vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проводиться УЗД статевого члена?

УЗД статевого члена є найпоширенішим типом діагностичного дослідження геніталій у чоловіків при різних патологіях. Ця ультразвукова діагностика інформативна, цілком безпечна, загальнодоступна, не викликає хворобливих відчуттів. Крім того, ультразвукове дослідження чоловічого статевого органу допускається виконувати кілька разів. При окремих видах патології дана методика обстеження пеніса не сприймає інших аналогів.

Как проводится УЗИ полового члена?

Які види дослідження проводяться?

В основі кожної процедури лежить цілком конкретне завдання. Наприклад, вивчення допомогою ультразвукового сигналу кавернозних тканин статевого члена спрямоване на діагностику хвороби Пейроні, в результаті якої відбувається викривлення органу у зв’язку з розвитком фіброзної бляшки, а також на встановлення факту перелому пеніса.

УЗД кавернозних тканин не тільки здатне виявити з великою точністю розташування бляшок при хворобі Пейроні, але і виявити в них кальцинати. При переломі пеніса ця діагностика дозволяє встановити цілісність білкової оболонки і ділянку її розриву, існування гематом, їх величину. УЗД судин статевого члена несе високе інформативне навантаження щодо вивчення джерел еректильних проблем або імпотенції, спровокованої патологією судин.

УЗД яєчок проводять, наприклад, при такому захворюванні, як варикоцеле. Ультразвукове обстеження члена не передбачає якусь завчасну підготовку з боку чоловіка.

Можливо його виконання в умовах стаціонару, поліклініки і навіть вдома. Але для успішного проведення даної процедури потрібна наявність ряду факторів:

 • уролог-діагност професійно володіє методикою ультразвуку, регулярно застосовує її на практиці;
 • наявність сучасного експертного обладнання.

Проте слід розуміти, що всупереч сформованій загальноприйнятій думці про безпеку і доступність УЗД пеніса ця діагностика в дійсності представляє для лікаря деякі складності.

Коли призначають проведення УЗД чоловічого члена?

Існує наступний перелік показань до призначення процедури УЗД чоловікові:

 • пошкодження закритого характеру, які були нанесені при ударі, перегибу ерегованого члена;
 • пошкодження відкриті, завдані внаслідок перелому, колючого удару або ріжучого предмета, укусу тварини;
 • пухлинний процес на пенісі;
 • інфікування статевого органу з набряками, гіперемією, хворобливми відчуттями при сечовипусканні і статевому акті, висипом, виразками, виділеннями;
 • хвороба Пейроні;
 • патології судин статевого члена.

Коли проводиться доплерографія судин статевого органу?

На сьогодні основним діагностичним методом виявлення судинної еректильної дисфункції є доплерографія судин члена. Це обстеження проводить лікар-андролог. Спочатку він стимулює появу ерекції у пацієнта шляхом ін’єкції спеціальних препаратів, що вводяться в кавернозні тіла.

Це додаткова діагностика при процедурі УЗД на пенісі. У неї ті ж самі переваги, що і в основній діагностики: абсолютна безпека та сприяння постановці більш точного діагнозу.

В основі методики лежить ефект Доплера. Спеціальний датчик посилає сигнал ультразвуку до елементів крові, які знаходяться в постійному русі, після чого виникає його відображення. Швидкість кровотоку визначає частоту сигналу, тобто ці показники знаходяться в прямо пропорційному взаємозв’язку.

Зміни частоти сигналу уловлюються комп’ютером, і на ньому відразу ж здійснюється математична обробка даних, що надійшли. За цих обчислень стає ясно, як відхиляється швидкість кровотоку від своїх природних значень або ця величина в нормі.

Дослідження ультразвуком з ефектом Доплера статевого члена чоловіка сприяє визначенню:

 • порушення швидкості течії крові;
 • причини ранньої еякуляції;
 • тонусу судин;
 • спотворення в деформованих стінках судин і зменшення їх еластичності.

Є ряд захворювань, які є підставою для призначення даної процедури. Такими патологіями до висвітлення для УЗДГ судин пеніса (крім хвороби Пейроні) прийнято вважати:

 • травмування статевого члена (забій, гематома, вивих, перелом);
 • порушення кровопостачання;
 • новоутворення в пенісі;
 • труднощі з сечовипусканням;
 • недостатнє постачання кров’ю кавернозних тіл внаслідок структурних спотворень;
 • формування фіброзних бляшок;
 • крововиливи або рубці;
 • відчуття присутності стороннього тіла в каналі сечовипускання.

При призначенні УЗД при варикоцеле (розширеному стані вен сім’яного канатика) переслідується така мета обстеження, виявлення характерних ультразвукових ознак (безліч розширених трубчастих утворень, що мають зігнуту і вузлувату форму).

Доплерографія судин може бути доповнена дослідженням органів мошонки. Це обстеження дозволяє отримати достовірне уявлення про стан мошонки, її розміри, особливості кровопостачання, рівні зрілості.

Яка підготовка до дослідження потрібна?

Спеціальних підготовчих заходів для даної процедури не передбачено. Проте важлива ретельна гігієнічна обробка інтимної зони і безпосередньо статевого органу.

Небажано перед процедурою мочитися, хоча при невідкладності допускається відвідування туалету за півгодини перед початком сеансу.

За 1-2 доби краще зовсім відмовитися від алкогольних напоїв, зокрема пива.

Що відбувається під час сеансу ультразвукового дослідження?

Обстежують чоловіка, що лежить на спині. При цьому використовується високочастотний лінійний датчик. Йому вводять фармакологічні ліки, що викликають ерекцію. Для цього у член шприцем вводять простагландин Е1 або папаверин. Через 10 хвилин приступають до самої діагностики. Здійснюють візуалізацію кавернозних артерій, оцінку швидкості течії рідини. При необхідності додатково рекомендують зробити УЗД яєчок. Як розшифровують показники згідно нормі? Приплив крові в артеріях виводять за такими параметрами:

 • показник високої систолічної швидкості течії рідини в артеріях (30 см в секунду – норма);
 • швидкість підвищення систолічного перебігу артеріальної рідини.

Венозний відтік крові з члена характеризують показники:

 • остаточна артеріальна швидкість кавернозних тіл (5 см/сек. 0 – норма);
 • два індексу резистентності (менше 0,85 – є дисфункція) і пульсаційності (понад 4 – норма).

У чому унікальність проведення даного дослідження?

Введення препарату член для ерекції може провокувати появу страху у пацієнта перед болем. Тоді починається залучення стресових механізмів, що підвищують тонус апарату нервів. У підсумку в кавернозних артеріях може розвинутися спазм, з-за чого ерекція буде неповною або відсутною.

Для таких випадків передбачається використання альтернативних варіантів інтракавернозного введення (прийом Левітри або Віагри). Підвищити в плані якості ерекцію можливо за допомогою мануального (допомагати руками) і аудіовізуального (подивитися еротичне відео) стимулювання.

Відносною забороною до проведення доплерографії може стати наявність запалення на статевому органі.

Також особливістю цієї процедури є факт тривалого часу дії препарату, із-за чого пеніс може довгостроково перебувати в ерегованому стані. Для зняття цього симптому чоловікові дозволено виконати самостимуляцію. Природно, лікар в цей час залишить кабінет. При збереження ерекції понад 4 години слід терміново проконсультуватися з урологом.

Кожен чоловік, у якого є проблеми в інтимному плані, повинен обстежитися на УЗД. Своєчасна ультразвукова діагностика дозволяє виявити причину дефекту. Тому і проведене лікування дасть швидкий позитивний результат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code