vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які існують при вагітності 38 тижнів передвісники пологів

Кожна жінка, у якої вагітність 38 тижнів, провісники пологів чекає з нетерпінням. Оскільки цей факт сигналізує про те, що скоро мати і малюк побачать один одного. Багато жінок помітили, що якщо пологи почалися на 38 тижні, то з’явиться дівчинка, а хлопчики вичікують всі 40 тижнів і більше.

Какие существуют при беременности 38 недель предвестники родов

Передвісники пологів та їх характер

На 9 місяці вагітності майбутня мама повинна бути психологічно підготовлена і повністю зібрана в плані речей і предметів догляду за малюком. Готуватися до пологів, коли вже почалися перші провісники, не треба, оскільки в цьому стані може наступити паніка. Краще подбати про це заздалегідь.

Ознак того, що скоро з’явитися маля, дуже багато, і майбутня мама не зможе їх пропустити:

  1. Найчастіше з’являються помилкові сутички. Вони характерні досить сильною, але помірним болем. У цей момент матка як би тренується до майбутньої роботі. На 38 тижні помилкові перейми можуть бути настільки болючими, що багато мам починають думати, що пора народжувати. Зрозуміти, помилкові або справжні перейми, допоможе зміна положення тіла. Якщо перейми не проходять і посилюються, то значить – почалася родова діяльність і потрібно терміново збиратися в пологовий будинок.
  2. Зниження маси тіла вагітної – це ще один провісник. Відсутність апетиту або зниження його означає, що плід перестав набирати вагу і готовий з’явитися на світ.
  3. За деякий час перед пологами вагітна може виявити збільшення виділень, які схожі на слиз. Так виходить пробка, яка раніше затуляла шийку матки і тим самим захищала плід від попадання різних інфекцій. Колір слизу може бути коричнюватий або рожевуватий, так як в момент маткових скорочень розриваються кровоносні судини. Буває, що пробка відходить відразу вся цілком – це виглядає як слизовий щільний клубок з домішкою крові.
  4. Починає опускатися живіт. Малюк бере передпологову позу і просувається ближче до родових шляхах. Візуально це не завжди помітно, але можна відчути за ознаками зникнення печії і появи легкості в диханні. З’являється відчуття повного сечового міхура, і вагітної частіше хочеться в туалет.
  5. Не можна не згадати про ще один провісник пологів – це зміна шийки матки. Однак цей провісник може побачити тільки лікар-гінеколог при огляді. З того боку, де розташована головка дитини, шийка матки значно розширюється і в цілому стає короткою. При цьому жінка відчуває себе добре і не помічає ніяких змін.

Що відчуває жінка

Перед пологами майбутня мама може відчувати тупий біль в області попереку і внизу живота. Турбуватися з цього приводу не варто, це відбувається через опущення живота. Патології ніякої в цьому немає, це всього лише провісник пологів. Навіть якщо високий живіт зберігається до самих пологів, то це теж вважається нормою.

Біль у паху, лобку або тазу також виникає з-за опускання живота. У цей момент плід притискається до дна матки. В результаті нестачі кальцію в організмі жінки може з’явитися біль у литках і судоми.

На 38 тижні жінка може відчути болючі відчуття в задньої частини ніг і крижах. Ця біль може бути наслідком обмеження стегнового нерва, розташованого поруч з маткою.

Невелика набряклість рук, обличчя та ніг теж вважається нормою на даному терміні. А ось якщо набряки супроводжуються блювотою, діареєю, запамороченням або болем у голові, то слід негайно викликати швидку, оскільки даний стан вагітної може вказувати на прееклампсію.

Що стосується виділень, то в нормі на терміні 38 тижнів вважаються світло-молочного кольору виділення, з незначним запахом кислого молока і однорідною консистенцією. Якщо такі виділення мають частинки слизу – це теж нормально, оскільки так виходить пробка. А ось якщо виділився цілий клубок з невеликою домішкою крові, то слід їхати в пологовий зал.

Таким чином відбувається відшарування плаценти, що дуже небезпечно для плоду і матері.

Жовті гнійні або зелені виділення з сильним огидним запахом вказують на наявність у жінки інфекції в статевих органах. У цьому випадку вагітна повинна до пологів пролікуватися, щоб не заразити дитину, коли він буде просуватися по родових шляхах.

Водянисті, жовтуватого забарвлення виділення означають підтікання навколоплідних вод. Води можуть відходити не всі відразу, а потроху, що вказує на руйнування цілісності плодових оболонок. Про таку ознаку варто розповісти лікареві, так як є ризик зараження дитини інфекцією.

Протікання тих чи інших провісників проходить по-різному у первородок і повторнородящих жінок. У першому варіанті провісники зазвичай яскраво виражені і з’являються на більш пізньому терміні, а у повторнородящих все відбувається швидше, і відчути таку підготовку організму до пологів вони можуть вже на початку 37 або 38 тижня вагітності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code