vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як здійснюється лікування стенокардії: препарати і дози

Лікування стенокардії, препарати і дози ліків – ця тема хвилює багатьох людей. Стенокардія – це одна з численних форм ішемічної хвороби серця. Саме така хвороба може розвиватися, якщо при міокарді буде недостатньо кисню. У результаті починає порушуватися кровообіг у всьому людському організмі. Напади такої хвороби найчастіше виникають у людей, які страждають атеросклерозом судин. Атеросклеротичні бляшки заважають розширенню судин в необхідний момент. Саме цей процес і призводить до кисневого голодування.

Как осуществляется лечение стенокардии: препараты и дозы

Види стенокардії

Існує кілька базових видів стенокардії. Кожен вид такої хвороби фахівці лікують по-різному. Цю хворобу можна розділити на різні класифікації. Наприклад, по гостроті її виникнення, в залежності від умов її розвитку і т. д.

Відомі наступні види захворювання:

  1. Стабільна стенокардія. Вона з’являється у тих людей, які працюють, відчуваючи при цьому важкі фізичні навантаження для свого тіла. Коли людина знаходиться в стані спокою, біль в області серця в більшості випадків проходить. А коли людина починає рухатися, то біль поновлюється. Якщо таку стадію хвороби сильно запустити і вчасно не відвідати фахівця, то з часом може розвинутися інфаркт.
  2. Нестабільна стенокардія. При такій стенокардії варто терміново звернутися до лікаря, тому що навіть за умови використання лікарських препаратів біль нікуди не піде. Нестабільна стенокардія є передвісником інфаркту.
  3. Варіантна стенокардія або стенокардія Принцметала. Цей вид хвороби дуже рідко зустрічається у людей. Проявляється така стенокардія, коли людина знаходиться у стані спокою. Зазвичай це відбувається вранці або пізно ввечері. Для такого виду хвороби лікарські препарати дають ефективний результат.
  4. Кардіалгіческій синдром Х. Саме така стенокардія призводить до ураження судин малого діаметру і до хвороби малих судин. Якщо людина хвора таким синдромом, то у нього можуть виникати важкі напади. У більшості випадків вони проявляються у дорослих людей. Кардіалгіческій синдром Х дуже важко вилікувати.

Препарати для лікування стенокардії

Лікарська терапія не дозволяє повністю вилікувати цю хворобу. В даний час ще не винайдено засіб від стенокардії, яке дозволило б повністю позбутися від цієї недуги. Лікарські засоби від стенокардії здатні лише загальмувати розвиток хвороби і збільшити тривалість і якість життя. Для досить успішного лікування ІХС потрібно усунути всі фактори ризику хвороби:

  1. Змінити свій спосіб життя.
  2. Постаратися якомога більше знизити тиск.
  3. Добре харчуватися і спати.
  4. Рівень цукру і холестерину в крові повинен бути в межах норми.
  5. Відмова від шкідливих звичок, у тому числі і від куріння.
  6. Якомога більше рухатися.

Це і багато іншого допоможе вам досягти великих успіхів у боротьбі зі стенокардією. Якщо слідувати цим правилам, то ліки від стенокардії можуть і не знадобитися. Але все ж краще їх брати. Займатися самолікуванням не треба. Зверніться до фахівця, який пропише вам необхідні таблетки, тому що їх треба приймати строго за розкладом і з певним дозам, які призначить вам лікар.

Вам знадобиться запастися терпінням, тому що приймати медикаментозні засоби від стенокардії вам доведеться практично ціле життя. Від цього залежатиме успіх вашого лікування.

Якщо стан почне різко погіршуватися, то фахівець призначить вам прийом додаткових ліків. В основному це стосується тих людей, у яких хвороба знаходиться на останній або передостанній стадії розвитку, а також людей, які страждають серцевою недостатністю. Якщо ви будете виконувати всі рекомендації лікаря, то небезпечних нападів можна уникнути. У тяжких випадках хворого стенокардією кладуть у лікарню.

Якщо у людини є атеросклероз коронарних артерій, то в цьому випадку необхідно хірургічне втручання. Тому що жодні ліки не зможе зменшити розмір бляшки холестерину або розширити просвіт артерії. У важких випадках, коли є недолік кисню, лікарі роблять пересадку серця.

Якщо у людини є сильні болі в грудній області, був напад стенокардії, серцева недостатність, підозра на інфаркт міокарда та інші гострі стани, то в таких випадках хворого терміново госпіталізують. В інших випадках ІХС успішно лікується в домашніх умовах.

Лікування стенокардії: дозування препаратів

В першу чергу лікуючий лікар повинен прописати вам препарати, які знижують артеріальний тиск. Зниження тиску до необхідної норми є ключовим фактором при лікуванні стенокардії. Для досягнення нормального рівня АТ (артеріальний тиск) спеціаліст пропише вам прийом гіпотензивних препаратів. Це можуть бути Інгібітори АПФ, які мають блокуючими елементами, тим самим не дозволяючи підніматися тиску вище допустимої норми. До таких ліків відносяться Еналаприл, Лізиноприл, Периндоприл та інші. Застосовувати такі лікарські засоби можна тільки за призначенням лікаря. Наприклад, Периндоприл слід застосовувати по 1/2 або 1 таблетці один раз на добу.

Лікар може призначити вам прийом таких препаратів, як Лозартан, Валсартан, Кандесартан, і прийом інших груп лікарських препаратів. Спосіб застосування та дози фахівець призначить сам. Все залежить від стану хворого.

Необхідно буде приймати препарати, які покращують роботу серця. До таких препаратів належать бета-блокатори, нітрати, серцеві глікозиди.

Бета-блокатори – це особливі препарати, які допоможуть уникнути викид адреналіну в кров. Вони просто блокують потрібні рецептори в організмі людини. Приклади препаратів: Анаприлін, Метопролол («Эгилок»), Бісопролол («Конкор») і ін

Такі лікарські засоби рекомендовані для постійного застосування. Нітрати допоможуть вашому організму уникнути нападу. А ось серцеві глікозиди застосовуються в лікуванні ІХС нечасто, тому що ліки з цієї групи справляють на людину занадто багато побічних ефектів.

Крім всіх перерахованих вище препаратів, фахівці призначають засоби, що знижують рівень холестерину, зменшують в’язкість крові, контролюють рівень цукру (глюкози) у крові.

Якщо людина хвора стенокардією, то йому дуже часто доведеться відвідувати лікаря. Ретельний лікарський контроль і регулярні перевірки в більшості випадків допомагають вилікувати або заглушити хвороба.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code