vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які вітаміни є у квашеній капусті

Велике число людей вживають в їжу квашену капусту. Однак, далеко не всі знають, які вітаміни в квашеній капусті, тим більше, що не часто можна зустріти продукти харчування, які після обробки принесуть більше користі, чим у свіжому вигляді. Однак, така продукція є. Даний продукт – просто скарбниця мінеральних речовин і інших корисних елементів.

Какие витамины есть в квашеной капусте

Квашена капуста: унікальні та корисні властивості

Завдяки тому, що квашений овоч містить великий спектр корисних речовин, він має такі унікальні властивості:

 • має антибактеріальний ефект;
 • сприяє посиленню стійкості організму до стресових ситуацій;
 • може допомогти в зменшенні імовірності появи виразкової хвороби;
 • знижує рівень холестерину (зменшує рівень так званого поганого холестерину);
 • сприяє зниженню рівня глюкози в крові людини, що особливо важливо для людей, страждаючих цукровим діабетом;
 • збагачує організм мінеральними речовинами, в тому числі йодом, що сприяє правильній роботі щитовидної залози;
 • підвищує апетит, так як покращує секрецію шлункового соку (це особливо важливо, коли у людини після перенесених захворювань знижується апетит);
 • сприяє поліпшенню процесу травлення;
 • є джерелом клітковини;
 • сприяє покращанню стану мікрофлори кишечника, так як містяться в ньому речовини є живильним середовищем для пребіотиків (тобто корисні речовини сприяють збільшенню кількості корисних мікроорганізмів у кишечнику).

Такий овоч набагато більш корисний для організму, чим свіжий варіант. Це пояснюється наступним: завдяки біохімічного процесу, який називається квашення, в овоче збільшується кількість цінних для організму речовин, що утворюються корисні органічні кислоти, в тому числі молочна і оцтова.

Важливо відзначити, що всі природні достоїнства зберігаються в продукції до 10 місяців, що дуже зручно, якщо заготовляти її восени.

Унікальні властивості капусточки дають можливість використовувати її в якості протизапального, загальнозміцнюючий, бактерицидного засобу.

Корисні властивості соку квашеного овочу

Як вже зазначалося, вміст молочної кислоти в даному продукті досить велике. Молочна кислота – це пребіотик, тобто вона є живильним середовищем для корисних мікроорганізмів у кишечнику.

Також сік квашеного овоча сприяє уповільненню старіння організму з допомогою стабілізації жирового обміну. Багато фахівців стверджують, що сік квашеної капусти сприяє лікування гнійних висипань та інші захворювання шкіри. Однак, використовувати сік даного овоча з такою метою необхідно тільки після консультації з лікарем-дерматологом, так як офіційною медициною такі властивості соку не доведені. Крім того, вважається, що неконцентрированный сік надає позитивну дію при стоматологічних захворюваннях, наприклад, при лікуванні пародонтиту і пародонтозу.

Важливо відзначити, що якщо у вас є загострення гастриту чи є таке захворювання, як виразка дванадцятипалої кишки, то вживати розглянутий та природи і його сік не можна. Слід обмежити їх вживання і при підвищеній кислотності шлунка.

Вітаміни у квашеній капусті

У зимовий період, коли вже немає такого достатку овочів і фруктів, як влітку і восени, організм починає відчувати брак ряду корисних речовин. Саме в цей період на допомогу приходь розглянутий продукт харчування.

Отже, розглянемо, які ж вітаміни в ньому містяться:

 1. Вітамін С. підвищує захисні функції організму і підвищує опірність організму, це особливо актуально в осінньо-зимовий період застуд. Аскорбінова кислота дає можливість уповільнити старіння тканин і клітин.
 2. К. Має сприятливий вплив на згортання крові.
 3. U. Сприяє профілактики виразки шлунка та дванадцятипалої кишки.
 4. Вітаміни групи В. В дану групу входить цілий ряд вітамінів: В1, В6, B12 і ін. Вони сприяють поліпшенню роботи серцевого м’яза, нервової системи, беруть участь у синтезі червоних кров’яних тілець крові, що сприятливо впливають на стан шкіри і волосся.
 5. РР. Активно бере участь у метаболізмі (обмін речовин).

Квашена капуста – джерело вітаміну С

Тут цього вітаміну предостатньо. Приблизно 200 г цього продукту можуть заповнити добову потребу аскорбінової кислоти. Особливо це важливо в зимовий період, так як організм починає відчувати брак даної кислоти.

Аскорбінова кислота дає можливість уповільнити процеси, пов’язані зі старінням тканин і клітин, саме тому він є антиоксидантом і входить до складу великої кількості препаратів і засобів, у тому числі і косметичних.

Квашена капуста завдяки своєму складу є джерелом вітамінів, мінеральних речовин, органічних кислот, ферментів і т. д. Саме її, враховуючи унікальні властивості, фахівці рекомендують для раціону людям, страждаючим такими захворюваннями, як цукровий діабет, ожиріння (надмірна вага), з метою поліпшення роботи нервової системи, для посилення моторної функції кишечника.

Отже, вміст вітаміну, і великої їх кількості, в цьому природному дар велике. Тому квашена капуста повинна бути обов’язково на нашому столі, і чим частіше, тим краще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code