vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як відновити імунітет дитині після антибіотиків

Питання про те, як відновити імунітет дитини після антибіотиків виникає у сучасних батьків досить часто.

Как восстановить иммунитет ребенку после антибиотиков

І це не дивно, адже антибактеріальну терапію призначають сьогодні практично всюди. Її ефективність важко переоцінити, однак, для того, щоб антибіотики не викликали розвиток побічних дій, приймати їх слід досить обережно.

Як впливають на імунітет антибіотики?

Злагоджена та ефективна робота імунної системи дозволяє дітям протистояти безлічі інфекційних захворювань, які підстерігають їх на кожному розі.

Дисфункція цієї системи може спричинити за собою серйозні наслідки, однак, що залишається робити батькам? Відмовитися від антибіотиків взагалі? На жаль, такий підхід є неправильним. Грамотний прийом препаратів не тільки не зашкодить дітям, але і може врятувати їх життя! Однак призначатися вони повинні грамотно.

Малюк повинен бути підданий діагностики, що дозволяє поставити правильний діагноз. На цьому етапі буде чітко видно, так неминучий прийом антибіотиків. Якщо ж без них не обійтися, батькам слід змиритися і зважитися на прийом таких препаратів. Однак навіть якщо призначений препарат приймався правильно, то імунна система, нехай навіть незначно, але постраждає.

Справа в тому, що величезна частина тканини лімфоїдного типу в якій утворюються клітини, що формують імунітет, знаходиться саме в кишкової середовищі. У тому випадку, якщо він швидко очищається від токсинів і шлаків, прийом антибіотиків особливо не торкнувся його функціонування. Завдану шкоду є досить незначною, а також підвищити імунітет не складе особливої праці. Крім того, зазвичай призначаючи основне лікування, лікар дає рекомендації про те, як підняти імунітет дитині в майбутньому.

При цьому існує й інший механізм негативного впливу, з якими можна зіткнутися коли приймаються антибіотики. Лікарські препарати, знищуючи шкідливі мікроорганізми, виконують роботу імунних клітин.

Фактично, це призводить до зменшення кількості останніх і істотного зниження опірності організму зовнішніми подразниками.

В особливо рідкісних випадках, із-за загибелі великої кількості бактерій, що спровокували захворювання, в кров маленького пацієнта потрапляє величезна кількість токсинів, що пригнічують роботу імунної системи. Їх виведення може тривати невизначений термін.

Наскільки сильним не було б негативний вплив антибіотиків на організм дитини, нехтувати їх застосуванням ні в якому разі не варто! Зміцнити надалі імунітет може бути складно, але цілком можливо, в той час як наслідки від неправильного лікування будь-якого захворювання можуть бути найплачевнішими. Ризикувати здоров’ям малюка ні в якому разі не варто.

Можливо відновлення?

Для того щоб повернути імунітет дитини до колишніх показників, не існує універсальної пігулки, що дозволяє досягти миттєвого результату.

Проте такі заходи – це необхідність, яка зможе в майбутньому вберегти дитину від безлічі захворювань.

Для того щоб відновити імунітет дитини потрібно:

  1. Вивести токсини з організму. Найкраще впоратися з цим завданням зможе рясне пиття, пропонувати яке дитині необхідно в будь-якій кількості! У хід може піти абсолютно все: чай, соки і навіть вода. Відмінним рішенням стане і відвар з ягід шипшини, який не тільки забезпечує виведення токсинів, але і сприяє зміцненню імунітету. Однак надто захоплюватися таким напоєм не варто, адже в значних кількостях він сприяє виведенню з організму калію.
  2. Відновити мікрофлору кишечника. Часто буває, що навіть після проведеного лікування у малюків може спостерігатися незначне підвищення температури. Саме час зайнятися відновленням мікрофлори, яка суттєво порушується в процесі прийому антибіотиків. Для нормалізації роботи кишечника у раціон слід включити молочні продукти. У тому випадку, якщо дитина категорично відмовляється вживати їх в їжу, можна скористатися і спеціальними йогуртами у вигляді капсул, які продаються практично в кожній аптеці. Вони дозволять нормалізувати мікрофлору навіть швидше, чим продукти. Однак зловживати такими препаратами лікарі не рекомендують. Організм дітей ще дуже крихкий, тому оптимальне рішення – відновлювати функціонування його систем з допомогою максимальної кількості натуральних продуктів.
  3. Стимуляція роботи імунної системи. Звичайно, роботу імунної системи малюка можна стимулювати шляхом прийому спеціальних препаратів – імуномодуляторів, однак, така практика є лише крайнім заходом! Досягти позитивного результату після антибіотиків можна і шляхом введення в раціон дитини продуктів, які багаті вмістом вітаміну С, білка і мінералів.

У середньому, відновлення імунітету дітей займає від декількох місяців до півроку. Однак здорове харчування має бути повсякденною практикою! У цьому випадку дитині не страшні ніякі захворювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code