vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які засоби застосовують при серцевій недостатності?

Препарати при серцевій недостатності застосовують тільки за призначенням лікаря-кардіолога, так як вони мають широкий спектр дії і не менш широке коло протипоказань. Серцева недостатність ставиться в тому випадку, коли у людини виникають проблеми з функціональністю органу, з-за чого порушується все кровообіг.

Какие средства применяют при сердечной недостаточности?

В результаті кров не переносить в належних кількостях кисень і поживні речовини, а це вже може викликати:

 • ішемічну хворобу;
 • набуті вади;
 • артеріальну гіпертензію;
 • проблеми з легенями;
 • міокард;
 • ревматизм.

При такому діагнозі порушуються скорочувальні здібності серця, відповідно, організм насичується киснем. Зазвичай серцева недостатність є не самостійним захворюванням, а стає наслідком ускладнень і патологій на серце.

Лікування захворювання

Якщо захворювання приймає гостру форму, то хворого в обов’язковому випадку госпіталізують. У цей період людина повинна дотримуватися певні правила:

 1. Лікувальна фізкультура. Курс вправ підбирається кардіологом, так як при серцевій недостатності великі фізичні навантаження протипоказані.
 2. Коригують раціон. У їжу вживаються ті продукти, які багаті білком, калієм і вітамінами. Сіль зводиться до мінімуму, а якщо спостерігаються набряклості, то і виключається з раціону.

Що стосується ліків, то це серцеві глікозиди при серцевій недостатності, препарати з вмістом калію, антагоністи кальцію та вазодилататори.

Завдяки розвитку фармацевтичної галузі ліки, призначені для таких хворих, допомагають не тільки полегшити стан, але і значно збільшити термін життя. Але щоб ліки від серцевого недостатньо давало позитивний ефект, слід, по-перше, дотримуватися всі вищезазначені рекомендації, а по-друге, ліквідувати всі подразники, які викликають такі важкі стани. А це може бути лихоманка, анемія, постійні стреси, неправильний раціон і спосіб життя (вживання у великій кількості дуже солоних продуктів, міцних алкогольних напоїв).

Основа лікування полягає в тому, щоб усунути причину, яка провокує захворювання, а також зменшити частоту її проявів. Дуже важливо, щоб у цей період пацієнт дотримувався спокій. Тут мається на увазі не постільний режим, а помірні фізичні навантаження. Якщо ж лікарем ставляться обмеження, то необхідно по максимуму перебувати в сидячому, а не лежачому положенні. Позитивно на роботу серця будуть впливати піші прогулянки на повітрі, але тільки в тому випадку, якщо хворий не страждає одышками і набряком.

Зазвичай такому пацієнту прописується і правильне положення тіла під час сну. Тобто він повинен купити високу подушку, якщо головах його ліжка не може бути підведене. Таке становище дозволить уникнути набряків в тканинах.

Лікарські препарати

Препарати для лікування серцевої недостатності бувають наступного дії:

 • спрямовані на підвищення скорочень міокарда;
 • препарати, які допоможуть знизити судинний тонус;
 • допомагають усунути синусову тахікардію;
 • таблетки, які мають профілактичну дію, щоб в порожнинах серця не утворювалися тромби.

Препарати діляться на декілька груп в залежності від дії:

Для скоротливості міокарда. Такий вплив надають ліки, які називаються серцевими глікозидами, наприклад, дигоксин. Дані засоби спрямовані на вплив на насосну функцію серця, щоб воно могло відновити нормальну подачу та перекачування кисню і корисних речовин з організму. Також вони допомагають нормалізувати функцію діурезу. Але відразу варто відзначити, що глікозиди можуть мати свої побічні дії, тому їх прийом повинен здійснюватися тільки під суворим контролем кардіолога. Серед таких моментів зазначається:

 • нудота;
 • аритмія;
 • проблеми із зором, зокрема, зміна в сприйнятті кольорів.

Такі проблеми часто спостерігаються, якщо порушена доза прийому препарату. Особливо глікозиди призначаються тим пацієнтам, які в комплексі з серцевою недостатністю мають і миготливу аритмію.

Для тонусу судин. Для усунення такої неприємності призначені вазодилататори. Препарат може чинити вплив окремо на вени і окремо на артерії, а при необхідності лікар призначає і комплексні вазодилататори, які надають дію на обидва види судин. Вони сприяють розширенню стінок, знижують опір, який виникає внаслідок перекачування крові. Венозні вазодилататори спрямовані на збільшення обсягів струму крові саме по венах, а це допомагає усунути тиск в шлуночках органу. При поєднанні обох видів препаратів вдається досягти зниження гіпертрофії міокарда і дилатаций ділянок серцевого м’яза. Такими ліками вважаються:

 • раміприл;
 • каптоприл;
 • лізиноприл;
 • еналаприл;
 • периндоприл.

Якщо у пацієнта діагноз хронічна серцева недостатність, то його в основному будуть лікувати інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту. Вони допомагають легше переносити фізичні навантаження, стимулюють кровообіг і сечовиділення, щоб не спостерігалися набряки. У пацієнтів, які приймають такі препарати, може відзначатися кашель сухого характеру.

Для боротьби з отечностями. Якщо у хворого відбувається затримка рідини в організмі, це сильно позначиться на тканинах, тобто буде спостерігатися набряки. Тоді людині призначають прийом діуретиків, які впливають на сечогінні функції. Найпоширеніший препарат такого призначення – фуросемід. Але він має практично миттєве вплив. Такі ліки допомагають усунути ознаки задишки, але побічні ефекти все ж є:

 • діуретики викликають дефіцит іонів калію, а це може спровокувати загальне відчуття слабкості і навіть судоми;
 • можуть спостерігатися перебої в серцевому ритмі.

Щоб уникнути таких побічних дій, паралельно з цими препаратами необхідно застосовувати спіронолактон або тріамтерен.

Додаткові моменти

 1. Контроль серцевого ритму. Для цих цілей призначають бета-адреноблокатори. Вони допомагають повноцінно наповнюватися серця кров’ю. Одним з таких прикладів є карведилол. Але курс прийому починається з малих доз, поступово збільшуючись. Що стосується побічних дій, то може відбуватися зменшення в розмірах бронхів, а також рівень глюкози може перевищувати норму. Тому карведилол рідко призначається пацієнтам з такою проблемою, як бронхіальна астма, цукровий діабет.
 2. Для запобігання утворення тромбів існують такі препарати, як антикоагулянти. Їх основна спрямованість – гальмування активності згортання крові. Одним з таких препаратів є варфарин. Але самостійне лікування неприпустимо, так як згортання крові повинна знаходитися під постійним контролем. Якщо ж дозування ліків буде порушена, то у пацієнта можуть спостерігатися постійні кровотечі.

Дуже багато людей, хворі з серцевою недостатністю, використовують народні засоби, наприклад, беруть глід. Звичайно, бабусині рецепти засновані на багаторічних спостереженнях, але офіційна медицина не вітає таке самолікування.

До того ж ці пацієнти вимагають постійного контролю і періодичного обстеження. Тому зі своїм здоров’ям краще не жартувати, а відразу звертатися до кардіолога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code