vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які симптоми стенокардії

Сильні болі в серці – привід насторожитися. Можливо, що це стенокардія, симптоми якої вкажуть на ймовірність ще більш небезпечною серцевої хвороби – ішемічної. А подібне положення говорить про нестачу кисню, яке будуть випробовувати всі інші органи.

Какие у стенокардии симптомы

Недостатність харчування м’язи серця найчастіше буде виникати в результаті зменшення просвіту артерій. Виною тому утворилися на їх стінках бляшки. Тут вдалий буде аналог з накипом, що виникає в чайнику. Бляшки виникають із-за рда факторів. Тут все просто: коли подібним атеросклерозом уражаються вже не дрібні судини, а важливі коронарні артерії, то тоді проявляється ішемія міокарда. А стенокардія – це симптом. Як же правильно діагностувати це захворювання?

Як розпізнати ворога?

Стенокардію можна визначити як стан стиснення, тяжкості і розпирання (є і варіант печіння, яке зазвичай має місце за грудиною.

Відбувається це при певному навантаженні. Біль поширюється під ліву частину тіла – руку, лопатку або навіть шию. Деякі пацієнти відзначають, що вона віддає і в іншу половину грудини, верхню частину живота і навіть нижню щелепу.

Симптоми стенокардії полягають у тому, що напад болю може тривати кілька хвилин. При подальшій зупинці вона проходить. Може відступити в таких випадках, коли був виконаний прийом відповідного лікарського препарату.

Однак не завжди за грудної болем ховатися буде горезвісна хвороба. Під неї можуть успішно замаскуватися і інші серйозні проблеми, серед яких:

 • потенційний інфаркт міокарда;
 • шлунково-кишкові (виразка і деякі хвороби стравоходу);
 • остеохондроз;
 • захворювання легенів.

Таке захворювання, як стенокардія, ознаки буде виражати і в якості еквівалентів. До таким можна віднести:

 • задишку (коли дихання утруднене як при вдиху, так і при видиху);
 • підвищена стомлюваність.

І якщо перша виникає в результаті розслаблення функціонування серця, то другий еквівалент викликає недостатнє постачання його м’язів киснем.

Так що виявлення саме цього діагнозу – прерогатива саме лікаря. Тільки після проведення відповідних досліджень можна правильно виявити дане захворювання.

Народна чутка обізвала це захворювання грудної жабою. А медична наука дала точні характеристики її класифікації. Так, виділяють наступні види такого недуги:

 • стабільна;
 • нестабільна;
 • варіантна.

Статистика невблаганна: щорічно це захворювання вдається розпізнати у 0,2-0,6% всього населення. Причому в більшій мірі переважає воно у тих чоловіків, які переступили віковий поріг в 55 років. Виходить, що на мільйон дорослого населення планети від 30 000 до 40 000 людей обов’язково страждають від серцевих нападів. Причому в результаті перенесеного інфаркту міокарда вона явно буде приблизно у половини з числа захворілих людей.

Стенокардія стабільного та нестабільного характеру

У цьому вигляді стенокардії стінки судин звужені до такої міри, що подібні напади будуть виникати як при роботі, так і під час стану спокою. Різні ступені тяжкості вираженості дозволили провести таку градацію за класами:

 1. У першому болі виникають рідко. Найчастіше вони з’являються при зростанні навантаження.
 2. У другому функціональному класі вони можуть розвиватися в разі швидкого підйому в гору, по сходах. Іноді це відбувається на вітрі і навіть після щільної трапези.
 3. Ознаки третього класу вже вказують на подальше обмеження активності. У цьому випадку біль може з’являтися навіть коли хворий просто йде. І звичайно ж, будь-яка фізична робота може супроводжуватися появою таких нападів.
 4. Четвертий клас визначає велике обмеження в активності. У цьому випадку людина вже не здатний виконати навіть легку роботу, щоб у нього не з’явилися подібні явища хвороби. Таке буде відбуватися навіть без певного навантаження.

У разі коли звично поточна хвороба раптом починає проявлятися по-іншому, вона може призвести до предынфарктному станом. Медики називають її нестабільною і визначають її по таких змін:

 1. Якщо остання зазначена хвороба проявляється в перші десять днів після перенесення інфаркту, то можна заявляти про постінфарктному симптомі.
 2. Характерна стенокардія спокою – тобто той стан, коли напади проходять в повному спокої.
 3. Частота нападів раптово збільшується. Вони більш важкі і тривалі за часом проходження. Дуже часто буває й так, що виникають такі явища саме вночі.
 4. Синдром стенокардії виник у пацієнта вперше не більш чим місяць тому.

