vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як вибрати лікувальні ортопедичні устілки?

Як вибрати ортопедичні устілки? Це важливе питання, оскільки зростає число хворих, які страждають від плоскостопості. Але разом з цим збільшується кількість людей, які прагнуть піклуватися про здоров’я ніг, що і пояснює підвищений інтерес до цього аксесуару.

Как выбрать лечебные ортопедические стельки?

Які цілі виконує аксесуар?

Щоб правильно підібрати предмет, потрібно задатися питанням: які завдання він повинен виконувати? Необхідність придбання устілок пояснюється можливістю запобігти розвиток патологій і хвороб ніг. Це стосується не тільки всім відомого плоскостопості, але і більш дрібних, але неприємних дефектів: натоптишів і мозолів.

Виходячи зі сказаного устілки повинні запобігати появі подібних дефектів. Крім того, правильно обраний предмет дозволяє знизити ступінь навантаження не тільки на стопу, але і на колінний, гомілковостопний, кульшовий суглоби і хребет. Зазначений предмет дозволяє знизити втому, що сприятливим чином позначається на здоров’ї ніг.

Таким чином, правильно вибрані устілки повинні сприяти поліпшенню кровообігу при ходьбі і підвищувати ступінь стійкості при пересуванні. Це дозволяє уникнути навантаження на перераховані суглоби і розвитку хвороб.

Типи і види вироби

За ступенем жорсткості виділяються відповідно жорсткі устілки, напівтверді і м’які. Для виготовлення першого типу використовують пластику, графіт і сталь. Зазначені матеріали добре підходять для людей, вага яких перевищує 10 кг. При використанні устілок навантаження розподіляється рівномірно, а склепіння стопи тримаються в правильному положенні. Перевага даної групи ще і в тому, що при наявності перенапруження зв’язок мінімізуються больові відчуття при ходьбі.

Для виготовлення напівтвердого типу беруть гнучкий пластик. Використання матеріалу дозволяє послабити напругу ступень і м’яких тканин. Під час ходьби людина навіть не відчуває, що його стопи вдаряються об землю, процес ходьби стає м’яким і плавним. Зазначена група рекомендується тим людям, у яких є розтягнення щиколотки або травма внаслідок підвертання ступні.

При конструюванні м’яких устілок використовується спінена або губчаста основа. Такі аксесуари дозволяють уникнути утворення натоптишів, мозолів і інших неприємних ознак. Можна застосовувати як профілактичний засіб для запобігання потертості стопи.

Крім названих груп, потрібно вказати на додаткові типи, які застосовуються для профілактики хвороб стоп. Профілактичні устілки виготовлені зі спіненого матеріалу, шкіри або пробки. Це дозволяє контролювати стопу, запобігти ослаблення склепінь і стиск. В результаті людина уникає тієї ситуації, коли відбувається неправильне формування стопи. Використовуються і дитячі варіанти, в завдання яких входить запобігання розвитку плоскостопості.

Згідно класифікації супінаторів, що існує 7 видів устілок. ВП-1 являє собою пристосування, яке використовується при появі больових відчуттів під час ходьби або на початкових стадіях розвитку плоскостопості. Можна використовувати в якості профілактики, якщо професійна діяльність передбачає довге перебування на ногах або підйом важких вантажів.

Інші категорії устілок представлені наступними класами:

  1. ВП-2 необхідні для корекції поздовжнього склепіння стопи.
  2. ВП-3 дозволяють уникнути появи синдрому розкрученої стопи.
  3. ВП-6 запобігає утворенню натоптишів або дозволяє знизити больові відчуття від виникли деформацій.
  4. ВП-7 часто призначається для уникнення укорочення стопи і розвитку клишоногості.
  5. ВП-9 застосовуються під час укорочення стопи значного характеру.
  6. ВП-10 дозволяє уникнути утворення натоптишів і мозолів завдяки наявності спеціальних поглиблень.

