vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Яке кровотеча після пологів вважається нормальним

Абсолютно у всіх випадках розродження відбувається кровотеча після пологів. Як правило, це нормальний фізіологічний процес, очищення від залишків плаценти. Але необхідно розрізняти, знати межу між нормальним процесом і переходом його в ненормальний стан. Післяпологовий період прийнято класифікувати на ранній і пізній. Рано післяпологовий період вважається перші 2-4 години після пологів. Після закінчення цього часу настає пізній період, який триває 6-8 тижнів. За цей час йде процес загоєння і відновлення пошкоджених оболонок матки.

Какое кровотечение после родов считается нормальным

Які виділення після пологів вважаються нормою

Кров’яні виділення після пологів лохії) – це відторгнення слизової оболонки матки після пологів, процес супроводжує будь-які пологи. Виділення лохій може тривати приблизно 1,5-2 місяці, в деяких випадках близько місяця, так як процес суто індивідуальний.

Перші кілька годин післяпологового періоду виділення рясні і мають яскраво виражений кров’янистий характер. В цей час необхідно покласти на нижню частину живота лід, щоб прискорити скорочення матки і попередити кровотеча. У перші дні виділення досить рясні і інтенсивні, в них можуть бути присутніми згустки крові, і вони можуть мати специфічний запах. У наступні кілька днів лохії набувають більш коричневий відтінок, а самі виділення стають менш інтенсивними. Згодом, приблизно через 4 тижні, виділення світлішають і стають жовто-білими.

Будь-які пологи супроводжуються фізіологічною крововтратою, воно виникає при відділенні плаценти та видалення її з порожнини матки. Це викликає відкриту рану на її поверхні, так як рветься безліч судин, що сполучали плаценту зі стінкою матки. Нормою крововтрати в пологах вважається 150-300 мл крові, велика крововтрата говорить про патологічному післяпологовому кровотечі. Воно вважається небезпечним для життя і здоров’я жінки в тому випадку, якщо втрата крові становить 0,5 літра і більше. В цьому випадку повинні бути прийняті негайні заходи.

Симптоми і причини післяпологових кровотеч

Після народження дитини жінка ще кілька годин знаходиться в пологовому блоці під наглядом медичного персоналу. В цей період існує ризик виникнення гіпотонічного кровотечі, відбувається через розслаблення мускулатури матки і порушення її скорочувальної функції. Якщо це сталося, жінка може відчути надто рясне кровотеча з того, як швидко намокає пелюшка.

Якщо виникли такого роду підозри, необхідно негайно повідомити про це медичному персоналу. Іноді жінка може не помітити або не звернути уваги на цей момент, так як при цьому відсутні хворобливі відчуття, тому медперсонал повинен чуйно стежити за станом породіль.

Виділяють наступні симптоми післяпологової кровотечі:

 • великий обсяг кров’янистих виділень – більше 400 мл;
 • запаморочення і слабкість, слабкий пульс, втрата свідомості;
 • блідість слизових і шкірних покривів;
 • різке зниження артеріального тиску, шум у вухах;
 • в’ялість матки при обмацуванні;
 • пізніше “народження” плаценти (більш півгодини після народження дитини);
 • частковий або неповний вихід плаценти.

Причини кровотеч у післяпологовому періоді досить різноманітні, і ризик їх виникнення зростає в наступних випадках:

 • низьке розташування плаценти або повне передлежання;
 • наявність у матці міом чи поліпів;
 • крупний плід або багатоплідна вагітність;
 • судинні захворювання вагітної;
 • рубець на матці;
 • розрив матки;
 • важкий пізній гестоз;
 • аномалії будови матки.

Безпосередньо після пологів патологічна кровотеча може бути спричинено наступними факторами:

 • йде порушення згортання крові;
 • травми родових шляхів – розрив м’яких тканин статевих шляхів, шийки матки, великих судин;
 • труднощі у відділенні плаценти – прирощення або вростання її в м’язовий шар матки, дуже щільне прикріплення плаценти до стінки матки;
 • порушення скорочення матки – порушується тонус матки, і вона належним чином не скорочується внаслідок різних причин (надмірне розтягання матки, затяжні пологи, застосування в пологах знеболюючих засобів).

Дуже небезпечним є кровотеча у пізньому післяпологовому періоді (протягом першого місяця після пологів). Така кровотеча може мати різні причини, це може бути затримка у матці згустків крові і пізній вихід. Якщо в матці залишилися частинки плаценти або оболонки плодового міхура, то це може викликати дане небажане ускладнення. До пізньому післяпологовому кровотечі може призвести і ендоміометрит – запалення слизової та м’язової оболонки матки.

Профілактика кровотеч після пологів

Молода мама після пологів повинна бути максимально уважним до себе, стежити за характером своїх виділень, загальним самопочуттям. Якщо на тлі загального зменшення післяродових виділень їх кількість різко збільшилася, колір знову став яскраво-червоним і з’явився озноб або гарячка, то необхідно негайно звернутися до лікаря, так як все ще зберігається небезпека виникнення пізніх післяпологових кровотеч. Якщо кровотеча після пологів виникло будинку, після виписки з пологового будинку, то необхідно викликати бригаду швидкої допомоги для термінової госпіталізації.

В якості заходів профілактики кровотеч рекомендується відразу після пологів спорожнити сечовий міхур, що робиться з допомогою катетера, покласти лід на низ живота, ввести внутрішньовенно препарати, що сприяють скороченню матки. Інтенсивно скорочується матка запобігає рясну втрату крові. Цьому сприяє годування дитини грудьми на вимогу, так як роздратування сосків викликає вироблення гормону окситоцину. Народила жінці також рекомендується лежати на животі для поліпшення відтоку маткових виділень. Крім того, треба мати на увазі, що користуватися тампонами під час лохій не можна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code