vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проявляється серцева астма?

Приступ серцевої астми часто супроводжується задухою і вважається важким станом хворого. Збої в ритмі серця можуть з’явитися раптово, але серцева астма та набряк легенів найчастіше розвиваються поступово. Задуха у хворих спостерігається найчастіше в нічний час. Що таке астма серця? У більшості випадків – це наслідок розвитку недостатності у лівому шлуночку.

Как проявляется сердечная астма?

Вона найчастіше з’являється у людей з патологіями в цьому секторі серцевого м’яза. В основному захворювання виникає при перенапруженні людей з таким недоліком у фізичному або емоційному плані. Велику роль у розвитку хвороби відіграє переїдання, яке може викликати зміну в ритмі серця, дискомфорт і здавлювання в області грудини.

Стресова ситуація може спровокувати приступ серцевої астми, яка буде виражена задишкою, утрудненнями при вдиху. Є й інші фактори, які можуть спровокувати розвиток патології.

Симптоми астми серцевого м’яза

Ознаки нападу цього захворювання наступні:

 1. У людини спостерігається галасливий і тривалий за часом вдих.
 2. Починається сухий кашель. Через деякий час виділяється мокрота. Ці явища з’являються в тому випадку, якщо напад триває більше 9 хвилин.
 3. У хворого прискорене дихання. Якщо в нормальному стані число вдихів досягає 18-21 в хвилину, то при захворюванні астмою серцевого м’яза воно може збільшитися до 55.
 4. Людину мучить страх смерті, у нього може виникнути паніка, збудження і безпричинне занепокоєння. Це робить неадекватною поведінка хворого індивіда і дуже часто заважає вчасно надати йому першу допомогу.

Брак повітря і задуха посилюються при кашлі. У цей період пацієнт часто не може говорити. При великій тривалості нападу астми серцевого м’язу у людини з’являється така симптоматика:

 1. Рясно тече холодний піт.
 2. В наявності різкий занепад сил.
 3. Набухають вени на шиї.
 4. Шкіра має відтінок як при отруєнні ціанідами.
 5. Синіє область між носом і губами.
 6. При кашлі виділяється піна рожевого кольору.
 7. Можливо, з’явиться клокочущий хрип, який можна почути на порівняно великій відстані. Це свідчення розвитку такого захворювання у важкій формі, яким є серцева астма та набряк легенів. Все це може призвести до летального результату.

Причини появи і розвитку патології

Найчастіше захворювання виникає при тих же захворюваннях, що і набряк легень, а саме:

 1. При наявності різних вад серцевого м’яза, наприклад, при звуженні отвору між шлуночком і лівим передсердям, коли утруднений нормальний потік крові. Це проявляється у хворих на ревматизм літніх пацієнтів.
 2. При інфарктах міокарда в гострій формі.
 3. Під час розвитку кардіосклерозу.
 4. Якщо порушений нормальний ритм роботи серця.
 5. При розвитку гіпертонічної хвороби.
 6. Якщо пацієнт страждає хронічною стенокардією або аневризмою серцевого м’яза.

Ризик появи астми серця підвищується при нераціональному харчуванні, зловживанні спиртними напоями, куріння і постійному порушенні режимів відпочинку і праці.

Перша допомога людині при нападі серцевої астми

До прибуття лікарів хворому можуть полегшити становище члени його сім’ї. Для цього треба зробити наступне:

 1. Потерпілого, який в цей час задихається, треба розмістити на ліжку в позі «напівсидячи»: це зменшить навантаження на серцевий м’яз.
 2. Треба відкрити вікно і впустити в кімнату свіже повітря.
 3. Всі деталі одягу, які можуть справити тиск на різні органи хворого (краватка, бюстгальтер, ремені тощо), треба зняти з потерпілого.
 4. Потім вимірюють пацієнту тиск. Якщо він підвищений, то під язик людині кладуть валідол і нітрогліцерин. Потім це повторюють через 10 хвилин. Для того щоб не завдати шкоди хворому, дану процедуру не можна проводити більше трьох разів.
 5. Ноги хворого треба опустити в таз з теплою водою. Це роблять через кілька хвилин після того, як посадять його на ліжку в вищевказану позу і впустять в приміщення свіже повітря.
 6. Так як астма серця може спровокувати набряк легенів, то для усунення ускладнення треба дати вдихнути пацієнту пари етилового спирту. Це роблять таким чином: шматок марлі змочують у рідини і кладуть на обличчя хворого людини. Якщо немає медичного спирту, то можна використовувати горілку, але ефективність допомоги при цьому знизиться.
 7. Для зменшення емоційного напруження у хворого треба дати йому седативні препарати.

