vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проявляється алергія на солодке

Всім, особливо ласунам, необхідно бути в курсі того, як проявляється алергія на солодке, що необхідно зробити при раптово виниклої алергічної реакції і як лікувати алергію.

Как проявляется аллергия на сладкое

Причини розвитку харчової алергії

Алергія – це реакція імунної системи людини на певні речовини, які називаються алергенами. На сьогоднішній день достовірно невідомо, з яких причин імунна система реагує на ті чи інші продукти харчування, матеріали, пил, хімічні речовини, шерсть і т. д. (алергії бувають різні). Важливо визначити, який саме продукт викликав реакцію організму.

Найчастіше алергія на солодке розвивається через сахарози, яка міститься у фруктах і овочах, борошняних виробах та інших солодощах. Сахароза викликає бродіння не переварити залишків їжі, а продукти розпаду, які потрапляють в кров, викликають реакцію. Особливо схильні їй ті, хто взагалі схильний до алергічних реакцій.

У групі ризику знаходяться обличчя:

 • вживають солодке у великих кількостях;
 • мають спадкову схильність до алергічних реакцій;
 • отримали антитіла від матері в період внутрішньоутробного розвитку або в процесі грудного вигодовування;
 • з порушенням проникності слизових органів ШКТ;
 • із зміною складу мікрофлори кишечника.

Клінічні прояви алергії на солодке

Найбільш поширені симптоми, що свідчать про наявність алергії на солодке:

 1. Висипання, що супроводжуються свербежем, почервонінням, лущенням, набряками, які проявляються найчастіше на шиї, обличчі, кінцівках.
 2. Нудота, блювання, діарея.
 3. Задуха, набряк Квінке.
 4. Анафілактичний шок.

Алергічна реакція може розвиватися поступово і проявлятися через декілька годин і навіть діб після контакту з продуктом, а може розвиватися бурхливо, з перших хвилин. Іноді алергія проходить самостійно.

Найнебезпечніше при наявності алергії – це можливість анафілактичного шоку. Це відбувається, коли речовини, що містяться в солодощах, провокують інший алерген (частіше білкового походження).

Анафілактичний шок – гостро розвивається важкий патологічний стан, основною причиною якого є повторний контакт з алергеном. В кров викидаються речовини, що викликають спазм м’язів внутрішніх органів, порушують циркуляцію крові і підвищують проникність судин; в результаті артеріальний тиск падає, до мозку і внутрішніх органів не надходить достатня кількість кисню. Все це проявляється такими ознаками, як запаморочення, слабкість, набряки, тахікардія, гарячка, тремор, погіршення зору або слуху, блідість, напад бронхіальної астми, шлунково-кишкові або ниркові симптоми, втрата свідомості. Важка ступінь анафілактичного шоку: колапс (різке зниження тиску, ниткоподібний пульс, блідість), коматозний стан; при відсутності екстреної медичної допомоги можливий летальний результат.

Солодощі, що викликають алергічні реакції

Найчастіше алергія може виникати на певний компонент, що входить до складу солодкого продукту. Найчастіше алергічну реакцію викликають:

 • мед (виробляються антитіла до білкових сполук, воску та фруктозі, до рослинного пилку);
 • какао (виробляються антитіла до білків);
 • шоколад (виробляються антитіла до білків);
 • цукерки (виникає через бродіння в кишечнику не до кінця розщеплених сахарози і карамелі);
 • молоко (алергія на лактозу – молочний цукор);
 • цукор (виробляються антитіла до сахарозі).

Що необхідно зробити в якості екстреної допомоги

Якщо у людини розвинулася алергічна реакція, для зняття виражених симптомів можна прийняти антигістамінний препарат. Якщо такі медикаменти не допомагають, можна зробити ін’єкцію димедролу внутрішньом’язово.

При розвитку анафілактичного шоку необхідно негайно викликати “швидку допомогу”. До прибуття швидкої рекомендується виконати наступні дії:

 1. По можливості видалити з організму алерген, ретельно прополоскати рот для видалення залишків їжі.
 2. Якщо у пацієнта слабкість, необхідно укласти його на рівну поверхню, а під ноги підкласти валик.
 3. Хворому слід прийняти положення сидячи або напівлежачи, якщо є проблеми з диханням.
 4. Якщо людина втратила свідомість і дихання відсутнє, слід провести серцево-легеневу реанімацію.

Як лікують алергію

При алергії на солодке повністю обмежувати вживання солодких продуктів не можна, так як це призведе до нестачі глюкози – важливого компонента для нормального функціонування організму. Недолік глюкози може виявлятися такими симптомами, як запаморочення, сонливість, втома, схильність до депресій.

Саме тому, щоб дізнатися, як позбавитися від алергії на солодке, необхідно з’ясувати, який саме продукт є алергеном. Виключення його з ужитку – головна умова усунення алергії.

Для визначення алергену необхідно проведення шкірних проб та аналізу крові на визначення рівня імуноглобуліну Е. Також можуть бути призначені загальний і біохімічний аналізи крові, аналіз сечі. Для цього слід звернутися до кваліфікованого алерголога, який допоможе з’ясувати джерело вашої алергії і дасть рекомендації щодо дієти та при необхідності призначити симптоматичне лікування.

Для полегшення симптомів (набряки, висипання, свербіж) можуть прийматися антигістамінні препарати (Супрастин, Діазолін, Зодак). Для зняття свербіння призначаються протизапальні лікарські препарати у формі мазей, кремів (Сінафлан).

У тих випадках, коли алергічна реакція протікає важко, може виникнути необхідність у проведенні дезінтоксикаційної терапії. Для цієї мети використовуються такі препарати, як Активоване вугілля, Ентеросгель.

У випадках тяжкого перебігу алергії можливе призначення курсу стероїдних гормонів, наприклад, Преднізолону, Дексаметазону.

Також важливим компонентом профілактичної терапії алергічних реакцій є лікування гострих і хронічних захворювань органів шлунково-кишкового тракту, так як із-за поганого засвоєння різних мікроелементів і перетравлення сахарози вони можуть стати причиною алергії.

Якщо одного разу у людини стався анафілактичний шок, йому рекомендується завжди носити з собою так званий шприц з адреналіном, а також “паспорт алергіка”: це допоможе у випадку повторного шоку надати своєчасну допомогу.

Не рекомендується займатися лікуванням народними засобами без консультації лікаря, так як прийом деяких рослинних препаратів може викликати нову алергічну реакцію і посилити вже існуючу алергію.

Трапляється так, що після кількох років обмеження вживання продуктів-алергенів вони перестають викликати алергічну реакцію, і тоді можна вживати ці продукти. Але все ж таки слід бути обережними і уважно стежити за самопочуттям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code