vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як у домашніх умовах можна визначити плоскостопість?

Як в домашніх умовах визначити плоскостопість? Найчастіше це захворювання тривалий час має прихований характер, і здогадатися про те, що у вас є недуга, дуже складно. Іноді, коли молода людина тільки збирається йти в армію, приховане захворювання виявляється. Це дуже часте явище серед людей будь-якого віку незалежно від статі. Якщо правильно діагностувати і звернути на нього увагу на ранніх стадіях, крім того, визначити ступінь плоскостопості, це буде запорукою успіху в подальшому.Как в домашних условиях можно определить плоскостопие?

Ознаки плоскостопості

У кожного з нас іноді поболюють ноги, особливо після тривалої ходьби, регулярних фізичних навантажень і носіння незручного взуття. Немає нічого простіше, чим просто обмежити такі навантаження на ноги. Однак якщо навіть при скасуванні навантажень болі не проходять, існує ймовірність того, що необхідно звернутися за допомогою до ортопеда.

Симптомами плоскостопості можуть бути:

 1. Часті болі в стопі, які посилюються при незначній ходьбі. Постійне бажання присісти при першій можливості на стілець і звільнити ноги від взуття.
 2. Неможливість довго стояти на одному місці. У п’ятах і стопах починається печіння.
 3. Постійно підсилюється відчуття важкості в ногах, що супроводжується сильною набряклістю кінцівок і литковими судомами.
 4. Сильні болі в спині, особливо в районі попереку.

Стопи служать для рівноваги опорно-рухового апарату і зменшують навантаження на нього. Крім того, пристрій стопи покликане амортизувати роботу суглобів ніг при ходьбі. При цьому на хребет і основні м’язи значно скорочується навантаження і людина може довгий час знаходитися у вертикальному положенні.

Стопи управляються за допомогою двох груп м’язів (поздовжні і поперечні). Поздовжні м’язи проходять по краю стопи з внутрішньої її сторони. Поперечні м’язи розташовуються під підставою пальців.

Тому залежно від того, на яку групу м’язів припадає велике навантаження, розрізняють 3 види плоскостопості:

 1. Поперечна плоскостопість, при якому нога стає значно ширше.
 2. Поздовжнє плоскостопість, при якому стопа стає довшим.
 3. Іноді зустрічається і змішаний плоскостопість.

Наслідками освіти плоскостопості можуть бути:

 • натоптиші;
 • п’яткова шпора;
 • кісточки на великому пальці;
 • мозолі.

Якщо в кінці робочого дня ви спостерігаєте у себе набряклість ніг, а взуття стоптуються на одну сторону (внутрішню чи зовнішню), при цьому ви зовсім не можете ходити на високих підборах, оскільки створюється враження, що нога збільшилася як в довжину, так і в ширину, не полінуйтеся сходити до лікаря-ортопеда. Звичайно, відразу поставити діагноз плоскостопість він не зможе. Справа в тому, що подібні симптоми зустрічаються і при варикозному розширенні вен, і при облітеруючому ендартеріїті, які також є серйозними захворюваннями і які не можна залишати без лікування.

Як діагностувати захворювання в домашніх умовах

Для виявлення плоскостопості можна скористатися консультацією ортопеда або провести діагностику самостійно в домашніх умовах. Оскільки часу на відвідування лікаря часто просто не вистачає, можна спробувати скористатися порадами і виконати діагностику будинку.

Якщо в результаті тестування в домашніх умовах ви отримаєте негативний результат, то обов’язково зверніться за консультацією до фахівця. На консультації ви отримаєте повну інформацію про своєму захворюванні, а також визначтеся з однією з трьох стадій плоскостопості, яка спостерігається саме у вас.

Як перевірити ступінь плоскостопості? Дізнатися про це можна найбільш простим способом в домашніх умовах. Для визначення плоскостопості необхідно змастити стопу жирним кремом для ніг і щільно притиснути до чистого аркуша паперу. Робити це потрібно у вертикальному положенні.

Це робиться з метою, щоб при перевірці ви не мали можливості завалитися на бік і тим самим неправильно провести діагностику.

Далі необхідно уважно вивчити результати тестування. Постарайтеся бути максимально об’єктивними. Огляньте відбитки ніг на аркуші паперу. Якщо ви помітите виїмку, яка займає більшу частину довжини стопи, то плоскостопості у вас немає. Якщо виїмка дуже невелика або її немає, то є сенс звернутися за консультацією до ортопеда. Такі результати можуть свідчити про розвивається формою плоскостопості.

Такий тест підходить для діагностики захворювання тільки дорослих людей і дітей старше 5 років. Діти у віці до 5 років мають недостатньо розвинену стопу, і визначити, чи є у них плоскостопість, може тільки дитячий лікар.

Для батьків основною ознакою того, що у маленької дитини є плоскостопість, є:

 1. Легке косолапие малюка. При цьому носки повернуті всередину. Дитина не може довго бігати і грати, часто сідає і не здатний проходити довгі дистанції.
 2. Дитина наступає на внутрішню частину стопи.

Якщо ви помітили подібні порушення в ході вашої дитини, сходіть на прийом до лікаря. У дитячому віці виправити плоскостопість дуже легко. Це можна зробити до тих пір, поки скелет ще не окостенел і легко піддається коригуванню. Варто також пам’ятати, що визначити плоскостопість у дітей самостійно можна тільки у віці 5-6 років, тому що до цього віку стопи складаються в основному з хрящової тканини, до того ж вона вкрита жирової подушкою, яка захищає структуру кісток скелета.

Діагностика захворювання у домашніх умовах – це один з найпростіших способів зрозуміти, чи існує проблема плоскостопості. До того ж своєчасне лікування цього захворювання призводить до позбавлення від плоскостопості на 100%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code