vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які вітаміни в кавуні

Вітамінів в кавуні: які вони бувають і яка від них користь? Кавун, при всіх своїх значних розмірах, є звичайною ягодою. Вага одного плоду може становити до десяти кілограм. Соковита м’якоть кавуна має незвичайний смак, за який його і полюбили. Наприкінці літнього сезону всі з нетерпінням чекають момент, коли з’являться ці неймовірні зелені плоди. Але наскільки корисні ці гігантські ягоди?е

Какие витамины в арбузе

Чим корисний кавун?

Вітамінів в кавуні містяться не тільки в м’якоті, але і в шкірці і насінні. Завдяки корисним речовинам цей плід викликає ряд процесів, які допомагають очистити організм від зайвих елементів.

Кавун має наступні корисні для організму людини властивості:

 • знижує інтенсивність розвитку запальних процесів;
 • має жарознижуючі властивості;
 • покращує процес обміну речовин в організмі;
 • сприяє хорошій роботі кишечника;
 • сприяє виробленню жовчі в печінці і викликає сечогінний ефект, що дозволяє організму швидше позбавлятися від шкідливих речовин;
 • є натуральним антиоксидантом.

Всі перераховані ефекти викликані великою кількістю рідини в м’якоті і різними мікроелементами, які містяться в ній. Щоб краще зрозуміти властивості цієї чудесної ягоди, необхідно точніше описати всі складові цих ефектів.

Які вітаміни містить кавун?

Досить велика частина кавуна містить у собі вітамін А. Він надає хороший вплив на людський зір, тому його вживання може допомогти людям з проблемами очей. Крім того, він покращує обмін речовин і провокує синтез білка в організмі. Цей нечисленний органічний елемент обов’язково повинен компенсуватися.

Другим за кількістю елементом є B9. Фолієва кислота, як ще називають цей вітамін, допомагає розвитку тіла людини.

Саме для вагітних жінок і годуючих мам він є дуже важливим в раціоні, так як допомагає правильному розвитку плоду, а після пологів сприяє правильному виділенню молока. Ще одна властивість B9 може зацікавити дівчат і жінок: він допомагає підтримувати красу і пружність шкірного покриву на всьому тілі.

РР або нікотинова кислота допомагає в обмінних процесах організму і зменшує кількість холестерину в крові людини, переробляючи його на корисні речовини.

Які вітаміни є практично у всіх ягодах? Природно, антиоксиданти, одним з яких є вітамін C. Він зміцнює імунну систему, запобігає склероз та інші проблеми з пам’яттю, відмінно бореться з нітратами.

Ці речовини містяться в кавуні у великих кількостях, чим інші, тому надають значний ефект на організм. Крім цих трьох елементів, кавун містить трохи вітаміну B1, B2, B6 і E. Їх частка в ягоді в кілька разів менше, і вони надають різні допоміжні ефекти в організмі.

Мікроелементи в кавуні

Після того, як ми з’ясували, який вітамін в кавуні приносить певну користь, обов’язково варто згадати про інших мікроелементах, які також містяться у його м’якоті і насіння.

У ста грамах кавуна містяться такі корисні речовини:

 • приблизно 112 мг калію, він сприяє поліпшенню роботи серця і є дефіцитним зі збільшенням віку людини;
 • всього 11 мг фосфору, який допомагає в енергетичному обміні на клітинному рівні;
 • майже 10 мг магнію, який є важливою складовою ДНК;
 • лише 7 мг кальцію, він забезпечує міцність кісток і нігтів людини, а також покращує провідність м’язових і нервових тканин;
 • по 1 мг заліза, натрію і всього лише 0.1 мг цинку.

Хоч цих елементів і не так багато надходить в організм разом з м’якоттю кавуна, але з часом їх запаси в організмі вичерпуються, а ця ягода може стати одним з небагатьох джерел цих натуральних компонентів. Так що крім смаку велика ягода має масу корисних властивостей, мінеральних речовин і вітамінів, які є невід’ємним матеріалом в організмі людини.

Небезпека ранніх плодів

На жаль, ягоди можуть містити багато нітратів. Сучасні технології дозволяють швидко виростити великий урожай і зберегти його від шкідників завдяки рясній обробці полів.

Природно, кавуни мають антиоксиданти, але тільки достиглі. Занадто швидко вирощені плоди мають не тільки інший смак, але і зовсім інший склад. З-за великої швидкості росту рослина не встигає накопичити необхідний набір елементів, тому може вийти так, що деяких вітамінів не буде.

Такі кавуни досить небезпечні для здоров’я. Варто чекати врожаю ближче до кінця літнього сезону, коли плоди дозрівають остаточно. Чим природніше умови вирощування і дозрівання плоду, тим більше корисних речовин в собі він міститиме.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code