vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які вітаміни потрібні для нормалізації менструального циклу?

Існують спеціальні вітаміни для нормалізації менструального циклу, які допомагають відновити гормональний баланс. Стабільний цикл у жінки – це показник гарного здоров’я. Затримка не завжди викликана вагітністю – в деяких випадках вона може бути спровокована стресовими ситуаціями, неправильним харчуванням, різними патологіями і гормональними збоями.

Какие витамины нужны для нормализации менструационного цикла?

Вітамін Е при неправильному менструационном циклі

У медицині препарат Токоферол широко застосовується для нормалізації менструального циклу. Він використовується при гормональних порушеннях. Для швидкого відновлення циклу жінці необхідно приймати добову дозу вітаміну Е, але попередньо рекомендуємо проконсультуватися з лікарем.

Вітамін Е дає можливість усунути наявну затримку при непостійному менструационном циклі. Цей препарат використовується в гінекології для лікування різних проблем, так як підтримує стабільність виробляються кров’яних тілець і допомагає нормалізувати діяльність статевих залоз.

У добу кожна жінка обов’язково повинна споживати не менше 20 мг вітаміну Е в чистому вигляді.

Натуральні вітаміни при порушенні циклу

При порушенні менструального циклу обов’язково проконсультуватися з лікарем, перш чим робити які-небудь заходи. При нерегулярному циклі не варто поспішати приймати лікарські препарати, в деяких випадках з проблемою допоможуть впоратися продукти харчування, які містять:

  • омега-3;
  • вітамін Д;
  • білок.

Щоб жінка залишалася здоровою і активною, їй необхідно ввести в свій щоденний раціон корисні продукти. Треба їсти їжу, яка містить омега-3, а саме жирну рибу (лосось, тунець, сардини, форель та іншу). Варто відмовитися від шкідливих звичок, знизити рівень холестерину в крові і усунути зайву вагу. Якщо немає можливості щодня споживати жирну рибу, то її можна замінити риб’ячим жиром.

Такі продукти дуже сильно шкодять здоров’ю, тому при попаданні в організм провокують накопичення інсуліну. Надлишок інсуліну допомагає утворюватися жирів в організмі, що призводить до порушення менструального циклу.

Дуже важливо, щоб у раціоні було достатньо білка, тому треба регулярно їсти сир, нежирне м’ясо та горіхи. Здорова білкова їжа просто необхідна кожній жінці для відновлення нормального гормонального фону. Також треба, щоб в організм щодня надходило достатню кількість вітаміну Д, бо він вкрай важливий для нормальної вироблення жіночих гормонів і хорошої роботи всього організму. Крім того, цей вітамін необхідний для захисту від злоякісних пухлин грудей і яєчників.

Варто з’їдати невелику кількість чорного шоколаду, в якому міститься не менше 70% какао, бо він допомагає поліпшити кровообіг і нормалізувати менструационный цикл.

Які вітамінні комплекси і лікарські засоби потрібні для нормалізації менструації?

Приймати спеціальні вітамінні комплекси обов’язково курсами по 10 днів, але попередньо краще проконсультуватися з лікарем. Лікар зможе підібрати не тільки лікарські засоби, але і оптимальний вітамінний курс.

Краще всього протягом 2 тижнів щодня вранці натщесерце приймати по 1 капсулі чистого вітаміну А і по 1 таблетці фолієвої кислоти. Після проведення курсу необхідно зробити невелику перерву на 3 дні і після цього ще 2 тижні приймати по 1 капсулі чистого вітаміну Е і по 1 таблетці аскорбінової кислоти. Далі потрібно зробити перерву на 1 тиждень і повторити курс прийому препаратів.

Для поліпшення менструального циклу з лікарських препаратів широко використовуються оральні контрацептиви, які позитивно впливають на організм.

Жінкам, які мають проблеми з менструационным циклом, можуть призначати прогестини для поліпшення діяльності статевих залоз і попередження розвитку раку.

Варто пам’ятати, що абсолютно всі лікарські препарати мають побічні ефекти і по-різному можуть впливати на організм.

Кращий вітамінний комплекс при порушенні менструального циклу

У гінекології успішно застосовується метод поліпшення менструального циклу з використанням вітамінного комплексу. Терапія широко застосовується при різних гінекологічних хворобах.

Кращими вітамінами, що застосовуються при порушеннях менструації, вважаються А, З, Е, Д і вітаміни групи В. Вітамін А є найбільш важливим, оскільки він позитивно впливає на вироблення статевих гормонів і підтримує роботу всієї репродуктивної системи.

При призначенні вітамінного комплексу велика увага приділяється вітаміну С. підвищує засвоюваність організмом заліза, тому є гарним засобом у боротьбі з анемією.

Для регулювання менструального циклу у раціоні обов’язково має бути присутній вітамін Д: він сприяє виробленню клітин крові і допомагає покращити імунітет. Вітаміни групи В досить активно беруть участь в основних обмінних процесах, які відбуваються в жіночому організмі.

Вітамін В2 активно стимулює кровообіг і повністю регулює основні функції центральної нервової системи і печінки. Вітамін В6 поліпшує функції жіночих статевих, щитовидної залози та контролює рівень глюкози в крові. Крім того, він відрізняється яскраво вираженою протизапальною дією і допомагає покращити імунітет.

Давно доведено, що вітамінний комплекс препаратів груп В, А, Е, С і фолієва кислота безпосередньо надають позитивний вплив на репродуктивну функцію організму.

Терапія із застосуванням вітамінного комплексу призначається з урахуванням фази менструального циклу. Вітамінний комплекс засобів групи приймається до середини циклу, а потім (з 10 по 20 день) треба перейти на препарати з вітаміном Е. У другій фазі обов’язковий прийом препаратів з вітаміном С.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code