Після всіх цих заходів треба дочекатися прибуття бригади швидкої допомоги.

Діагностика астми серця і її лікування

Лікування недуги проводиться в умовах стаціонару під невсипущим наглядом лікаря. Напади задухи і задишка вимагають негайної госпіталізації хворого. У лікарні встановлюється причина виникнення симптоматики захворювання і намічається потрібний курс терапії.

На першому етапі проводиться диференціальна діагностика хвороби. Методика цього процесу така:

 1. Хворого опитують та його скарги ретельно фіксують.
 2. Роблять зовнішній огляд.
 3. Знімають електрокардіограму і роблять оцінку симптоматики.
 4. Робиться рентгеноскопія грудної клітини хворого людини.

Зазвичай астма серцевого м’яза – це вторинна хвороба. Тому лікарі повинні виявити основну причину недуги. Пацієнту прописується потрібний режим дня. Йому призначають дієту і обмежують фізичні навантаження.

Для усунення причин задухи і кашлю призначають різні препарати, які лікарі вводять у вигляді ін’єкцій. Якщо хворий страждає сильною задишкою, відчуває сильний біль або у нього починає розвиватися набряк легенів, то застосовуються наркотичні анальгетики, наприклад, 1%-ний морфін. Ефективно застосування внутрішньовенної ін’єкції етилового спирту. Можуть знадобитися інгаляції з киснем.

Людині в обов’язковому порядку призначаються внутрішньовенно сечогінні ліки, наприклад, фуросемід в дозі від двох до восьми мілілітрів. Якщо хвороби супроводжує тахікардія, то для ефективного лікування використовуються серцеві глікозиди.

При наданні першої допомоги хворого вдома чи в лікарні треба постійно контролювати артеріальний тиск. Якщо пацієнт похилого віку, то буде потрібно велика обачність при його лікуванні. Персонал медичного закладу повинен мати відповідну кваліфікацію для боротьби з астмою серцевого м’яза.

Дієта після лікування хвороби

Щоб не допустити рецидивів захворювання, треба суворо дотримуватися рекомендацій, які дають хворому лікарі. Для цього треба кинути куріння і перестати пити спиртні напої. Людина повинна перейти на раціональне харчування і дотримуватися потрібний режим сну і денної діяльності. Пацієнт повинен уникати стресових ситуацій. Дієта, яка призначається лікарем, зазвичай заснована на наступному:

 1. Їжа, яка приймається хворим, повинна нормально засвоюватися шлунком, але при цьому бути досить калорійною.
 2. На добу людина повинна їсти від п’яти до шести разів.
 3. З раціону слід вилучити каву, міцний чай, борошняне, жирне, гостре, солодке, і копчене.
 4. Лікарі рекомендують до мінімуму скоротити використання пацієнтом кухонної солі.
 5. Треба пити козяче молоко.

Для профілактики людині можуть призначити потрібні для зміцнення серцевої системи препарати. Дієта носить індивідуальний характер, який залежить від особливостей організму пацієнта. Якщо хвороба знаходиться в неактивній фазі, то можна використовувати засоби народної медицини: чаї та відвари з мати-й-мачухи, настої шипшини, різних сумішей трав, листя суниці.

Часто задають питання: скільки живуть такі пацієнти після проведеного лікування? Треба пам’ятати, що після важкої хвороби при астмі серця цей орган найчастіше не може повністю відновитися. Тому якщо людина прожила після стаціонару більше п’яти років, це вважається успіхом. Але є приклади і більш довгого життя людей, уражених цією недугою. Все залежить від тяжкості захворювання та індивідуальних особливостей організму пацієнта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code