vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проявляється віл у жінок

Майже всі знають про вірус імунодефіциту людини, але мало хто знає, як проявляється ВІЛ у жінок. Щоб ефективно вести боротьбу з ним, потрібно ясно розуміти причини його появи, знати основні ознаки і симптоми цього захворювання і те, як воно протікає.

Как проявляется вич у женщин

Багато хто навіть не підозрюють, що інфіковані.

Фахівці виділяють певні стадії, їх чотири:

 1. Інкубаційний період;
 2. Первинні симптоми;
 3. Вторинні симптоми;
 4. СНІД.

Причини зараження

До основних причин зараження відносяться:

 1. Незнання цього захворювання. Перебіг хвороби часто проходить безсимптомно, а якщо навіть ознаки хвороби і є, то вони неясні, і особливу увагу їм не надається.
 2. Ризик зараження зростає при випадкових статевих зв’язках, при частій зміні партнерів. У чоловічої половини рідина володіє великою кількістю вірусу, і це означає, що організм жінки проникає набагато більше частинок.
 3. Контакт дитини з матір’ю. Цей шлях зараження має місце під час вагітності і навіть після народження дитини. Зараження відбувається через плаценту, при пологах та годуванні груддю.
 4. Різні причини потрапляння крові хворого в організм здорової людини.

Інкубаційний період специфічний тим, що вірус майже ніяк себе не проявляє. Він може тривати роками. Поступово ВІЛ дає про себе знати в різних системах організму.

Первинні симптоми

Виділяються початкові симптоми інфекції. До них відносяться:

 • біль горла, кашель, задуха, інфекції;
 • збільшені лімфатичні вузли;
 • підвищення температури;
 • втрата ваги;
 • нудота;
 • блювота.

На другому періоді перебігу хвороби температура зростає до 38°С, вона може триматися два-три дні. З’являється слабкість загального характеру, що виражається занепадом сил на короткострокове або тривалий час. Нерідко люди йдуть в лікарню, щоб здати аналізи і дізнатися, як це лікувати, тому що існує багато хвороб з цими ознаками. На всякий випадок треба здати кров на аналіз на ВІЛ.

Але найчастіше ці ознаки тривають недовго і розцінюються як легка застуда або банальне отруєння. Лише через певний час вірус набирає обертів, з’являються більш явні симптоми.

Вторинні захворювання

Залежно від занедбаності захворювання починають розвиватися різні інфекції:

 • часті інфекційні захворювання типу грипу, застуди;
 • запалення малого тазу;
 • прояви інфекцій піхви;
 • прояви на зовнішніх статевих органах виразок, гнійних утворень.

Ці симптоми можуть виявлятися спонтанно і так само з часом зникати. Часто присутня загальна слабкість, сильний кашель, частий нежить, можуть збільшитися лімфовузли в паху, в області шиї, менструації стають болючими, з’являються сильні піхвові виділення, болі в тазу, головний біль, нервозність, постійна втома. Не варто, звичайно, після болісних місячних або звичайної втоми думати, що це ознаки вірусу, однак при тривалому прояві слід піти до лікаря обстежитися. Ці симптоми проявляються не завжди, і саме тому жінка може довго не знати про свою хворобу, збільшуючи ризик наслідків від ВІЛ. Може бути, у жінок захворювання розвивається повільніше, але це говорить лише про більш уважне ставлення до свого здоров’я.

На цьому етапі дуже важливо почати лікування, інакше вірус вдаряє з новою силою, з’являються все нові і нові симптоми, які свідчать про те, що організм і імунна система виснажилися.

Останній етап захворювання

На останньому етапі характерно прояв таких ознак:

 • сильне потовиділення під час сну;
 • відсутність апетиту;
 • апатія;
 • затяжна діарея;
 • депресія;
 • постійне відчуття напруги;
 • слабкість і втома;
 • втрата ваги.

Якщо на цьому етапі не почати лікування, то ротова порожнина починає покриватися білими плямами, схожими на стоматит, на губах і навколо рота можуть з’являтися освіти герпесу, а статеві органи уражаються виразками і гнійниками. В період розвитку цієї інфекції планомірно слабшає імунітет, саме так захворювання переходить у СНІД. Так як захисна функція організму не працює, навіть несильний застуда може обернутися летальним результатом, ускладнюються навіть ті хвороби, що переносяться здоровою людиною дуже легко.

Дуже шкода, але на даний момент вірус імунодефіциту людини є невиліковним захворюванням. Немає способів того, як зупинити ВІЛ у жінок, як лікувати його на останньому етапі. Сьогодні існує певна терапія, яка здатна тільки пригальмувати розвиток інфекційного процесу. В основному дуже важливо вчасно виявити перші симптоми зараження вірусом та як можна раніше почати лікування, так що необхідно регулярно здавати кров на аналізи і стежити за своїм здоров’ям. Ці дії можуть запобігти зараженню інших людей і допоможуть полегшити життя настільки, наскільки це можливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code