vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проявляється алергія

Що таке алергія, як вона проявляється, відоме практично кожній людині, якій доводилося стикатися з цією проблемою протягом усього свого життя. Для того щоб полегшити неприємні симптоми і позбутися від них назавжди, необхідно точно знати, що стало причиною розвитку алергічних реакцій.Алергія, її причини, лікування, симптоми та особливості необхідно вивчити всім. Отже, під алергією прийнято розуміти особливу реакцію імунної системи, в результаті якої відбувається порушення цілісності тканин людського організму.

Как проявляется аллергияНайчастіше симптоми не змушують себе довго чекати. Людині стає погано практично через кілька годин. Елементарні ознаки проявляються у вигляді різних висипань на шкірі, сльозоточивості, виділень з носових шляхів. Нерідко можуть зустрічатися набряки, пухирі та підвищення температури тіла. Насправді це далеко не весь список негативного впливу на організм людини. Саме тому потрібно бути дуже обережним при появі перших симптомів алергічної реакції.

Причини появи алергічної реакції досить різноманітні. Вона може виникати в залежності від того, яку етіологію виникнення має. Лікування повинно здійснюватися тільки під суворим контролем фахівця. Будь-які самостійні прояви можуть тільки погіршити загальне самопочуття людини.

Так чому з’являється алергія? Стандартної причиною прояви неадекватної реакції організму у людини є вживання неправильних продуктів в їжу, а також недотримання правильного розпорядку дня. Дуже часто алергія може проявити себе після того як людина сильно понервував або ж переніс важке потрясіння (погана звістка тощо).

Як розпізнати алергію?

А як розпізнати алергію? Подібну реакцію організму важко не помітити. Першою ознакою стає раптове чхання або сльозоточивість. Зміна кольору шкірних покривів або дрібна висипка також може свідчити про те, що з організмом відбувається щось недобре.

Досить часто подібна реакція у людини виникає після того, як він перебував у тісному контакті з якоюсь хімічною речовиною. Саме на нього організм так раптово реагує. Це і не дивно, він намагається захиститися від невідомого йому компонента ззовні.

Реакція кожної людини на подразник може бути найрізноманітнішою. В першу чергу, це залежить від його імунної системи. Як вже давно встановлено, алергічна реакція може передаватися у спадок. Саме тому батьки, які довго мучаться від неприємних симптомів, повинні завчасно подбати про те, щоб їхній дитині не довелося зіткнутися з такою неприємністю.

Поширені причини розвитку алергічної реакції:

 1. Білки чужорідного походження (вони можуть міститися у вакцинах і плазмі).
 2. Наявність великої кількості пилу (у будинку, на вулиці або від книг).
 3. При наявності рослин в будинку їх пилок також може спровокувати прояв неприємної симптоматики.
 4. Грибкові спори або цвіль.
 5. Медичні препарати (дуже часто у людей виникає алергія на пеніцилін).
 6. Харчові продукти (молоко, яйця, соя, пшениця, різноманітні фрукти і морепродукти).
 7. Укус комахи або тварини.
 8. Шерсть домашніх вихованців.
 9. Наявність домашнього кліща, а саме його виділення.
 10. Латекс.
 11. Побутова хімія.

Проявляється симптоматика

Так як на сьогоднішній день алергія може бути найрізноманітніших видів, її симптоми можуть проявлятися по-різному. Дуже часто неприємні симптоми можна переплутати з іншим захворюванням, яке досить часто зустрічається в лікарській практиці.

Ця реакція відбувається у випадку проникнення подразника через органи дихання. До них необхідно віднести пил, газ, пилок. По-іншому їх можуть називати аероаллергенов. Зазвичай наслідком впливу даних речовин можуть стати такі симптоми:

 1. Раптове чхання людини.
 2. Дуже сильно свербить у носі.
 3. Рясні виділення з носа.
 4. Кашель.
 5. Наявність хрипів у легенях.
 6. Різко виникає задуха.

Наслідком такого процесу може стати розвиток бронхіальної астми або алергійного риніту.

Варіанти алергії

 1. Дерматический вид алергії.

Її моментально можна помітити на шкірних покривах. Вони можуть змінювати свій колір і сильно свербіти. Причинами такої реакції можуть бути неправильне харчування, косметика, побутова хімія, аэроаллергены та медичні препарати. Основні її ознаки проявляються наступним чином:

 • зміна кольору шкіри (частіше вона стає червоного кольору);
 • сильний свербіж;
 • верхній шар епідермісу починає лущитися;
 • шкіра пересушена, її ніби сильно стягує;
 • дрібні висипання, які чимось схожі на екзему;
 • поява пухирів;
 • набряки по різним частинам тіла.
 • Алергічний кон’юнктивіт.

Постраждати в результаті дії подразників можуть і органи зору. В даному випадку необхідно звернути увагу на прояв таких симптомів:

 • обидва очі сильно печуть і палять;
 • постійне виділення сліз;
 • можуть виникнути набряклості в області очей і повік.
 • Ентеропатія.

Поширений вид алергії, який розвивається в результаті прийому будь-якого продукту харчування. Шлунок у свою чергу не дуже адекватно реагує на подразник, і це може стати причиною прояви таких симптомів:

 • сильна нудота;
 • блювання;
 • поява діареї;
 • іноді зустрічається і сильний запор;
 • сильна набряклість губ і язика;
 • гострий біль у кишечнику.
 1. Розвиток анафілактичного шоку.

