vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проявляється алергія на пил у дітей

Як проявляється алергія на пил у дітей? З цією проблемою могли зіткнутися багато батьків, але при цьому мало хто знає, як її можна локалізувати. Як розпізнати алергічні прояви у дітей? Які заходи можна вжити? Як лікувати цю недугу? Відповіді на ці й не тільки на ці питання можна буде знайти нижче. Напевно часто відбувалося так, що після сухого прибирання в кімнаті дитини сльозилися очі і він починав нестримно чхати. У такому разі можна констатувати алергії на домашній пил.

Как проявляется аллергия на пыль у детей

З цією проблемою деякі люди можуть стикатися неодноразово протягом дня. Один квадратний сантиметр підлоги може включати порядку 11000-12000 пилових частинок. Мами намагаються запобігати появі пилу, але ця боротьба може тривати вічно. Досить часто саме пил і стає причиною багатьох захворювань. До її складу входить широкий комплекс компонентів: фрагменти різних комах, бактерії, спори грибків і навіть неорганічні частинки. Вона здатна спровокувати легеневі захворювання у дітей, астму і часті бронхіти зокрема.

Основна симптоматика

Згідно підтвердженим науковим дослідженням повітря в квартирах в 4 рази брудніше вуличного і при цьому його токсичність перевищує норму у 8 разів. Отруювати чисте повітря можуть різні домішки пилу. До них можна віднести: неорганічні частинки волокон, сажу, пилок і спори рослин і грибків, відмерлий епітелій, частинки комах і продукти їх життєдіяльності. Алергія проявляється не на саму пил, а на компоненти, які входять до її складу. Здебільшого це відноситься до продуктів життєдіяльності мікроскопічних комах-шкідників – кліщів-сапрофітів. Вони можуть жити на будь-якій поверхні і практично в будь-якому будинку. Іноді люди навіть не підозрюють, що у них такі небезпечні співмешканці.

Цих комах неможливо розглянути неозброєним оком, а можливе їх місцезнаходження можна визначити виключно за допомогою спеціального мікроскопа. Сапрофіти в якості їжі використовують відмерлі частинки епідермісу людини. Крім того, вони не проти поласувати набиванням старих подушок. Кліщі в основному люблять селитися на ліжку, в м’яких меблів і килимових покриттях. Якщо не проводити періодичну дезінфекцію, то матрац після декількох років використання наповнюється 2-ма мільйонами організмів. Ця цифра може розбурхувати уяву.

Представлені комахи самі по собі не несуть ніякої шкоди. Вони не кусаються, не переносять вірусів і інфекцій, але їх відмерлі частинки або екскременти можуть подразнювати слизову і надалі викликати алергію у дитини.

Згідно з офіційною статистикою третина населення планети страждає різними алергічними проявами на пил. І найчастіше винуватцями є саме кліщі, які можуть викликати неприємні симптоми у дитини: душить кашель, сильний свербіж, місцеве подразнення, запалення слизової оболонки очей та носа. Найбільш небезпечне захворювання, якого треба остерігатися – це астма. Її не завжди можна вчасно діагностувати, але якщо не почати вчасно належне лікування, то проблема може значно загостритися.

Як лікуватися?

Напад цього захворювання починається з важкого сухого кашлю. Після цього порушується частота і глибина дихання, легені ніби починають видавати свистячі звуки. Після цього у пацієнта виявляється задишка і посилюється тяжкість в грудній порожнині. Ця проблема являє особливу небезпеку для всіх людей, але велику загрозу несе саме маленьким дітям. У найважчому випадку хвороба може закінчитися летальним результатом. Деякі батьки плутають астму з бронхітом і не надають належної уваги проблемі. Симптоми астми можуть відрізнятися в залежності від типу пилу. Також дитина може зіткнутися з книжкової пилом, яка накопичується на корінцях, сторінках і навіть обкладинках. Лікування в цьому випадку повинна надаватися негайно. Алергічні симптоми починають проявлятися при надмірному кількість пилу, що надходить у легені.

Після того як основні причини були встановлені, треба детально розглянути лікування. Сучасна наука ще не до кінця вивчена схему боротьби проти алергії, тому якщо у дитини алергія на пил, то лікування повинно бути призначено відповідно до індивідуальної клінічної картиною. На сьогоднішній день немає універсальних таблеток, які допомагають від будь-якої алергії. Є тільки ті, які усувають первинну симптоматику. Ні в якому разі не можна займатися самодіагностикою, так як лікувати проблему треба комплексно. Якщо не усунути причину захворювання, то стан може тільки посилитися. При алергії на пил у дітей лікування повинно бути повноцінним. Звичайний пилосос не може усунути всю пил в приміщенні, тому треба проводити регулярне вологе прибирання. Тільки в цьому випадку ризик розвитку астми та інших небажаних проявів буде мінімізований.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code