vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проводиться лікування серцевої недостатності?

Коли тканини з органами не отримують необхідної кількості крові, відбувається серцева недостатність, лікування якого нерідко вимагає хірургічного втручання.

Как проводится лечение сердечной недостаточности?

Ця проблема набула широкого поширення і частіше зустрічається у жінок.

Типи серцевої недостатності

Існують дві основні форми, що характеризуються швидкістю розвитку. Перший тип одержав назву гострої серцевої недостатності. В даному випадку розвиток швидке, для нього характерна важка астма, що супроводжується набряком легенів. Головною причиною виникнення проблеми вважається наявність інфаркту міокарда, гострій недостатності клапанів.

Другий тип – це хронічна недостатність. Аномалія формується досить повільно. Зазвичай період розвитку становить від декількох тижнів до декількох років. Спровокувати захворювання можуть наявні проблеми з серцем, наявність хронічного перебігу і тривала анемія.

За місцем ураження хвороба поділяється на три основні типи. Перший – недостатність лівого шлуночка. Виникає вона через прискореної роботи лівого шлуночка. Причиною даного типу є наявність інфаркту міокарда. Ця хвороба здатна значно знизити кількість крові, яка повинна надходити в загальний круг кровообігу. Другий тип – правошлуночкова недостатність. Для цього явища характерні надмірна подача крові у велике коло кровообігу і значне зменшення її в малому колі. Виникає проблема на тлі прискореної роботи правого шлуночка. Хворий страждає набряками і повним виснаженням організму. Останній тип – змішана серцева недостатність. З’являється з-за перевантаження двох шлуночків. Відповідно, симптоматика змішана.

Форми серцевої недостатності, що залежать від походження недуги

Миокардиальная недостатність з’являється з-за проблем зі стінками серця.

Явище пов’язане з перебойной роботою енергетичного обміну. Ця форма сприяє розвитку порушень у вигляді нестандартних скорочень серця і розслаблень.

Перевантажувальна недостатність характерна для сильного навантаження серця. Може з’явитися на тлі наявних вад серця.

Комбінована недостатність включає в себе дві вищеописані форми.

Основні причини появи недостатності

Найчастіше серцево судинна недостатність виникає із-за наявних збоїв в працездатності серця. Внаслідок цього порушується здатність до перекачування по судинах певної кількості крові.

Зазначають декілька причин розвитку захворювання. Викликати його можуть артеріальна гіпертонія, пороки серця, ішемічна хвороба серця. Цікаво, що спровокувати появу проблеми у жінок здатне підвищений тиск. У чоловіків захворювання частіше зустрічається зважаючи на наявність ішемічної хвороби.

Спровокувати недостатність може цукровий діабет. До основних причин відносять шкідливі звички, включаючи вживання алкоголю і куріння. Природно, у більшості випадків все відбувається за наявності проблем з серцем, а саме аритмії, міокардитів, кардіоміопатії.

Що стосується кардіосклерозу та інфаркту міокарда, то вони здатні викликати серцеву астму. Вона є тяжкою патологією, яка супроводжується нападами задухи.

Симптоматика серцевої недостатності

Таке явище тягне за собою застій крові. Якщо проблема криється в лівому шлуночку, то спостерігається застій в легенях. Значно страждає малий коло кровообігу. У зв’язку з цим людину може мучити задишка. У вкрай складних випадках вона з’являється навіть у стані спокою. Не виключено ціаноз, що виявляє себе у вигляді посиніння пальців. Страждають і інші ділянки тіла, у тому числі губи. До основним ознаками захворювання відносять хрипи, нерідко кровохаркання.

Якщо недостатність проявляється в правому шлуночку, то спостерігається застій у великому колі кровообігу. Дана патологія характеризується сильною набряклістю, в основному рук і ніг. Нерідко зустрічається біль в області правого підребер’я. Саме цей симптом свідчить про те, що відбувається застій крові в венах і печінки. Загальним симптомом є втома.

Діагностика захворювання

Визначити, що у людини спостерігається дана проблема, можна різними способами. У деяких випадках достатньо симптоматики, описаної пацієнтами, і огляду лікаря. Важливо правильно визначити причини, які спровокували розвиток патології, адже приступити до якісного лікування без цих даних неможливо. Для точного визначення причин досвідчені фахівці використовують різні способи.

