vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як відбувається переривання вагітності на пізніх термінах

Переривання вагітності на пізніх термінах – небезпечна і складна процедура, яка загрожує фізіологічними і психологічними травмами.

Как происходит прерывание беременности на поздних сроках

Тим не менш, не виключені випадки, коли іншого виходу просто не залишається. В яких випадках допускається аборт навіть на пізньому терміні?

Об’єктивні причини

Для того, щоб переривати вагітність на терміні більше трьох місяців, необхідно рішення спеціальної медичної комісії. Вона розгляне всі за і проти, і тільки потім прийме рішення. Які аргументи можуть бути основою для прийняття рішення дозволити аборт?

  1. Вагітність є наслідком примусового статевого акту (зґвалтування). Дійсно, в деяких випадках жінка вагається з прийняттям рішення робити аборт, але в підсумку все одно не може змиритися з небажаною дитиною.
  2. Виявлення відхилень у розвитку плоду. Нерідко при черговому УЗД у ембріона виявляються різні патології. Вони можуть виявитися несумісними з життям або пророкувати йому інвалідність на все життя. У цьому випадку лікар може порекомендувати аборт.
  3. Передчасна зупинка розвитку плода. У такому разі обов’язково переривання завмерлої вагітності.
  4. Порушення психіки матері. У зв’язку з вагітністю у жінки можуть розвиватися досить сильні психози, коли вона може завдати шкоди собі та оточуючим. Іноді в таких випадках аборт – єдиний вихід.
  5. Серйозні порушення фізичного здоров’я матері. Тяжкі інфекційні захворювання, а також травми, що виключають подальше виношування дитини, можуть послужити приводом для штучного переривання вагітності.
  6. Важке матеріальне становище. Якщо жінка свідомо не зможе прогодувати і забезпечити все необхідне майбутній дитині, комісія може прийняти стверджувальне рішення.

Підготовка до аборту

Якщо процедура неминуча, то, в першу чергу, слід звернутись до жіночої консультації. Там встановлюють термін вагітності, проводять обстеження на предмет стану здоров’я матері та можливих ускладнень після аборту.

Необхідно провести УЗД і здати аналіз крові на гормони.

Дослідивши загальний анамнез пацієнтки, лікар призначає терміни проведення аборту.

Можлива попередня бесіда з жінкою. Саме в цей період вона потребує психологічної допомоги.

Проведення аборту

Подібна процедура сама по собі дуже небезпечна, і особливо, коли ембріон вже досяг певного розвитку. Без патологічних наслідків для здоров’я і психіки матері не обійдеться. Які операції проводяться після досягнення ембріоном тримісячного віку?

Механічне переривання вагітності. За допомогою спеціального інструменту ембріон розрізається на частини і виймається. Процедура проводиться наосліп, та можливі наслідки безпосередньо залежать від того, наскільки професійно вона буде проведена.

Введення спеціального розчину. Нерідко пізню вагітність переривають за допомогою спеціального гіпертонічного розчину. Технологія проведення процедури нескладна. В шийку матки вводиться спеціальна трубка довжиною 5 см. Вона оснащена обмежувальним розширювачем, має притуплений і скошений край. Усередині трубки знаходиться спеціальний стержень зі скошеним кінцем. Після введення трубки він замінюється на голку. З її допомогою проводиться пункція навколоплідного міхура, до якого поступає спеціальна рідина.

Найчастіше використовується ізотонічний розчин хлориду натрію. Якщо у жінки до нього виявлені протипоказання, то він замінюється 20% розчином глюкози. Розрахунок при визначенні кількості введеної рідини проводиться з співвідношення 6 мл на тиждень вагітності.

Можливе використання сольового розчину, але це вкрай жорстокий метод. Після його введення ембріон починає отримувати хворобливі опіки. Протягом доби він буквально “маринується” в цьому розчині і тільки потім гине. Найнеприємніше в цьому способі, що мати виразно відчуває його передсмертні конвульсії протягом всього процесу. Це може завдати їй непоправної психологічної травми. Даний метод вкрай застосовують в крайніх випадках.

Менш шкідливий для психіки матері метод – кесарів розтин. Ембріон витягується з порожнини матки через спеціальний розріз. Для його подальшого вбивства йому перекривають доступ повітря.

Можна спровокувати штучні пологи. Дитина виходить природним шляхом, далі він або повільно вмирає сам, або його також вбивають. Виходячи з усього вищеописаного, краще відмовитися від аборту, тим більше, якщо термін вже пізній.

Можливі ускладнення

Реакція на процедуру переривання у кожної жінки індивідуальна. У будь-якому випадку, це травмує здоров’я і психіку пацієнтки. Деякі методи можуть привести її в шоковий стан. Багатьом жінкам після аборту обов’язково необхідна консультація психолога.

Проведення пізнього аборту повинен здійснювати тільки грамотний, досвідчений фахівець. Але навіть вкрай успішне проведення процедури не гарантує відсутності ускладнень. Яка небезпека загрожує жінці після проведення аборту?

Це може бути серйозна кровотеча, невдалий аборт (з неповним вишкрібанням частин ембріона), який призводить до кровотечі, болів і спазмів матки. Необхідно повторне вискоблювання. Також не виключений розрив стінок матки або піхви. У цьому випадку знадобиться операція по зшиванню ушкоджених тканин.

В подальшому після різних ускладнень не виключено повне безпліддя. Можливі порушення менструального циклу, такі патології, як ендометріоз, синдром Ашермана, плацентарний поліп, піосальпінкс, гінекологічний сепсис та інші інфекційні захворювання.

Подібні прояви можуть виявитися навіть через місяць після операції. До того ж, після аборту відбуваються серйозні порушення гормонального фону.

Профілактичні заходи після аборту

На перший план в реабілітаційний період повинна вийти особиста гігієна. В іншому випадку не виключено інфікування пошкоджених тканин, що згодом викликає безпліддя.

Інтимне життя в перший час небажане, хоча б до настання перших критичних днів. Необхідно виключити алкоголь і нікотин, дотримуватись спеціальної дієти, призначеної лікарем. Це значно знизить ризик можливих кровотеч.

Настійно не рекомендується прогрівати область тазу. Слід на деякий час відмовитися від гарячих ванн, обмежившись теплим душем. Щоб уникнути ризику різних ускладнень, треба неухильно дотримуватися описаних рекомендацій.

Перед рішенням зробити аборт необхідно підібрати клініку з хорошою репутацією. Якість проведеної процедури залежить від наявності необхідних умов, сучасного обладнання і грамотного персоналу. Навіть після проведення процедури пацієнтка ще якийсь час повинна перебувати під медичним наглядом.

Особливе попередження для тих, хто вирішив самостійно позбавитися від дитини: робити цього ні в якому разі не можна. Це може не тільки нашкодити здоров’ю, але і привести до летального результату.

Сучасна медицина – це, в першу чергу, прикладна наука, і вона майже не приділяє уваги моральній стороні справи. Кожній жінці необхідно усвідомлювати, що за кожен вчинок доводиться чимось розплачуватись. Звільняючи себе від відповідальності за майбутню дитину, вона ризикує залишитись безплідною на все життя. За статистикою багато абортів, особливо, зроблених вперше, закінчуються для жінки безпліддям. Варто чітко розуміти всі ризики та йти до лікаря на аборт, коли є серьйозні показання для цього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code