vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які вітаміни допомагають від стресу?

Як відомо, найкращі вітаміни від стресу – це натуральні продукти харчування і медикаментозні мінеральні комплекси. Але іноді навіть правильне харчування не може забезпечити організм усіма потрібними компонентами, а вони особливо важливі для тих, хто веде активний спосіб життя. Завдяки вітамінам, які допомагають при втомі, депресії і стресу, можна нейтралізувати сильну навантаження і поліпшити стан імунної системи.

Какие витамины помогают от стресса?

Вітаміни групи В

Щоб нервова система працювала правильно, організму потрібно нормальна кількість вітамінів групи В. Дефіцит тіаміну може стати результатом погіршення функціонування нервових клітин, а це провокує скасування бажання прийняття їжі, роздратований стан. При інтелектуальної навантаженні людині досить важко концентрувати увагу на проделываемой роботі.

Особливо важливий рибофлавін для тих, хто піддається сильним фізичним і психічним навантаженням. Завдяки цьому елементу процеси гальмування і збудження, що протікають у нервовій системі, регулюються. Вітамін В3 (або нікотинова кислота) бере участь в переробці енергії, яка потрібна для правильного функціонування серцево-судинної системи. Вітамін В5, а ще він відомий як пантотенова кислота, потрібен в процесі боротьби із запаленнями, які є частим явищем при стресах. Дане з’єднання стимулює роботу серцевого м’яза і покращує здатність сприйняття інформації.

Це відноситься і до спортсменів, які піддаються інтенсивному фізичному навантаженні. Для них піридоксин дуже важливий у більш значних дозах. Тривале перебування в стані стресу може привести до нестачі елемента, а також дисфункцій обмінних процесів.

Внаслідок цього починає погіршуватися функціонування головного мозку, кровообігу та нервової системи. Хворий може звернутися за допомогою в госпіталь зі скаргами, які вказують на прояв висипу на шкірі. Зокрема, великі дози піридоксину потрібні тим людям, які проходять гормональну або антибактеріальну терапію, вагітні жінки та жінки в період лактації, обличчя, які страждають хронічними хворобами внутрішніх органів. Ці вітаміни проти стресу і втоми досить ефективні, так як вони беруть на себе завдання – відповідати за регуляцію обмінних процесів.

Додаткові вітаміни при стресі

Щоб підтримувати нормальне функціонування нервової системи, організм важливо забезпечувати аскорбіновою кислотою (вітаміном С). Компонент допомагає роботі імунітету. Оскільки аскорбінова кислота – це ще й сильний антиоксидант, вона бореться з втомою, депресивним і стресовим станом. З’єднання бере на себе завдання по контролю правильного росту тканин, регуляції роботи наднирників, що синтезують гормони втоми і стресу. Вітаміну С притаманна максимальна активність, якщо він поєднується з вітаміном Е, іншими компонентами.

Ретинол є антиоксидантом, який належить до групи жиророзчинних вітамінів. У стресовій ситуації він попереджає появу депресії, покращує стан імунітету, зберігає стан слизових оболонок і шкірного покриву. До речі, завдяки вітаміну А зір залишається більш гострим.

Усуває втому вітамін Е (він же токоферол). Завдяки йому відбувається нормальне функціонування мозку, імунітету, нервової системи, статевих залоз. Вітамін D3 – це необхідний елемент, бореться зі стресом. Нервова система, а також здоров’я серцевого м’яза підтримуються в нормальному стані, якщо D3 надходить в організм у достатній кількості. Компонент відповідає за нормальний сон, обмін речовин, нормальний настрій, а це відіграє роль у зниженні чутливості до поганих ситуацій.

Такий елемент, як магній, бере активну участь у багатьох фізіологічних процесах. Вкрай важливий магній і для нервової системи і м’язів. Так як організм не здатний продукувати цей елемент, то його можна отримати тільки з продуктами харчування. Магній присутній в обміні органічних сполук, у великій кількості біохімічних процесів. Компонент надає профілактичний вплив при цукровому діабеті.

Магній здатний надавати антистресовий вплив. Він уповільнює процес сильного збудження, який відзначається в ЦНС. Мінерал здатний нейтралізувати ті фактори, які можуть спровокувати стресовий стан.

Нерідко магній показаний до прийому з метою полегшення ознак втоми і дратівливості. Деякі вчені вважають, що магній може виводити гормони стресу крові. Тому лікування препаратами на його основі виявляється таким ефективним.

Цинк – це ще один компонент, який важливий для нормальної роботи організму. Наприклад, післяпологова депресія може стати результатом дефіциту даного компонента. Це можна пояснити тим, що весь накопичений цинк в організмі жінки в положенні передається маляті. Якщо вчасно звернути увагу на це, то можна легко запобігти негативні наслідки. Заповнити нестачу цинку в організмі допоможуть гриби, спаржа, коричневий рис, редис.

Препарати від стресу

Вітаміни від депресії та стресу – це добре. Але варто звернути увагу і на деякі препарати. Завдяки їм захисні реакції в організмі підвищуються. Вже давно різними фармацевтичними компаніями було запущено виробництво медикаментів, які сприяють поповненню відсутніх корисних елементів в організмі людини.

Наступні препарати зарекомендували себе як максимально ефективні вітамінні комплекси:

  1. Нейромультивит. Цей препарат випускається у формі таблеток, вкритих оболонкою. В їх складі містяться вітаміни групи В. Компоненти ліків досить добре засвоюються, вони досить ефективні у боротьбі з тривалою втомою та стресом.
  2. Вітрум Суперстресс. Цей препарат також випускається в таблетках. У його складі присутні вітаміни і залізо. Прийом цього препарату показаний у випадках нервово-психічних розладів, при високих фізичних навантаженнях, постійної безсонні. Ліки сприяє відновленню сил під час боротьби з інфекціями або після перенесених травм.
  3. Доппельгерц Актив Магній. В даному комплексі є всі вітаміни групи В, магній, про який йшлося вище: він усуває втому і стресовий стан. Завдяки біологічно активної добавки робота серця і нервової системи здійснюється повноцінно, в результаті чого людина не відчуває сонливість, а тільки бадьорість.
  4. Бодровит. Завдяки Бодровиту підвищується тонус організму, препарат дає додаткову енергію. Так як в медикаменту зібрано велику кількість корисних компонентів, то шкіра ще довше залишається молодою, волосся і нігті стають міцнішими, а працездатність і стресостійкість підвищуються.
  5. Триптофан. Сама амінокислота триптофан надходить в організм разом з цукром і вуглеводними продуктами. Його можна знайти і в білкових продуктах, однак вуглеводи краще діють на всмоктування триптофану в судини мозку. Триптофан можна придбати в аптеці. А сама речовина є в креветках, бананах, сирі, фініках, індичці.

Так, з вищезазначеної інформації кожен зробить для себе висновки, запам’ятає, які вітаміни при депресії, втоми і стресу допомагають вийти з такого стану, поліпшити здоров’я.

Важливими виявляються і медикаментозні препарати при депресії і стресу: ліки цілком доступні і якісні, що допоможе швидко подолати проблему зі здоров’ям і простимулювати роботу організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code