vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проводять лікування артриту стопи ніг в домашніх умовах

Багато хто замислюється над тим, що можна лікувати артрит стопи ніг в домашніх умовах. Патології суглобів зустрічаються досить часто, але не завжди людина, помітивши перші ознаки, звертається до лікаря. Дуже часто серед захворювань суглобів зустрічається артрит стопи. Він являє собою запальний процес, що вражає передплесно, плюсну і суглоби пальців. Це захворювання проявляється вираженими больовими відчуттями, деформацією стопи і приносить чимало незручностей людині. Коли відбувається деформація суглоба, хворому стає незручною те взуття, яке він носив раніше, але підібрати нову пару теж стає проблемою. Утруднення при ходьбі несуть не тільки фізичні незручності, але й психологічні.

Как проводят лечение артрита стопы ног в домашних условиях

За допомогою стоп утримується рівновага при ходьбі і рівномірно розподіляється вага людини. Стопи допомагають відштовхуватися при ходьбі, амортизувати на нерівностях. При ураженні артритом стопа не може функціонувати повноцінно. Все вагове навантаження дістається тазостегновим і колінним суглобам. Виникає ризик їхнього ушкодження. Якщо не вилікувати захворювання, то почне розвиватись патологія інших суглобів опорно-рухового апарату.

Причини артриту

Артрит – це запальний процес, що виникає з багатьох причин. Деякі з них:

 1. Інфекції. Пошкодження суглоба може початися внаслідок перенесеного інфекційного захворювання, такого як сифіліс чи гонорея.
 2. Травмування стопи, яке може відбутися в результаті падіння, удару або постійної перевантаженості, внаслідок чого розвивається запальний процес.
 3. Механізми аутоімунного характеру, коли в результаті травми пошкоджена тканина сприймається організмом як чужорідна, починають вироблятися захисні антитіла, які пошкоджують її ще більше.
 4. У дітей захворювання може бути пов’язане з пневмококової інфекцією.
 5. Захворювання специфічного характеру – псоріаз, подагра. При псоріазі бляшки поширюються вглиб суглоба, вражаючи його, а при подагрі формуються кристали уратів, які відкладаються в суглоб.

На розвиток запалення суглобів крім перерахованих причин можуть впливати й такі фактори:

 1. Заняття професійним спортом. Спортсмени частіше за інших страждають артритом з-за підвищеного навантаження на суглоби. Особливо сильно хворіють спортсмени ігрових та силових видів спорту. Наприклад, волейболісти, чия ігрова діяльність пов’язана з частими стрибками і приземлениями. У них досить велика кількість травм колінного і гомілковостопного суглобів.
 2. Ожиріння. Підвищена вага несе навантаження на всі суглоби, в тому числі і на суглоби стопи. Під дією цієї ваги розвивається плоскостопість, знижується амортизаційна здатність стопи, сильно навантажуються її суглоби.
 3. Вікові зміни. Велика кількість людей вважають артрит захворюванням літніх. З віком кальцію в кістках стає менше, він вимивається, суглоби стають більш пухкими, вони вже не здатні витримувати навантаження. А якщо до віку додаються зайві кілограми, то ризик розвитку хвороб суглобів сильно підвищується.
 4. Спадковий фактор.
 5. Переохолодження.

Симптоматика захворювання і методи діагностики

Початок артриту часто може протікати безсимптомно або симптоми настільки незначні, що чоловік не звертає на них уваги. До основних симптомів, що виявляються при артриті, можна віднести:

 • біль в ураженому суглобі;
 • скутість і незручність при ходьбі, її утруднення;
 • нерідко рухи супроводжує хрускіт і клацання;
 • шкіра навколо суглоба гаряча;
 • набряклість і почервоніння області поразки.

Специфічними симптомами можна вважати деформацію пальців і стопи, скутість вранці, яка трохи проходить до середини дня.

