vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як виміряти статевий член: практичні поради

Згідно сексологическим дослідженнями, понад 80% чоловіків відчувають психологічні комплекси з приводу розміру свого пеніса. Існує декілька способів визначення величини статевого члена. Методика його виміру проста, але є деякі особливості, які необхідно враховувати при проведенні даної процедури. Результати можуть залежати від таких факторів, як температура навколишнього середовища, вік, стан здоров’я та інших.

1

Техніка вимірювання довжини

Визначення розміру статевого органу чоловіка виробляється в декількох випадках:

 • для оцінки ефективності методів його збільшення;
 • з метою виявлення відповідності розмірів нормі;
 • для підбору презерватива (при нестандартній величиною пеніса);
 • у медичних цілях при лікуванні деяких захворювань чоловічих статевих органів.

Вимірювання довжини пеніса чоловіка можна зробити трьома способами:

 • у спокійному стані;
 • розтягуванням на максимальну довжину поза стану ерекції;
 • при ерекції.

Ступінь збільшення статевого члена при ерекції не пов’язана безпосередньо з його розміром у стані спокою. У чоловіків з великим пенісом його подовження при порушенні не перевищує 40%, в той час як у власників невеликого чоловічої гідності орган збільшується в кілька разів.

Розмір статевого члена має взаємозв’язок з деякими антропометричними характеристиками:

 • високий зріст – велика довжина і окружність пеніса в стані спокою та при розтягуванні;
 • велику вагу – менша довжина і відсутність взаємозв’язку з товщиною.

Практичний інтерес представляє третій варіант вимірювання, так як від цього залежить повноцінність сексуального життя. Багато чоловіків проводять замір невірно – від середини стовбура до кінчика головки, тим самим занижуючи справжнє значення. Існують наступні рекомендації, як правильно виміряти ерегований статевий член:

 • довести пеніс до максимального ступеня порушення;
 • вільною рукою взяти його і нахилити так, щоб кут між черевною стінкою і стовбуром статевого члена становив 90 градусів;
 • другою рукою взяти лінійку і приставити її до лобкової кістки;
 • визначити довжину члена по бічній поверхні зверху, від лобка до верхнього краю головки.

Необхідно враховувати, що міряти знизу не можна, так як це призведе до спотворення результату. Цю методику застосовують в урології при виготовленні протезів для пацієнтів, які страждають на імпотенцію.

Приблизне значення довжини пеніса при ерекції можна отримати іншим способом – витягнувши як можна далі статевий орган в спокійному стані. Така методика може застосовуватися під час статевого дозрівання підлітків, коли важко заміряти зростаючий пеніс, або в післяопераційний період (при фаллопластике). Існує математична залежність між виміряними величинами:

Е = 0,985 З – 0,0095, де:

 • Е – довжина пеніса при ерекції;
 • З – величина статевого члена у спокої при його розтяганні на максимальну довжину.

Другий показник більше, так як під час збудження білкова оболонка не тільки розтягується, але і змінює свою внутрішню будову.

Визначення довжини статевого члена у новонароджених хлопчиків має вирішальне значення в плані прогнозу сексуальної функції у зрілому віці. Якщо пеніс у витягнутому вигляді не перевищує 2 см, то в подальшому його довжина в ерегованому стані буде недостатньою для нормального проведення коїтусу.

У дорослих чоловіків, за різними оцінками, середня довжина ерегованого статевого члена складає 13-16 см і залежить в основному від генетичних факторів і расової приналежності.

2

Замір діаметра і товщини

Вимірювання пеніса по діаметру виробляють сантиметром в 3 точках:

 • у його кореня;
 • посередині;
 • під голівкою пеніса за його вінцевої борозні.

Отримані значення складають і ділять на 3, отримуючи середнє арифметичне. Вимірювання проводять зазвичай в ерегованому стані. Перед утолщающей фаллопластикой товщину пеніса вимірюють в обох станах. Визначення товщини виробляють аналогічним чином.

3

Фактори, що впливають на точність

Вимірювання необхідно проводити при кімнатній температурі. Якщо чоловік використовує екстендер або інші способи збільшення члена, то контроль ефективності роблять раз в місяць, так як щоденні заміри часто дають недостовірні результати. Для виключення впливу випадкових факторів процедуру рекомендується проводити тричі.

На точність вимірювань впливають наступні фактори:

 • температура навколишнього повітря (на холоді відбувається спонтанне скорочення тканин);
 • вік (при старінні статевий член може ставати коротшим за фіброзних змін в його тканинах);
 • загальний стан здоров’я;
 • захворювання органів статевої системи (при хворобі Пейроні, еректильної деформації, кавернозному фіброзі довжина пеніса істотно менше);
 • товщина підшкірного жиру в надлобковій області.

Багатьом чоловікам при погляді зверху вниз на свій статевий член здається, що він менше, чим у інших людей. Це не більш чим візуальний ефект. При порівнянні статевих органів з боку вони можуть виявитися абсолютно ідентичними.

Аналогічний ефект дає збільшення надлобкового жирового шару. Пеніс зафіксований до лонного зчленування. Тому при збільшенні ваги у літніх і повних пацієнтів відбувається його приховання в шарі жирової клітковини. Насправді розмір статевого члена залишається таким же, а еректильні розлади більше пов’язані з дефіцитом андрогенів та підвищенням рівня естрогенів, синтезованих у відкладеннях жиру.

Такий стан в андрології називають «прихованим статевим членом». Надмірне ожиріння поєднується з перерозтягання шкіри в області лобка і зниженням її еластичності і тургору.

У деяких випадках прихований пеніс є результатом вроджених патологій розвитку чоловічих статевих органів. Якщо зменшення «активної» довжини пеніса при сексуальному контакті погіршує якість статевого життя, то роблять ліпосакцію або липэктомию в поєднанні з шкірною пластикою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code