонінням і набряком. У деяких випадках можуть бути присутні ще висипання різної форми як на губній каймі, так і навколо неї.

Какое лечение необходимо при аллергии на губах?

Крім подібного дискомфорту алергічний хейліт викликає косметичний дефект, і це тільки половина проблеми. Справа в тому, що при відсутності своєчасного лікування, подібні алергічні реакції можуть викликати певні ускладнення аж до летального результату. Алергічний хейліт може мати різні причини, наприклад, він нерідко виникає із-за впливу на губи вітру, морозу і сонця. Також до найбільш поширених причин відносяться деякі продукти харчування, неякісна косметика, засоби для гігієни порожнини рота і будь-яке інше вплив хімічних компонентів від різних речей.

Симптоматика алергії

Симптоми алергічного хейліту можуть проявлятися як відразу одночасно, так і поступово. Може бути наростаючий біль. При цьому практично завжди уражаються не тільки губи, але і область навколо них. Коли алергічна реакція ще слабо виявляється, людина не може її розпізнати і застосувати будь-яке лікування. Тим самим він запускає захворювання.

Алергія особливо посилюється, коли хворий продовжує мазати губи помадами, використовувати зубні пасти або все те, що спровокувало алергічну реакцію. Тому при будь-якій зміні губ і почутті дискомфорту необхідно звернути на це належну увагу. На тлі типової симптоматики алергії, можуть виявлятися і специфічні ознаки, наприклад:

  • відчуття свербежу, викликане медіаторами нервової системи (наприклад, гістаміном);
  • виникнення бульбашок з їх подальшим розкриттям (неоднозначний ознака, так як ці бульбашки можна переплутати з герпесом, і навпаки);
  • почервоніння з подальшим утворенням висипки;
  • поява дрібної висипки;
  • поява хронічних тріщин;
  • утворення пухирів, як при кропив’янці.

До специфічних ознак алергії на губах належить таке явище, як пересихання і лущення на тлі гіперемії. Коли поверхня губ тривалий час пересихає, то зазвичай це провокує утворення тріщин. Що стосується хронічних тріщин, то після відновлення поверхонь губ, вони потім з’являються щоразу при загостренні алергії і переважно в тих же самих місцях. Часто при алергічному хейлите може запалюватися слизова оболонка губ і сама червона облямівка. У таких випадках болючість губ виникає при обмацуванні уражених алергією ділянок.

Яким буває алергічний хейліт?

У медицині хейліт алергічного походження зустрічається в різних проявах з причин виникнення і симптоматиці.

Наприклад, якщо алергія на губах провокується стресами, депресіями, наявністю ендокринних порушень і ослабленого імунітету, називається вона эксфолиативным хейлитом.

При такому вигляді алергії характерно лущення на тлі тріщин і почервоніння. Якщо спостерігається лущення навколо губи і ранки на слизових оболонках, то це контактний хейліт від хімічних подразників. Від нього найчастіше страждають дівчата-підлітки старше 14 років, які починають фарбувати губи неякісними помадами.

Метеорологічний хейліт виникає внаслідок впливу на губи холоду, вітру, сонця, радіації і вологості. Для цього виду алергії характерні гіперемія, інфільтрація губ, їх пересихання та утворення кірочок.

Нерідко на появу алергії на губах впливають різні захворювання зубів і порожнини рота. Наприклад, найпоширенішими є карієс і пародонтоз. Такий алергічний хейліт називають гландилярный, при ньому відбувається збільшення губ, а малі слинні залози запалюються. Також цей вид алергії може виникнути на тлі аномалій слинних залоз, генетичної схильності, інфекцій, травмування і так далі.

Атопічний хейліт має схожі симптоми з атопічним дерматозом і дифузним нейродермітом. Виникає при неправильному харчуванні і захворюваннях травної системи, а загострюється з-за холодної погоди.

Якщо в організмі виникає нестача вітамінів групи В (ретинол, рибофлавін, тіамін), то може проявитися гіповітамінозний хейліт, при якому запалюються куточки губ, їх червона облямівка і мову.

Поряд з цим часто може спостерігатися поява хронічних тріщин на губах, які провокуються зазвичай нехтуванням правил гігієни порожнини рота, облизуванням і покусыванием губ.

Як лікують алергічний хейліт?

Щоб лікування алергії на губах було ефективним, у першу чергу важливо правильно поставити діагноз. Видів алергічного хейліту багато, тому потрібна якісна діагностика. Постановка точного діагнозу важлива, так як тільки вона дозволить визначити причини розвитку захворювання.

Тут необхідно розуміти, приміром, що очевидність провокування алергії губною помадою або чимось подібним, може бути не підтверджена при діагностиці. І пояснюється це тим, що алергія може виникнути із-за чого завгодно, а помади, зубні пасти і деякі продукти завжди будуть провокувати появу ознак.

Після постановки точного діагнозу в першу чергу потрібно виключити контакт з алергенами, інакше лікування буде безрезультатним.

При алергічних захворюваннях завжди призначаються лікарські препарати антигістамінного дії. Їх група та спектр дії визначаються не тільки видом алергії на губах, але ступенем занедбаності хвороби.

Для прискорення процесу загоєння також можна використовувати загоюють крему, що містять вітаміни А і Є.

Існують ще спеціальні лікувальні помади, містять у складі ці вітаміни, це саме те, чим можна мазати губи при алергії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code