vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які вітаміни містяться у вершковому маслі?

Приємний смак і багатий зміст вітамінів у вершковому маслі зробили його одним з найбільш улюблених і популярних продуктів харчування. Поряд з цим деякі споживачі виступають проти масла, намагаючись скрізь, де є така можливість, замінювати його рослинним аналогом, побоюючись насамперед шкідливого впливу жирів і холестерину.

Какие витамины содержатся в сливочном масле?

Чи справді у вершковому маслі містяться небезпечні компоненти або ж вживання продукту на основі вершків піде виключно на користь? Про це далі.

Які вітаміни у вершковому маслі і чим вони корисні?

Встановлено, що регулярне вживання вершкового масла в розумних кількостях сприяє нормалізації стану шкіри, волосся і нігтів. За це насамперед відповідають жиророзчинні вітаміни, що містяться в складі розглянутого продукту, а також близько 20 незамінних для організму жирних кислот.

Детальніше про вітамінний склад вершкового масла:

  1. Вітамін А є виключно у вершковому маслі. У рослинному його немає. Всього лише 50 грамів якісного натурального продукту містять більше третини щоденної потреби людини в цьому вітаміні. Вітамін А покращує стан кісток, волосся і шкіри, покращує зір, нормалізує функцію статевої системи і зміцнює імунітет. Зважаючи на це, під час застуди фахівці рекомендують робити вершкове масло обов’язковою складовою раціону. При цьому пацієнтам з проблемами шлунку нерідко радять збільшувати добову частку споживання продукту в 2 рази: він змащує внутрішні поверхні пошкодженого органу, покращуючи його стан і сприяючи більш швидкому одужанню.
  2. Вітамін D особливо важливий при дефіциті сонячного світла.
  3. Вітамін Е – природний антиоксидант, що допомагає боротися з втомою і млявістю, уповільнює процеси природного старіння, сприяє зміцненню і очищенню судин і т. д.

Користь вершкового масла для організму

Вміст вітамінів у вершковому маслі робить його дуже корисним практично для кожного споживача. По-перше, вершкове масло сприяє виробленню тепла і життєвої енергії. За своєю природою розглянутий продукт є концентратом молочного жиру. У свою чергу, жири – джерело тепла, в особливості необхідного людині в холодну погоду. Звичайно, розглянутий продукт є дуже калорійним і при цьому легко засвоюється організмом, що при безконтрольному споживанні призводить до ожиріння. Однак за умовами правильного включення масла до раціону перераховані якості підуть лише на користь. Щоб відчувати себе бадьорим і повним енергії, з’їдайте вранці невеликий бутерброд з маслом.

З приводу зайвої ваги можете не хвилюватися: не виходячи за межі добової норми (близько 30 г), несприятливих змін з цього боку не помітите. Отримана енергія повністю витратиться протягом дня.

По-друге, вживання вершкового масла покращує настрій. Маловідомий, але достовірний факт: завдяки маслу в організмі посилюється вироблення серотоніну, відомого в народі під назвою «гормон щастя». Подібний ефект забезпечується за рахунок присутності в складі молочного жиру амінокислоти триптофану, яка бере участь у виробленні серотоніну. Напевно, ви чули такий вислів, як «пісне обличчя». Суть в наступному: під час посту виключають зі свого раціону жирну їжу і вершкове масло. Звідси і результат – поганий настрій. На додаток до поліпшення настрою серотонін сприяє нормалізації сну, збільшенню стійкості до болю і зниженню тяги до солодощів, що також піде на користь фігурі.

По-третє, продукт сприяє нормалізації розумової діяльності. Жироподібні сполуки у великій кількості присутні у складі головного мозку і нервових тканин. У пацієнтів, що повністю виключають зі свого раціону жири, з плином часу починають прогресувати різні збої розумової діяльності. Встановлено, що у школярів, які отримують жири в недостатній кількості, погіршуються увага, пам’ять і успішність. На підставі всього вищесказаного можна зробити один висновок: масло повинно бути в раціоні кожної людини. Виняток – пацієнти з індивідуальною непереносимістю продукту.

Важливі відомості про холестерин

Багато споживачів відмовляються від вершкового масла з причини присутності холестерину в його складі. Тема є актуальною, популярною та гаряче обговорюваною. У більшості громадян холестерин асоціюється з величезною шкодою для організму і проблемами зі здоров’ям. Поряд з цим у невеликій кількості (для масла, як зазначалося, цей показник не повинен перевищувати 30 г протягом дня) холестерин приносить велику користь (за умови, що вміст холестерину в організмі не перевищує показник в 6,2 ммоль/л, що є верхньою межею норми).

Холестерин бере важливу участь у виробленні біологічно активних речовин і гормонів, побудові стінок судин і т. д. Приміром, нестача жирів у жіночому організмі може призвести до збоїв менструального циклу. А вітамін D, що виробляється із залученням холестерину, перешкоджає виникненню і розмноженню ракових клітин.

Таким чином, якщо вміст масла в раціоні не перевищує рекомендований показник, про шкоду холестерину можна не замислюватис. Продукт самостійно нормалізує його концентрацію.

Яке масло вибрати для отримання максимальної користі?

Щоб розглянуті вище переваги і корисні властивості вершкового масла залишалися актуальними, потрібно уважно підійти до вибору продукту. Насамперед справжнім вершковим маслом може вважатися виключно продукт з жирністю від 82,5%, виготовлений з вершків. Наявність ароматизаторів, емульгаторів, регуляторів, барвників і інших штучних компонентів свідчить, що перед вами спред, маргарин або який-небудь інший представник цієї категорії.

Найбільш популярними і якісними є такі марки розглянутого продукту:

  1. Вологодське. Для його виготовлення використовуються свіжі вершки, пастеризація яких здійснюється при температурі на рівні 98 градусів. Характерними рисами цього масла є тонкий приємний запах натурального молока і ледве помітний присмак горіха.
  2. Аматорське. Містить більшу, порівняно з іншими сортами, кількість води (близько 20% проти 16%). Додатково до складу включаються деякі нежирові компоненти.
  3. Селянське. Продається за більш доступною в порівнянні з іншими марками масла ціною. Характеризується меншою жирністю. У складі нежирової частини масла присутні обмежувачі окислення. Їх завдання зводиться до виключення ризику появи характерного салистого присмаку.

Рекомендації по правильному зберіганню вершкового масла

Щоб вершкове масло максимально довго зберігало свої корисні властивості, потрібно насамперед виключити вплив на нього прямого сонячного світла.

З-за цього продукт буде втрачати вітамін А, окислюватися і жовтіти. Саме тому настійно не рекомендується купувати продукт, упакований в прозорий пергамент: вибирайте виключно фольговану упаковку. З цієї ж причини масло можна зберігати в скляній маслянці. Корисна порада! Якщо, йдучи з дому, ви забули покласти масло в холодильник і залишили його на столі, викидати продукт не варто – за день він не псується. Просто відріжте і викинете пожовклу частина, оскільки її їсти не можна.

Можливу шкоду вершкового масла

Надмірне вживання вершкового масла в кількості більше 30 г на добу може спровокувати виникнення наступних побічних проявів:

  • ожиріння;
  • атеросклероз;
  • хвороби серцево-судинної системи;
  • алергічні реакції.

Не перевищуйте рекомендовану норму і будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code