У медицині цей вид алергії вважається найнебезпечнішим. Адже він може розвинутися лише за пару секунд і тривати протягом декількох годин. Для того щоб правильно надати допомогу хворому, необхідно знати, яким чином проявляється анафілактичний шок. Його симптоматика полягає в наступному:

 • з’являється різка задишка;
 • сильні судоми кінцівок і всього тіла;
 • людина може втратити свідомість;
 • по тілу може з’явитися дрібна висипка;
 • може мимоволі відбуватися спорожнення сечового міхура;
 • наявність нудоти та блювоти;
 • дефекація.

Як полегшити симптоми алергії?

А як полегшити симптоми алергії? При розвитку алергії легкої форми допомогти постраждалій людині досить просто. В першу чергу, необхідно встановити причину і негайно її ліквідувати. Якщо це продукти, то потрібно відмовитися від них, якщо тварини, то варто їх віддати комусь із родичів. Щоб симптоми не сильно мучили людини, необхідно дати йому препарати, які допомагають зменшити прояв неприємних симптомів. Дані медикаменти можна придбати в будь-якій аптеці.

Дуже ефективними виявляться лікувальні трави, промивання носа і використання сухої кропиви. При сильному нежиті рекомендується їсти гостру їжу.

Якщо розглядати методи лікування алергії, то самим безпечним і надійним способом лікування алергічної реакції є застосування народних методів лікування. По-перше, вони не протипоказані, а по-друге, не доставляють ніяких ускладнень людському здоров’ю.

Можна використовувати різні трав’яні відвари і настої. Їх рекомендують приймати як всередину, так і ними промивати ніс.

Крім народних засобів лікування варто виділити медикаментозне позбавлення від неприємних симптомів. Їх доцільно використовувати в більш важких і запущених випадках.

Як лікувати алергію?

Розглянемо, як правильно лікувати алергію. Лікування алергії у людини полягає у використанні фармакологічних засобів. Перед тим як піти в аптеку необхідно проконсультуватися з фахівцем і визначити, які саме ліки найбільше вам підходить. Основними препаратами, які використовуються для лікування алергії і при цьому дозволяють вилікувати захворювання найбільш швидко, вважаються такі:

 1. Антигістамінні препарати.

Діють не дуже довго. Єдиним їх недоліком вважається сонливість після їх прийому. Вживати такі засоби дітям не рекомендують, так як у свою чергу вони можуть чинити негативну дію на роботу головного мозку. Препарати більш тривалої дії продаються лише за пред’явлення спеціального рецепта. Вони значно швидше діють і не викликають сонливість. Добре зарекомендував себе «Азеластин».

 1. Протинабрякові ліки.

Включають в себе назальні спреї. Найпоширенішим і ефективним вважається «Кромолін натрію». Придбати його можна в якості спрею та крапель для очей. Перед застосуванням обов’язкова консультація лікаря. Лікування відбувається на протязі декількох тижнів.

 1. Імунотерапія.

Лікування таким способом необхідно застосовувати тоді, коли позбавитися від подразника не вдається ніякими способами, і людина страждає від неприємних симптомів тривалий час. Імунотерапія полягає у запровадженні спеціального алергену, який здатний подавити дію початкового подразника. Дуже важливо при такому лікуванні підібрати правильну дозу залежно від типу алергічної реакції. Дозування препарату може збільшуватися або зменшуватися.

А як лікувати сильну алергію? Важкі і запущені випадки потребують медичного втручання фахівців. Щоб призначити правильне лікування, необхідно попередньо провести ряд досліджень, які дозволять встановити справжню причину її виникнення.

Найчастіше для того, щоб впоратися з сильною алергічною реакцією, застосовують імунотерапію. Вона зарекомендувала себе з кращого боку. Після її курсу людина може не хвилюватися про те, що наявність пилу або шерсті тварин може спровокувати у нього поява неприємних симптомів.

Як уберегтися від алергії?

Багатьох цікавить момент, який стосується того, як уберегтися від алергії. Для людей, яким часто доводиться стикатися з подібними неприємностями, дуже важливо захистити себе від усіх негативних джерел, які можуть стати хоча б найменшої причиною розвитку алергічної реакції.

Важливо робити щоденне вологе прибирання в квартирі, провітрювати приміщення взимку і влітку. Не варто забувати і про дотримання певної дієти (заборонені продукти потрібно обов’язково виключити зі свого меню).

У жаркий час треба намагатися якомога менше перебувати під променями сонця. При необхідності потрібно вдатися до допомоги лікарських засобів. Вони допоможуть пережити певний проміжок часу, який є найбільш небезпечним для здоров’я людини.

Слідуючи простим правилам і рекомендаціям, ви ніколи не поставите питання, як вилікувати алергію! Пам’ятайте, перше, що необхідно, це стежити за своїм здоров’ям і дотримувати правильний розпорядок дня. Важливо оточити себе тільки позитивними емоціями і намагатися уникати шкідливої їжі і зайвої бруду в будинку! Якщо все це буде дотримуватися, то з подібними неприємностями вам доведеться стикатися дуже рідко.

Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code