vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проявляється алергія на пеніцилін та чим можна замінити цей препарат

Як проявляється алергія на пеніцилін, чим замінити даний препарат? Ці питання хвилюють багатьох пацієнтів. Лікарські препарати з групи пенициллиновых антибіотиків вже давно стоять на службі медицини. При цьому пеніцилін так само, як і його похідні, за багатьма показниками не поступаються сучасним антибіотикам, і продовжують активно застосовуватися.

Как проявляется аллергия на пенициллин и чем можно заменить этот препарат

Чому деякі люди дуже чутливі до пеніциліну? Як і будь-яка інша алергія, пенициллиновое неприйняття пов’язано з безпосереднім контактом пеніциліну з організмом. Імунітет за якимось ознаками відніс цей антибіотик до категорії шкідливих і небезпечних речовин.

Саме з цим пов’язаний сплеск алергічних реакцій на пеніцилін.

Клінічні прояви алергії на пеніцилін

Алергія на пеніцилін проявляється своєрідно, але ніколи не з першого разу. Перший введення пеніциліну ніякої реакції не дасть, зате наступні введення препарату можуть спровокувати найрізноманітніші по проявів і тяжкості симптоми:

 1. Почервоніння шкіри і рясна висипка.
 2. Свербіж по всьому тілу.
 3. Можливий анафілактичний шок.

Всі ці симптоми розвиваються дуже швидко і можуть з’явитися вже через пару годин після введення препарату. Найважчий випадок – анафілактичний шо – може супроводжуватися такими симптомами:

 1. Верхні дихальні шляхи набрякають.
 2. Слизові оболонки язика, губ і кишечника набрякають, що утруднює дихання.
 3. Збої в роботі серця.
 4. Можлива втрата свідомості.

Призначення лікарських препаратів при алергії на пеніцилін

Теоретично, використовувати лікувальні препарати, які свідомо входить алерген, категорично не рекомендується. Але ліки пеніцилінової групи настільки міцно вкоренилися в лікарській практиці, що зовсім відмовитися від них неможливо. Група пеніцилінів досить велика і в неї входить багато популярних медикаментів для лікування інфекційних запальних процесів.

До складу групи входять препарати як природного походження, так і більш нові напівсинтетичні, такі як ампіцилін і амоксицилін. Як би те ні було, всі ці ліки об’єднує один загальний ознака – бета-лактамне кільце. Клінічних досліджень, що підтверджують алергенність цього кільця, немає, тому можлива алергенна реакція на будь-який препарат цієї групи.

Є ще одна група антибіотиків, яка могла б замінити пенициллиновую групу. Мова йде про цефалоспоринах, які цілком ефективно справляються з інфекціями, але до їх складу також входить бета-лактамне кільце, а значить, є досить високий ризик виникнення алергії. Результати використання цефалоспорину показали, що цей препарат викликає алергію у значно меншої кількості хворих – лише у кожного п’ятого, але і це неприпустимо високий ризик.

Амоксиклав як замінник пеніциліну

Сучасна педіатрія з успіхом застосовує для лікування подібних захворювань у дітей фармакологічну новинку амоксиклав при необхідності замінити пеніцилін. Цей препарат випускається у формі таблеток або сухого порошку для приготування суспензії.

Останнім часом цей препарат використовується в самих різних областях:

 1. Як противоинфекционное засіб.
 2. При лікуванні гінекологічних проблем.
 3. Успішно застосовується при лікуванні хвороб шлунково-кишкового тракту.
 4. В отоларингології.
 5. В якості ефективного антибіотика в самих різних областях.

Амоксиклав – ще один представник групи пеніцилінів, активна речовина якого складається з клавуланової кислоти та амоксициліну. Це ліки акцентовано руйнує клітини хвороботворних мікроорганізмів, таких як стрептококи, эйшерихии, шигели, протеусы та інші.

Враховуючи, що цей медичний препарат належить до групи пеніцилінів, самостійно приймати рішення про його прийом категорично забороняється. Таке відповідальне рішення повинно виходити від лікаря – занадто багато протипоказань до застосування амоксиклаву:

 1. Чутливість до цефалоспоринів;
 2. Мононуклеоз інфекційного типу;
 3. Неприйняття бета-лактамних антибіотиків.

В деяких випадках застосування амоксиклаву допускається під моніторингом лікаря:

 1. Вагітність;
 2. Годуючі жінки;
 3. Наявність хвороб шлунково-кишкового тракту і печінки.

Однозначної відповіді на питання про застосування того чи іншого медичного препарату на сьогоднішній день не існує. Головне – мати на увазі, що це представник пеніцилінової групи, а значить, уважність повинна бути значно підвищена.

Замінники пеніциліну при алергії.

Причин для відмови від застосування антибіотика може бути безліч, але кількості міркувань, за якими лікар не може відмовитися від вибраного способу лікування, ще більше. Таке лікування з підвищеним рівнем ризику слід проводити в умовах стаціонару. Починати необхідно з малих доз, які підготують організм, і поступово довести до необхідної лікуванням дозування. У разі необхідності повторного лікування процедура повторюється.

Буде набагато краще, якщо лікар знайде можливість заміни пеніциліну одним з препаратів антибіотиків інших груп:

 • Аміноглікозиди;
 • Каномицин;
 • Гентаміцин;
 • Бісептол;
 • Еритроміцин та інші.

Чи можна позбутися від алергії на пеніцилін?

Слід зазначити, що сучасна медицина в своєму арсеналі такого методу не має. Якщо ви приймаєте ліки пеніцилінової групи і у вас почалися прояви алергії, то слід зробити медикаментозні методи зняття подібних проявів. Як правило, до таких заходів відносять прийом антигістамінних препаратів типу супрастину або феністилу.

Прийом препарату слід негайно припинити аж до консультацій з лікарем з приводу подальших дій. Якщо з’явилися більш грізні симптоми алергії, негайно викликайте швидку допомогу. Знаючи про свою схильність до важкої алергічної реакції на пеніцилін, потрібно обов’язково довести цю інформацію до лікаря і запастися епінефрином для виходу з анафілактичного шоку.

Алергія на пеніцилін у дитини

Жоден батько не бажає своїй дитині хвороби, але це, тим не менш, іноді трапляється. У педіатрів заведена така практика – будь-яка інфекція повинна лікуватися антибіотиками, навіть якщо дитині під силу впоратися з недугою самостійно. З антибіотиком у дитини хвороба пройде швидше і ймовірність ускладнень нижче. Для дітей лікарі пропонують використовувати найбезпечніший з пеніцилінів – амоксицилін. Його призначають дитині вже при перших же його захворюваннях.

Моніторинг використання антибіотика повинен обов’язково бути присутнім. При найменших ознаках алергічної реакції прийом препарату слід припинити. Лікар для продовження лікування дитини пропише замінник пеніциліну – цефалоспорин або макролід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code