vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як здійснюється лікування гострого інфаркту міокарда

Гострий інфаркт міокарда, лікування якого відноситься до першочергових завдань при наданні допомоги потерпілим, є дуже небезпечним станом. Ще одна задача, яка потребує першочергового вирішення, це аналгезія потерпілого. Звичайно ж, для виконання цих і багатьох інших важливих завдань хворого терміново госпіталізують у відділення інтенсивної терапії. При необхідності під час транспортування проводять комплекс невідкладних реанімаційних заходів.

Как осуществляется лечение острого инфаркта миокарда

Важлива дія при наданні допомоги потерпілому від інфаркту міокарда – це виконати знеболення. Чому це стоїть на одному з перших місць у ряді заходів медичної допомоги? Тому що біль, особливо сильна, активізує діяльність симпатичного відділу нервової системи. Це викликає констрікцію (звуження) кровоносних судин, що призводить до різкого погіршення кровопостачання міокарда (серцевого м’яза) і збільшує навантаження на серце.

Екстрена допомога при інфаркті міокарда

Зазвичай біль при ГІМ знімають прийомом нітрогліцерину. При неефективності цього препарату застосовують анальгетики наркотичного ряду, такі як промедол, морфін, омнопон. Паралельно хворому вводять нейролептики типу дроперидола. Для надання повномасштабної медичної допомоги потерпілого від ГІМ потрібно негайно доставити у відділення інтенсивної терапії і реанімації. При цьому потрібно пам’ятати, що транспортування хворого з інфарктом міокарда здійснюється тільки в положенні лежачи. Але при вираженому порушенні ритму дихання або при наявності задухи хворому краще підняти голову і надати йому напівсидяче положення. Не змінюючи положення пацієнта, його негайно починають лікувати.

З препаратів першого вибору при інфаркті міокарда застосовують бета-блокатори. Застосування препаратів цього ряду дозволяє істотно обмежити ділянку некротизирования міокарда, знизити ризик рецидиву цього стану і захистити серцевий м’яз від впливу підвищеного вмісту в крові катехоламінів.

Для зниження агрегації тромбоцитів застосовується дезагрегант першого покоління ацетилсаліцилова кислота. Оптимально поєднання ацетилсаліцилової кислоти з тромболітиками дозволяє знизити рівень смертності від інфаркту міокарда на 42%.

Після надходження пацієнта в стаціонар і якщо з моменту початку розвитку інфаркту пройшло не більше чим 6 годин, починають проводити лікувальні дії, які спрямовані на усунення і розплавлення тромбу. А саме тромбоз коронарних артерій є причиною виникнення гострого інфаркту міокарда. Для цього застосовуються такі препарати, як стрептокіназа або / і гепарин у відповідних дозуваннях. При неефективності проведених заходів проводиться хірургічне втручання.

Лікування ускладнень перенесеного інфаркту міокарда

Для збереження життя хворого важливо негайно й енергійно проводити дії з лікування гострого інфаркту міокарда та його ускладнень. До таких ускладнень відносять:

  1. Порушення серцевої деятекльности.
  2. Серцева астма.
  3. Тяжкі порушення серцевого ритму.

Кожне з перерахованих ускладнень може призвести до смерті постраждалого.

Для зняття кардіогенного шоку застосовується внутрішньовенне введення таких препаратів, як Mesaton, Norepinephrine,Dopaminum. При цьому постійно контролюють систолічний тиск. Воно не повинно перевищувати показник 110 мм. рт.ст.

При розвитку порушень серцевого ритму (вентрикулярная екстрасистолія або вентрикулярная тахікардія) внутрішньовенно струминно показано введення лідокаїну. Після зняття гострих симптомів лідокаїн продовжують вводити інфузійний. Додатково може проводитися електроімпульсна терапія, эндокардиальная електростимуляція серця та інші лікувальні маніпуляції, спрямовані на нормалізацію показників серцевого ритму.

Ще один вид небезпечного ускладнення ГІМ – це серцева астма та набряк легенів. Ці два види ускладнень можуть призвести до летального результату за дуже короткий час і тому лікувати їх потрібно негайно. На самому початку потерпілому надають напівсидяче положення. Внутрішньовенно показано введення фуросеміду (лазикс), наркотичних анальгетиків, і крапельно вводять нітрати.

У разі набряку легенів з великих бронхів за допомогою відсмоктувачів евакуюють пінисту мокротиння, а для її руйнування в дрібних бронхах і бронхіолах постраждалому дають вдихати кисень з парами етилового спирту, також застосовують штучну вентиляцію легень під високим тиском.

Замість висновку

Безсумнівно, гострий інфаркт міокарда є важким станом з дуже високим ступенем ризику для життя потерпілого. Від швидкості надаються скоропомощних дій залежить виживання пацієнта. І від подальших дій щодо лікування наслідків перенесеного інфаркту також залежати факт виживання.

Важливо терміново доставити в лікарню людини, який переніс інфаркт або в якого розвиваються явища інфаркту у вашій присутності. Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code