При розвитку інтоксикації організму хворого піднімається температура, з’являється відчуття нездужання, погіршується апетит, людину морозить і лихоманить. При таких симптомах кількість лейкоцитів в крові буде перевищувати нормальний показник. При виникненні цих симптомів слід негайно звертатися до травматолога або ортопеда. Він проведе огляд стопи, виявить наявність або відсутність деформації, її ступінь. Постановка діагнозу не викликає труднощів.

В якості додаткових до візуального огляду діагностичних методів застосовують рентгеноскопію, ультразвукове дослідження суглоба, МРТ і комп’ютерну томографію. Для лабораторних досліджень у хворого беруть проби крові на біохімію і цукор. Для дослідження синовіальної рідини проводять пункцію дрібних суглобів. При діагностиці лікар повинен виключити й інші схожі захворювання, наприклад, підп’ятковий бурсит.

Лікування артриту

Для лікування артриту стопи застосовують медикаментозну терапію, відновлювальні та реабілітаційні заходи, а якщо є необхідність, то призначають хірургічне лікування. Перше правило при лікуванні артриту – це обмеження рухливості суглоба і зняття з нього навантаження. При необхідності накладається гіпс.

Для медикаментозної терапії застосовують наступні препарати.

 1. Нестероїдні препарати протизапальної дії. Вони покликані знизити набряк суглоба, зменшити біль. Такі препарати в основному випускають у вигляді мазей, гелів або таблеток.
 2. Препарати глюкокортикостероїдної дії, які вводять всередину суглоба для знеболювання.
 3. При інфекційному артриті призначають курс прийому антибіотиків.
 4. Прийом Хондроетина і Глюкозаміну, що входять до складу препаратів хондропротекторів. Ці препарати не тільки перешкоджають руйнуванню хряща, але і сприяють відновленню хрящової тканини. Але лікувати артрит стопи такими препаратами дуже довго, курс прийому триває близько півроку.
 5. Фіксація суглоба гіпсом. Застосовується для зниження навантаження в гострому періоді захворювання.

Обов’язково призначається фізіотерапевтичне лікування грязями, ЛФК, масаж і інші. Необхідно дотримуватись правил носіння взуття. Взуття повинно бути вільним, без високих підборів. Можна носити спеціальне ортопедичне взуття або супінатори. Якщо артрит має занедбану форму, то потрібна операція з ендопротезування суглобів стопи.

Разом з медикаментозними методами лікування може бути застосоване лікування артриту стопи в домашніх умовах за допомогою народних засобів. Але потрібно пам’ятати, що без консультації лікаря ці засоби застосовувати не варто. Їх використання найбільш ефективне в комплексі з традиційними методами. Лікарі самі призначають один або декілька таких засобів. Щоб позбутися від артриту стопи в домашніх умовах, можна скористатися наступними рецептами:

 • компреси з морською сіллю;
 • відвар чорної смородини для прийому всередину (знімає набряки і біль);
 • компреси з лимонним соком сприяють зменшенню больових відчуттів;
 • камінь магнієвої солі.

Наскільки успішно вдасться вилікувати захворювання, залежить від стадії розвитку і тяжкості на момент початку лікування і правильності обраних терапевтичних заходів. При сильному запаленні і вже наявній деформації стопи лікування може не дати бажаного результату . Хода порушиться назавжди.

Профілактичні заходи

Для профілактики появи артриту стопи, перш за все, необхідно виключити фактори, що сприяють його розвитку, та визначитись з усуненням причини.

 1. Підтримання ваги тіла в нормі. При нормальній масі тіла людини йде посильне навантаження на суглоби, не виникає їх перенапруження.
 2. Носіння правильно підібраного взуття. Особливо це правило стосується жінок, так як взуття на високих і нестійких підборах сприяє зайвому навантаженню на стопу.
 3. Заняття фізичною культурою. Слід зміцнювати склепіння стопи, її м’язи за допомогою фізкультури. У такому разі здатність стопи витримувати навантаження значно підвищиться.
 4. Своєчасне лікування інфекційних захворювань.

Якщо з’явилися болі в стопі, втратилася її рухливість, то не слід ставити собі діагноз і тим більше займатися самолікуванням. У цьому випадку потрібно одразу звертатися до лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code