vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які виділення можуть бути після зачаття?

Виділення після зачаття можуть сильно схвилювати жінку, і, найчастіше, абсолютно марно. Перебіг нормального фізіологічного процесу зародження нового життя – це складний процес, що викликає захисні імунні реакції, різні гормональні та обмінні зміни, що не може відбуватися без зовнішніх проявів.

Какие выделения могут быть после зачатия?Невеликі виділення після зачаття вказують на початок вагітності і відносяться до нормальної реакції організму. Природно, що не будь-які виділення слід розглядати як звичайне явище – при появі підозрілих і небезпечних ознак необхідно терміново звернутися до гінеколога, але займатися самолікуванням без виявлення причин того, що відбувається, не рекомендується. Зародження нового життя – це важливий етап життя жінки і до нього слід ставитися з усією серйозністю.

Особливості формування зачаття

Виділення гормонів в матковій порожнини забезпечує життєздатність яйцеклітини на різних стадіях її існування. Якщо в першій половині жіночого циклу головну роль виконує естроген, то у другій половині переважно виділяється інший гормон – прогестерон, які і визначають зміст виділень у відсутності зачаття.

Під час овуляції яйцеклітина звільняється від фолікула для забезпечення можливого запліднення, і цей процес очищення може дати виділення кров’яних плям. Навіть у відсутності запліднення овуляція супроводжується зміною складу цервікальної рідини, що відбивається на складі і кількості виділень. При заплідненні яйцеклітини гормон бере участь в її закріпленні до епителія маткового шару.

З самого початку запліднення яйцеклітини починається гормональна перебудова, що веде до невеликої набряклості і вироблення більшої кількості прозорого секрету. Весь етап переміщення заплідненої клітини і її досягнення маткової стінки супроводжується виробленням захисних складів. Після закріплення яйцеклітини відбувається імплантація плодового яйця, починається формування плаценти і пуповини. Інстинктивно організм сприймає ембріон, як чужорідне тіло, і прагне усунути його, що також супроводжується певними виділеннями.

Виділення під час овуляції

Овуляція яйцеклітин, тобто їх вивільнення та міграція в статевий канал завжди супроводжується збільшенням обсягу цервікальної рідини і піхвовими секреторними викидами у вигляді досить рясних, розріджених, тягучих, кілька водянистих виділень з відтінком, схожим на яєчний білок. Через 2-3 дні після активного періоду овуляції обсяг виділень зменшується, а колір може набути бежевий, рожевий або жовтуватий відтінок.

Якщо в цей період у виділеннях з’являються кров’яні вкраплення, то можна запідозрити виникнення зачаття. Однак слід враховувати, що кров’яні сліди у викидах рідини можуть бути результатом розриву фолікула, що характерно для будь-якої овуляції. Ознакою вагітності можна вважати тільки імплантанційне виділення крові, що можна гарантовано відзначити при виявленні кров’яних слідів тільки на 7-10 день після запліднення яйцеклітини.

Імплантанційна кровотеча

Кров’янисті виділення досить часто виникають, коли відбувається закріплення заплідненої яйцеклітини до ендометрію стінки матки. Це явище пояснюється великою кількістю дрібних кровоносних судин в стінці матки, які пошкоджуються при імплантації яйцеклітини. Така кровотеча може супроводжуватися больовими відчуттями, але проходить через 2-3 ч. Через певний час вона може повторитися, якщо ембріону не вдалося закріпитися з першої спроби. Колір такого кров’яного складу досить темний, так як кров починає згортатися, перебуваючи ще в матковій порожнині. Таким чином, невелике темне кров’яне виділення після зачаття – це не патологія, а ознака того, що процес зачаття протікає нормально, а саме явище отримало назву імплантаційної кровотечі.

При стабільному менструальному циклі імплантанційна кровотеча спостерігається на 6-7 день після початку овуляції, тому його не слід плутати з місячними при порушеному циклі. Саме явище запліднення яйцеклітини може викликати гінекологічні порушення, але не призведе одразу до кровотечі. Для його появи має пройти час, протягом якого ембріон досягне маткової стінки і почне закріплюватися на ній.

Імплантанційне виділення має невелику тривалість. Будь-які зміни кровотечі у обсязі або часу повинні розглядатися як аномальне явище, що вимагає звернення до гінеколога. Така кровотеча може бути викликана поліпами, кістою, ерозією або грубим статевим впливом. Поява імплантаційної кровотечі є дуже приблизною оцінкою зачаття, і в цей період вона не може бути підтверджена аналізами, так як активне вироблення гормонів починається лише через 30-35 днів.

Білі виділення

Гормональні зміни в організмі починаються разом із зачаттям. Першим реагує прогестерон, вироблення якого зростає, що веде до появи білого відтінку у виділенні.

Нормальним вважається білясте в’язке виділення з вмістом слизу, але яке не повинно мати запаху і згустків (пластівців) – так званої білі. Зазвичай такі виділення виявляються протягом першого триместру вагітності. У наступні періоди білі зменшують інтенсивність і зникають зовсім.

В цей же триместр біле виділення обумовлює ще один фактор – слизова пробка. Таке явище обумовлено формуванням захисту матки від проникнення інфекцій. Цей слиз також поповнює білі. Тривогу має викликати активне виділення білі пізніше 13-14 тижні вагітності, поява у них різкого запаху або зміна консистенції.

Казеозне виділення

Тривожний сигнал проявляється, якщо відбулася зміна концентрації білого виділення. Якщо в білях з’явився вміст сирнистого типу, можна запідозрити у ньому симптоми кандидозу. Ця хвороба викликається грибками дріжджеподібного типу, які призводять до появи у виділень різкого кислого запаху. Вірні ознаки захворювання – виникнення печіння та свербежу.

Лікування кандидозу необхідно проводити негайно та завершити до пологів, тому що в противному випадку велика ймовірність інфікування дитини при проходженні по родовому каналу. Крім молочниці, білі виділення можуть бути спровоковані деякими іншими захворюваннями, в т. ч. гінекологічного характеру.

Білі виділення пізньої вагітності

Поява активних білих виділень у другій половині терміну вагітності може вказувати на аномалії в розвитку процесу. Однією з їх причин іноді стає протікання навколоплідних вод. Для виключення такої патології необхідно провести обстеження у гінеколога.

Рясні білі в самому кінці вагітності не є приводом для занепокоєння. Значні за обсягом густі виділення на 40-му тижні вагітності вказують на самоусунення слизової пробки і готовності шийки матки до пологів.

Інші види виділень

При появі виділення жовтого або зеленого відтінку з наявністю неприємного запаху слід звернутися до лікаря і провести обстеження. Таке явище найчастіше вказує на появу гінекологічного захворювання інфекційного характеру, та ще й з нагноєнням.

Виділення після зачаття можуть носити різний характер. Імплантанційна кровотеча, білі і прозорі виділення, найчастіше, є нормальним фізіологічним процесом і не повинні викликати занепокоєння. У той же час підвищення інтенсивності виділення крові, порушення консистенції може свідчити про наявність патології. У будь-якому випадку при виникненні підозри слід звернутися до гінеколога для консультації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code