vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які вітаміни є в рибі

На питання “В рибі які вітаміни, і чим вони корисні?”, вчені, дієтологи і лікарі не втомлюються відповідати.Риба на протязі всього існування людства вважається необхідним продуктом харчування для підтримки здоров’я. Цей продукт з давніх століть визнавали як «їжу для мозку», і посилання на його важливість є серед досліджень здорового стану головного мозку. Завдяки великій кількості вітамінів, вона знімає втому і допомагає досягти успіхів у навчанні.

Какие витамины есть в рыбе

Не можна уявити собі збалансований харчовий раціон без рибних страв, які є цінним джерелом високоякісного білка. У рибі міститься велика кількість корисних для здоров’я мінералів: фосфору, заліза, сірки, калію, йоду і кальцію, а також вітаміни А, Е, В і D.

Всім відомо, що риба – це необхідний для здоров’я продукт харчування, який потрібно включати в свій раціон не менше двох разів на тиждень. Здавна риба вважається не тільки смачною, але ще і дуже корисною їжею. Не бійтеся додавати рибу в своє меню якомога частіше! Завдяки вмісту в ній фосфору, безлічі інших мікроелементів, завдяки величезній кількості вітамінів і полінасичених жирних кислот, вживання риби і риб’ячого жиру в їжу насправді здатне значно поліпшити розумову діяльність людини, зміцнити кісткову тканину, зубну емаль, запобігти безліч вікових хвороб і підвищити імунітет.

Які ж цінні вітаміни містяться в рибі, і чим вона корисна?

В першу чергу, в рибі міститься великий перелік макро і мікроелементів: калій, магній, фосфор, сірка, хлор, натрій, залізо, мідь, цинк, кобальт.

Вітамін D. Дорослі, які мають дітей, чудово знають, як він необхідний зростаючому організму дитини, починаючи з перших років його життя, тому що педіатри нагадують про це майже при кожному огляді. Але далеко не всі знають, що вітамін D допомагає всмоктуванню кальцію в організм, і що його участь необхідна у всіх обмінних процесах.

Вітамін А. Треба сказати, жирні сорти риб є чудовими джерелами вітаміну як А, так і D, так і в самому риб’ячому жирі, справжнє джерело вітамінів, концентрація їх дуже висока. Вітамін А, той самий, що міститься в моркві і який так необхідний дітям для зростання, а дорослим – для зору, часто використовується жінками в косметичних цілях, оскільки допомагає загоєнню тріщин і пом’якшенню шкіри, запобігає раннє старіння.

Вітамін Ст. Всі вітаміни групи В впливають на організм в цілому, допомагають регулювати рівень цукру в крові, покращують стан нервової системи, і підтримують порядок у шлунково-кишковому тракті.

Вітамін Р. Так звана нікотинова кислота, поліпшує мікроциркуляцію шкіри. Вона ж допомагає організму засвоїти жири, білки і вуглеводи.

Вітамін Е. Користь даного вітаміну неоціненна. Вітамін Е допомагає підтримати серцево-судинну систему в нормальному стані, перешкоджає атеросклерозу, підвищує імунну систему, впливає на репродуктивні можливості чоловіків і жінок. Це природний антиоксидант, який закриває двері злоякісних пухлин. Його не дарма називають вітаміном краси і додають в засоби по догляду за шкірою, він сприяє омолодженню.

Чим же ще корисна риба?

Жири риби багаті поліненасиченими жирними кислотами, які крім поліпшення роботи мозку, підвищують опірність організму до різних захворювань. Багато що залежить і від того, яка у вас риба на столі. Морська риба, наприклад, вважається більш корисною, чим річкова або прісноводна, оскільки містить більше йоду і брому. Риба – це ж не тільки вітаміни, а ще й джерело легко засвоюваного білка. На відміну від прісноводної риби, білок риби, добутої з морських глибин, теж знову перемагає, оскільки він багатий високим вмістом повноцінного білка. Це не просто білок – це цінний протеїн. А він необхідний як дітям, так і дорослим. Але ж не всі можуть дозволити собі їсти м’ясо. Людям зі слабким здоров’ям, старим і хворим, дуже важко його перетравити. Однак і тут м’ясо риби приходить на допомогу. Воно легке, смачне, готується швидко, засвоюється теж. Для порівняння: на перетравлення м’яса риби йде часу вдвічі менше, чим на м’ясо яловичини. А готувати її теж легше і швидше. Мабуть, риба поступається м’ясу тільки в кількості заліза.

А тепер про найголовніше

Червона риба. Про те, що червона риба володіє неповторними смаковими якостями – говорити зайве, цей делікатес здатний прикрасити навіть царський стіл. Мало того, вона має ще і дивно корисними властивостями. В ній накопичено найбільша кількість жирних кислот Омега-3, здатних знизити в крові концентрацію холестерину, зменшити ризик серцево-судинних захворювань і попередити розвиток старечого недоумства.

Найвідомішими червоними рибами є лосось, сьомга і форель. Нещодавні дослідження виявили, що лосось містить біологічно активні речовини, які можуть підтримувати суглобовий хрящ. Також м’ясо лосося ефективно впливає на запальні процеси шлунково-кишковому тракту. Нежирні сорти риби, є прекрасним дієтичним продуктом. Риба показана хворим, що страждають атеросклерозом, порушенням обміну речовин, ішемічною хворобою серця та гіпертонію.

Недоліки риби. Недоліків у риб як таких немає, а вся небезпека полягає лише в тому, що це швидкопсувний продукт. Неправильне зберігання, вживання в сирому вигляді та недостатня теплова обробка роблять її небезпечною. Зіпсована риба може викликати важкі отруєння.

Останнім часом спостерігається сильне забруднення природних водойм стічними водами, екологія погіршується і це не може не позначитися на її мешканців.

Тому, вибираючи рибу, намагайтеся брати молоду, не велику. Вважається, що така риба ще не встигла «отруїти» свій організм, і її спокійно можна вживати в їжу.

Невеликий висновок

На підставі сказаного, можна зробити висновок, що регулярне вживання риби вважається корисною звичкою для підтримки довгого і продуктивного життя.

Вітаміни в рибі корисні для збереження молодості, краси та здоров’я. Будьте здорові!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code