Особливу популярність отримав аналіз крові. Він дозволяє оцінити її стан і перевірити кількість необхідних елементів в ній. Проводиться електрокардіограма. Виробляють її в стані спокою, потім повторюють при помірному фізичному навантаженні.

Це дозволить простежити за тим, як серце поводиться в різних станах. Часто вдаються до допомоги ехокардіограми і рентгену грудної клітини.

З’ясувати основну причину виникнення недостатності можна з допомогою кардиовизора. Завдяки цьому винаходу людина здатна самостійно провести ЕКГ. Спеціальна комп’ютерна програма за отриманими даними дає повну картину роботи серця. Більш того, вона здатна показати висновок, який буде зрозуміло пацієнту. Такий підхід дозволить зафіксувати наявність патології на ранніх термінах. Але, незважаючи на свою ефективність, методика не є однією з найпоширеніших. Тому при появі дивною симптоматики варто звернутися за допомогою в спеціальний медичний заклад. Зволікати не варто, адже хвороба може прогресувати і викликати ускладнення, небезпечні для життя.

Лікування серцевої недостатності

Усунення проблеми має бути комплексним. Однієї лише методикою впоратися із захворюванням не вдасться. Лікування при серцевій недостатності медикаментами сприяє запобіганню надмірній роботи серцевого м’яза. Для цього активно застосовуються бета-блокатори. Їх основною функцією є зниження тиску. Крім того, лікарські препарати значно зменшують частоти серцевих скорочень. Особливою популярністю користуються наступні медикаменти: Бинелол, Бипрол і Небилет. Приймаються вони за індивідуальною схемою, яка призначається лікарем.

Крім бета-блокаторів, лікування при серцевій недостатності передбачає використання глікозидів. Вони повністю усувають симптоматику серцевої недостатності. Звернути увагу слід на Корглікон і Дигоксикон. Беруть їх в залежності від типу захворювання та складності стану пацієнта. Наслідки захворювання усувають з допомогою діуретиків. Вони виводять з організму зайву рідину і знімають набряки. Приймають Амілорид, Ксипамид, Хлорталідон та Буметанид. Схема прийому індивідуальна.

Якщо серцева недостатність була викликана аритмією, то в лікарському усунення проблеми немає сенсу. Це не допоможе. Слід вдатися до хірургічного втручання. Цей спосіб дозволяє вирішити проблеми, пов’язані з закупоркою і заміною клапанів.

Крім медикаментів та операції, людині потрібно дотримуватися кількох основних правил. В першу чергу слід вести здоровий спосіб життя. Рекомендується вдатися до спеціальної дієти. Її важливим критерієм є суворе обмеження солі, адже саме вона призводить до зайвої затримки рідини і набряків організму. Підвищений вміст води провокує серце на прискорену роботу. Важливо займатися фізкультурою, але помірно.

У випадку з хронічною формою хвороби найбільш продуктивні у лікуванні серцевої недостатності інгібітори АПФ. Як правило, їх призначають усім пацієнтам, які страждають на ХСН, незалежно від характеру, стадії та етіології захворювання. Завдяки тому, що вони блокують тканинні нейрогормоны, поліпшується стан пацієнта, виявляється дія протективного характеру на серце, мозок, нирки, скелетну мускулатуру і периферичні судини.

Дієта при серцевій недостатності

Правильне харчування – це один з основних способів комплексного вирішення проблеми. Так, є необхідно не менше 5-6 разів на добу. При цьому харчування має бути дробовим. Не можна переїдати, адже тим самим людина провокує організм на підвищену роботу, а це неприпустимо. З раціону слід виключити всі продукти, здатні підвищити тиск. До таких відносять міцний чай, шоколад і каву. Необхідно уникати гострих страв і копченостей. Як згадувалося вище, алкоголь теж знаходиться під строгою забороною.

Що стосується вживання солі, то її допустима кількість в добу не повинна перевищувати 3-4 р. Якщо стан хворого значно погіршується, кардіологи рекомендують вдатися до безсольовій дієті. Правильне харчування передбачає вживання обмеженої кількості пиття. Добове споживання рідини повинно бути не більше 1,5 л в день. Цей обсяг включає в себе будь-які рідкі страви, чаї. Пацієнтам рекомендується вживати родзинки, запечена картопля, персики з бананами, гречані та вівсяні крупи. Ці продукти багаті калієм, який необхідний при недостатності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code