Будь-який з вищевказаних ознак є строковим приводом для госпіталізації. Причому напрямок однозначно має йти у відділення реанімації та інтенсивної терапії.

Інша назва цієї хвороби вазоспастична. У варіантній стенокардії симптоми можуть виникати після раптового спазму артерій. При цьому не виняток, коли артерії можуть не дивувати стіновими бляшками. Виникати вона може як у спокої, так і вранці, і вночі. Слід звернути увагу і на тривалість нападу: він триватиме не більше 5 хвилин.

Що може привести до захворювання?

Звичайно ж, є певні чинники, що можуть провокувати виникнення захворювання. На деяких з них ще можна вплинути і зупинити ризик виникнення стенокардії. А є й ті, які у медичній термінології іменують немодифицируемыемыми (тобто непереборні).

Отже, до перших відносять ті, що можна вирішити, відкоригувавши свій режим харчування або спосіб життя. Інші піддаються лікуванню спеціальними препаратами. Причини легко назвати:

 • можливе ожиріння;
 • постійне куріння;
 • діабет (цукровий);
 • стреси;
 • малодинамичный спосіб життя;
 • артеріальна гіпертонія;
 • можливості тромобоза.

А от свої статеві, вікові, расові і спадкову схильність змінити, звичайно ж, неможливо. Вважається, що більшою мірою схильні до захворювання саме чоловіки. Однак жінки під таким «захистом» тільки до 55 років, потім показники вирівнюються. До того ж набагато частіше страждають від такої недуги жителі скандинавських земель. І звичайно ж, не можна виключати спадковий фактор, коли в родині були випадки серцевих захворювань.

Дослідження в діагностиці допомога

Кардіолог направить хворого на відповідні дослідження в лабораторії. Потрібно буде здати аналізи на наявність у крові холестерину в різних його інтерпретаціях.

Також актуальними будуть такі дослідження, як ЕКГ (електрокардіографія), ехокардіографія, коронарографические методи і при можливості подальше проведення проб зі спеціальною визначальною фізичним навантаженням.

Якою повинна бути невідкладна допомога

Варто викликати швидку допомогу, якщо людина страждає від зазначених симптомів? Обов’язково потрібно буде зробити це в ряді наступних випадків:

 1. У людини вперше виникли подібні симптоми.
 2. Біль все посилюється і буде тривати більше п’яти хвилин. Разом з тим вона супроводжується істотним погіршенням дихання, а також блювотою і слабкістю.
 3. Біль не припиняється навіть після розсмоктування нитроглицериновой таблетки.

Однак ще до приїзду швидкої допомоги потрібно вжити ряд заходів:

 1. Посадити людину, опустивши йому ноги. Слід не дозволяти йому вставати.
 2. Дати розжувати таблетку від аспірину.
 3. Щоб полегшити біль, можна запропонувати покласти під язик одну таблетку нітрогліцерину або ж ізокет в спеціальній аерозольній упаковці.
 4. Якщо зазначені заходи не допомогли, необхідно буде повторити їх: нітрогліцерин через три хвилини, а ізокет через хвилину. Потрібно пам’ятати про те, що приймати такі препарати можна не більше трьох разів – є ризик зниження артеріального тиску.

Чи можна вилікувати стенокардію

Лікування даного захворювання має відбуватися під обов’язковим контролем з боку лікаря-спеціаліста. Воно може включати в себе наступні аспекти:

 1. Немедикаментозне лікування, яке передбачає обов’язковий перегляд і повна зміна в способі життя.
 2. Лікарська терапія.
 3. Операційне втручання: проведення операції ангіопластики або спеціальне аортокоронарне шунтування, яке відновить кровообіг в самій коронарної артерії.

Найефективнішими препаратами визнані наступні:

 • ліки антитромбоцитарного значення, які будуть перешкоджати утворенню тромбів на етапі їх зародження (ацетилсаліцилова кислота);
 • ліки, які будуть робити блок стресових гормонів, що надходять на м’яз серця (атенолол, бисапролол і тому подібні);
 • статини, для того щоб знизити рівень холестеринових відкладень;
 • інгібітори (эналаприн або периндоприл).

А для того щоб зменшити біль і зменшити частоту нападів, можна приймати нітрати, серед яких особливе місце займає нітрогліцерин: він покликаний усунути спазм в коронарних артеріях. Всі зазначені препарати повинен призначати тільки лікар після ЕКГ. Самолікування заборонено: воно може серйозно нашкодити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code