Вибір відповідного матеріалу

Зовнішні шари ортопедичних устілок виготовляються з натуральних матеріалів: бавовняної тканини, силікону, вовни і шкіри. Для виготовлення внутрішнього простору устілки використовується такий матеріал, як гіпоалергенний латекс. У деяких моделях є клейові фіксатори, гелеві вставки і п’яткові амортизатори. Гелеві вставки розташовуються в тих позиціях, де на стопу виявляється сильна навантаження.

Кращим варіантом є натуральна шкіра. Такі вироби ідеально підлаштовуються під форму стопи людини під час використання і зберігаються в подібному положенні тривалий відрізок часу. При виготовленні елементів, що підтримують стопу, і підкладки теж використовуються безпечні синтетичні матеріали.

Необхідно звернути увагу на моделі, які виготовлені з силікону. Природна еластичність матеріалу дозволяє устілці підлаштовуватися під наявні вигини стопи. Але подібні аксесуари не позбавлені недоліків, що проявляється у відносно меншому терміні експлуатації, низьку ступінь пружності і ваговитості. Якщо потрібно ходити в протягом довгого часу, то і у цьому випадку силіконові устілки не покажуть себе з хорошої сторони, так як ноги будуть сильно втомлюватися.

Правила вибору та важливі рекомендації

Перед тим як підібрати ортопедичні устілки, рекомендується проконсультуватися з лікарем-ортопедом. Важливо оцінити стан ноги і стоп, у тому числі визначити ступінь еластичності склепінь і провести діагностику опорно-рухового апарату. Після отримання необхідних рекомендацій від лікаря можна приступати до підбору устілок.

Правильно вибрати виріб можна за допомогою декількох способів. Простим методом є виготовлення зліпка, який дозволить здійснити примірку вироби та оцінити його ефективність. Тому не буде зайвим перед походом за устілками обзавестися особистим зліпком стопи з гіпсу.

Новітньою методикою, яка дозволяє здійснити підбір виробу, є моделювання за допомогою комп’ютерної графіки. Людині потрібно встати на спеціальну платформу, далі на монітор комп’ютера виводиться знімок стопи. Для кращої характеристики різні ділянки офарблюють в різні кольори, що показує різну ступінь навантаження на певну ділянку стопи.

При підборі вироби необхідно приділяти увагу якості продукції. Важливо визначити ступінь жорсткості, так як зазначений параметр є головним при використанні устілок. При відсутності проблем з гомілковостопним суглобом можна застосовувати вироби для профілактики, що дозволить попередити утворення дефектів. Важливо не застосовувати устілки більше 4 годин на добу, так як при тривалому використанні ноги не отримують потрібної навантаження, що негативним чином позначається на їх стані.

Підбір виробів для дітей

При виборі будь-якого виробу, призначеного для дитини, упор робиться на два фактори: екологічність застосовуваних при виготовленні матеріалів і безпека в експлуатації. Дитячі устілки не є винятком. Основу виробу становить термопластический матеріал. Він зручний у використанні, так як стає м’яким при нагріванні, що дозволяє виготовити засіб потрібної форми. Потім воно твердне, новий пристрій готове.

Необхідно звернути увагу, що дитячі зв’язки еластичні, а організм ще не повністю сформований, тому корекція дефектів в дитячому віці проходить помітно легше. Це і пояснює необхідність усунення плоскостопості та інших проблем, їх вчасне виявлення та усунення.

Вироби підтримують стопу дитини в правильному положенні, що дозволяє уникнути проблем не тільки в дитячому віці, але і в дорослому. Як і у випадку з дорослими, потрібно звертатися до фахівця перед вибором вироби. Лікар дасть необхідні рекомендації, які допоможуть підібрати правильне виріб і почати виправлення дефекту.

Таким чином, правильно вибрати устілки для виправлення вад і дефектів стопи не є великою проблемою.

Ефективність буде високою, якщо дотримуватися правила носіння ортопедичних устілок: це теж дуже важливе правило. Виконання приписів допомагає впоратися з дефектами, головне – почати лікування патології своєчасно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code