vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як відновити імунітет після антибіотиків

Всім потрібно знати, як відновити імунітет після антибіотиків. Тривале вживання цих препаратів тягне за собою масу побічних ефектів, які роблять сильний вплив на людський організм і самопочуття в цілому.

Как восстановить иммунитет после антибиотиков

Медичні показання

Застосування антибіотиків здатне надавати руйнівний вплив на всі патогенні мікроорганізми. При цьому знищується велика кількість бактерій, корисних для людини. По завершенню курсу антибактеріального проводиться спеціальний терапевтичний курс, який спрямований на повне відновлення мікрофлори кишківника.

Здорова мікрофлора повністю пов’язана з імунною системою людини. При порушенні балансу з’являються збої в роботі організму. При цьому опірність всіляких інфекцій і вірусів знижується на 50-70%.

Мікроорганізми кишечника виконують певні функції, а саме створюють необхідний захист від бактерій, що потрапили в організм людини. Вони відповідають за процес травлення, переробляючи їжу, забезпечуючи швидке засвоєння необхідних поживних речовин.

Певний вид таких бактерій здатний повністю регулювати кількість наявних в кишечнику дріжджових грибків. При попаданні антибіотиків в організм людини знищуються всі мікроорганізми. Корисна мікрофлора гине швидше різних шкідливих бактерій. Робота кишечника порушується, число грибків збільшується. Вони починають проникати в кров, поширюючись по іншим життєво важливим органам і системам.

Кожна клітина імунної системи людини починає вести активну боротьбу з грибками, які чинять опір. При проникненні дріжджових грибків пошкоджуються стінки кишечника. У кров потрапляють грибки і неперетравлені білки.

Подібні процеси викликають різні алергічні реакції на продукти харчування. Якщо алергічні прояви частішають, то імунітет швидко слабшає. Система не здатна самостійно боротися зі шкідливими бактеріями.

Основні способи терапії

Для швидкого відновлення імунітету пацієнту призначають спеціальні імуномодулятори. При необхідності проводиться комплексне лікування, в яке входять:

 • лікарська терапія;
 • методи народної медицини;
 • коригування харчування.

Підвищення імунітету передбачає застосування таких ліків:

 1. Натуральні препарати, до складу яких входить ехінацея, женьшень. До таких засобів відносять «Іммунал».
 2. Препарати, до складу яких входять деякі бактерії («Імудон», «Бронхо-мунал» і «Рибомуніл»).
 3. Біогенні стимулятори («Хитрощі», алое в ампулах).

В кожному окремому випадку фахівець призначає необхідний і ефективний спосіб лікування. Буває, що прописують пацієнтові біорегулятори. Головною складовою таких лікарських засобів є речовини, які були витягнуті з вилковою залози домашнього худоби. Такі медикаменти є найбільш ефективними у процесі підвищення імунітету. Відновлення імунітету після антибіотиків передбачає вживання препаратів цинку, селену і літію.

Імуностимулятори призначають тим людям, які часто або тривалий час хворіють. Подібні засоби об’єднують у кілька груп, що мають свою структуру і механізм дії:

 1. Білки-антитіла, які швидко виводять бактерії і віруси з організму дорослого і дитини.
 2. Імунорегуляторні білки: ці препарати отримують з вилковою тканини домашнього великої рогатої худоби. Засоби даної групи, що підвищують імунітет, застосовують при лікуванні гострих або хронічних інфекцій, переломах.
 3. Цитокіни, до складу яких входять баталейкин і ронколейкин, здатні швидко підвищити імунну систему.
 4. Інтерферони – препарати, здатні синтезувати клітини з захисними білками. Ці медикаменти застосовують при діагностиці вірусних захворюваннях. При необхідності препарати цієї групи використовують у комплексі з антибіотиком.
 5. Лейкинферон – натуральний інтерферон, що складається з лейкоцитів крові.
 6. «Імудон», який застосовують при лікуванні ротової порожнини та глотки.

Перед тим як відновити імунітет після прийому антибіотиків за допомогою вищеописаних препаратів, вам рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Профілактичні заходи

Підвищення імунітету після тривалого прийому антибіотиків полягає в дотриманні певних правил харчування:

 1. Необхідно включити в раціон продукти, які містять вітамін А і С.
 2. Слід вживати кисломолочні продукти.
 3. Рекомендується виключити з раціону хлібобулочні вироби, солодощі та борошняні вироби. Хліб замінюють висівками, які стимулюють роботу кишечника.
 4. Цибуля, яблука і часник сприятливо впливають на кишкову мікрофлору. Часник і цибуля є пробіотиками, які швидко збільшують зростання корисних бактерій в організмі людини.
 5. Не рекомендується зловживати морепродуктами і рибою.

Лазня робить позитивний вплив на відновлення імунної системи. Відновлювати захисну функцію організму можна, чергуючи парну з контрастним душем.

По завершенні терапії не можна виконувати роботу і вправи, пов’язані з важкими фізичними навантаженнями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code