vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як застосовувати масляний розчин вітаміну Д?

Вітамін Д може утворюватися у шкірі людини під дією сонця або надходити в організм з продуктами харчування. Масляний розчин вітаміну Д допоможе компенсувати його нестачу, найчастіше брак вітаміну відчувають жителі Крайньої Півночі, де кілька місяців триває полярна ніч. Недоліком вітаміну Д можуть страждати і маленькі дітки, які рідко гуляють на свіжому повітрі під променями сонця. Дефіцит або передозування повинен визначати тільки лікар, тому не слід приймати вітаміни самостійно, треба обов’язково звертатися за консультацією до фахівця.

Как применять масляный раствор витамина Д?

Корисні властивості вітаміну Д

Норма споживання вітаміну Д залежить від віку людини, її фізичного стану і тих умов, в яких він проживає. Цей вітамін регулює мінеральний обмін в організмі і допомагає накопичувати кальцій в зубах і кістках. Він впливає на зміцнення імунної системи і м’язової тканини. Завдяки цьому вітаміну в організмі людини збільшується всмоктування фосфору і кальцію в кишечнику, зменшується їх виведення з сечею.

Важливе значення вітамін Д має для нормального артеріального тиску і діяльності серця. Його недолік може порушити правильну роботу щитовидної залози і погіршити згортання крові. Від його кількості залежить, наскільки людина буде сприйнятливий до серцевих, онкологічним і шкірних захворювань.

Застосування вітамінного препарату

Розчин вітаміну Д на масляній основі застосовується дуже широко для дорослих і дітей. Серед різноманіття лікарських форм найбільш часто застосовують Д2 – ергокальциферол – і D3 – холекальциферол. Вони являють собою прозору маслянисту рідину жовтуватого кольору.

Для приготування розчину вітаміну Д використовують гідратована олія соєвих бобів чи рафіновану соняшникову олію. Застосовують його для лікування рахіту у дітей та його профілактики, при остеопорозі і повільному срастании кісток після перелому. Якщо дитина недоношена, то йому призначають цей лікарський розчин з двотижневого віку. Для доношених дітей в профілактичних цілях препарат призначають приймати з 3 тижнів до 1 року, виключаючи літні місяці, коли достатньо сонячного світла.

Масляний розчин застосовується всередину, в разі необхідності може вводитися внутрішньовенно або внутрішньом’язово. В аптеці можна придбати такі препарати, як Видехол, Оксідевіт, Вигантол або Этальфа. Їх призначають і дорослим, і дітям. Для зручності застосування масляний розчин вітаміну Д можна наносити на шматочок чорного хліба і з’їдати його під час або після прийому їжі. Можна відміряти необхідну кількість крапель на ложку, не допускаючи передозування. Якщо це сталося, то краще почати відлік спочатку.

Грудним дітям необхідну кількість препарату розводять в столовій ложці кип’яченої води. Якщо малюк ще не вміє пити з ложки, то можна скористатися піпеткою. Дитині, яка знаходиться на штучному вигодовуванні, вітамін можна давати з пляшечки. При цьому мама повинна суворо стежити за тим, щоб дитина брав тільки ту кількість, яку призначив лікар. Передозування може призвести до алергічної реакції, нервового збудження та порушення сну.

Для профілактики захворювання дитини рахіт масляний розчин вітаміну Д призначається вагітної жінки до пологів, дозування вибирається лікарем залежно від стану пацієнтки. Якщо такі процедури не проводились, то жінка приймає по 1 краплі препарату щодня під час годування груддю.

Масляні розчини призначають маленьким дітям рідше, чим водні. Останні швидше всмоктуються, а ефект від них більш тривалий. Якщо у малюка є проблеми з шлунком і кишечником або він страждає захворюванням нирок, то масляний розчин йому краще не приймати.

Є в аптеці капсули з масляним розчином Альфа Д3-ТЕВА, їх призначають дітям старше 6 років і дорослим. Вони зможуть проковтнути капсулу, а не розжовувати її. Такий препарат у складі має синтетичний аналог вітаміну Д, його призначають пацієнтам з проблемами ендокринної системи по 1 штуці в день. Капсули слід запивати великою кількістю чистої води.

Щоб усунути дефіцит вітаміну Д3, лікар може призначити прийом масляних крапель Вигантол. Цей препарат швидко всмоктується і розподіляється рівномірно у всіх тканинах організму, нирках і печінці. Він здатний накопичуватися в організмі пацієнта і зберігатися в ньому близько 5 годин. При перших ознаках передозування вітаміну Д, а це можуть бути нудота, блювання або підвищення температури тіла, прийом препарату слід негайно припинити і як можна швидше звернутися за консультацією до лікаря.

Зберігати вітамін Д масляний треба в закритому флаконі в темному місці при температурі до +10ºС. Перед застосуванням треба обов’язково вивчити інструкцію, яка знаходиться в коробці з флаконом, щоб не нашкодити організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code