vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проходять пологи вдома

Пологи вдома на сьогоднішній день стають все більш популярними. Більшість жінок, які знаходяться в цікавому положенні, хочуть дізнатися, як же буде проходити народження дитини в домашній обстановці. Звичайно, щоб пологи пройшли якомога краще, до них обов’язково варто грунтовно підготуватися.

Как проходят роды дома

Кожен з етапів пологів краще всього вивчити і засвоїти заздалегідь, дана інформація є обов’язковою і для тієї людини, яка буде брати активну участь у процесі і допомагати жінці. Якщо дотримуватися всіх порад і правилам, то самостійні пологи пройдуть дуже швидко і легко.

Коли починаються пологи?

Домашні пологи, як і прийнято, завжди починаються зі переймів. Вагітна жінка в цей період буде відчувати тягнуть спазми в нижній частині живота, а також в попереку. Коли це відбувається з певним інтервалом часу (нормою вважаються проміжки в 10 або 20 хвилин), то це сигналізує про те, що процес пологів вже почався.

З часом сутички будуть все сильніше, а проміжок між ними буде поступово зменшуватися. Саме в цей момент шийка матки починає відкриватися для того, щоб плоду було можливо проходити через родові шляхи.

Такі сутички можуть тривати приблизно від 8 до 20 годин. Відомі випадки, коли вони затягувалися на більш тривалі терміни. Пологи можуть відбуватися дуже активно, і сутички в такій ситуації можуть тривати не довше, чим 3 або 4 години. Наскільки сильно розкривається матка, обов’язково повинен стежити людина, яка допомагає під час пологів. Для цього потрібно її обмацати. Щоб плід міг вийти без якого-небудь дискомфорту, потрібно, щоб матка розкрилася не менше, чим на 8 пальців. На інтервалі переймів через кожні півтори хвилини шийка матки повинна розкриватися вже приблизно на 4 пальці.

Як відбуваються потуги?

Після цього пологи поступово переходять на наступний ступінь родового процесу. Під час того, коли сутички почали частішати, жінка буде відчувати, як її живіт ніби розпирає. Їй захочеться сильно напружувати всі м’язи живота для того, щоб дати можливість малюкові трохи опуститися вниз. Коли перейми скорочуються до 1 хвилини, то необхідно починати пологи у воді. Залазити в воду потрібно обов’язково до того, як починаються потуги. Найкраща температура води для пологів повинна становити 37 градусів. Після того, як жінка опиняється у воді, їй стає набагато легше. Якщо перейми у воді припиняються, то потрібно буде знизити температуру рідини приблизно на 1 або 2 градуси. Це дасть можливість продовжувати родовий процес і самі перейми. При цьому варто масажувати соски жінки.

Коли відбуваються потуги, то як тільки починаються сутички жінка повинна сильно тужитися. Під час сутички обов’язково робиться сильний вдих, після якого затримавши дихання потрібно починати тужитися. Необхідно намагатися при цьому сильно напружувати всі м’язи живота і натискати на матку. Тужитися стоїть таким чином, щоб усі тиск прямувало вниз, а не навпаки. Якщо вся сила буде направлятися в верхню частину, то це буде марно, і до всього в очах можуть почати лопатися дрібні судини. Якщо народжувати в домашніх умовах, перебуваючи при цьому у ванній, то краще буде зайняти сидяче положення. Таким чином, жінка буде мати можливість підкласти під сідниці кулаки, що полегшить потуги.

У ванній жінка може триматися руками за її краї і присідати навпочіпки. Коли під час того, як жінка тужиться, і у неї закінчується дихання, але потуги ще тривають, то необхідно постаратися зробити швидкий вдих і знову почати тужитися. Якщо сутички на короткий проміжок часу зупиняються, то жінці потрібно відпочивати. Якщо ж продовжувати тужитися весь час, то ніякого позитивного результату досягти не вийде. Сили будуть витрачені даремно.

Якщо пологи в домашніх умовах будуть відбуватися в басейні або ж на суші, то найкращим положенням для вагітної стане поза навпочіпки або рачки. Бувають жінки, які відчувають найбільшу зручність, коли вони стоять і при цьому трохи нахиляються вперед. Для кожної вагітної є своя зручна поза, яка в першу чергу буде залежати від будови тазу і статевих органів жінки. Найкраще жінці самій вибирати позу, в якій їй буде найбільш зручно перебувати. Коли настають потуги і приходить час для того, щоб тужитися, потрібно дуже акуратно вибирати позу. При цьому не потрібно сильно поспішати і панікувати. Весь родовий процес повинен проходити в спокійній обстановці.

Народження дитини

З потугами голівка немовляти буде виднітися сильніше і сильніше. А коли відбуваються сутички, вона може ховатися і знову з’являтися. При цьому дуже важливо, щоб жінка вміла розслаблювати свої статеві органи і сильно тужитися. Коли жінка народжує вдома, то вдається уникнути різних розривів. З цієї причини не варто турбуватися і перенапружуватися під час родового процесу. Якщо ж пологи можуть припинитися, то краще всього почати їх стимулювати таким же чином, як і при зменшенні потуг.

Коли буде виходити малюк з родових шляхів, може з’явитися трохи кров’яних виділень, тому не варто цього боятися. Дуже важливо, щоб людина, яка допомагає жінці, тримав руки поряд з уже з’явилася головкою дитинку, адже вода в будь-який момент може перестати бути прозорою. Але якщо станеться так, що дитина вийде самостійно і потрапить у воду, не варто хвилюватися, тому що він самостійно спливе на поверхню спинкою до верху. Коли дитина з’явилася на світ, то пуповину слід дуже обережно розплутати, не здійснюючи при цьому дуже різких рухів. Новонародженого малюка обов’язково закутують в пелюшку, тому що він дуже слизький. Жінка ж після цього повинна вийти з води і прилягти на ліжко або на постеленную на будь-яку поверхню простирадло.

Коли дитина народилася, він відразу починає дуже сильно кричати. Поступово синюшний колір переходить у ніжно-рожевий. Якщо необхідно, то малюкові варто відсмоктати слиз з носової порожнини, це дасть йому можливість самостійно дихати без перешкод. Якщо ж малюк не починає дихати, то його перевертають вниз головою і стукають по п’ятах. За умови, що і цей метод не дає позитивних результатів, дитині необхідно робити штучне дихання. При цьому вказівним і середнім пальцем потрібно буде робити непрямий масаж серця, дуже легенько натискаючи на нього. Корисним у такій ситуації є обливання новонародженого прохолодною водою, після чого обов’язковим буде розтирання його ручок і ніжок.

Прагнути треба до останнього, адже бувають ситуації, коли дитина може почати дихати не відразу. Головне зберігати спокій і мати терпіння.

Перерізання пуповини після виходу плаценти

Коли народилася дитина, плацента може виділятися до обсягу двох склянок води. Коли народила жінка прилягла на ліжко, то обов’язково варто прикласти до її грудей новонародженого малюка. Не завжди він миттєво починає смоктати груди. Для виходу плаценти буде досить і того, що дитинка торкнеться губами до сосків матері. Плацента може виходити після того, як відбудуться невеликі сутички. При цьому жінка не буде відчувати сильного болю. До того, як плацента вийде назовні і після народження дитини можуть виділятися невеликі шматки утворень, які будуть нагадувати печінку. Не варто хвилюватися, адже це нормальний процес. Зазвичай плацента може виходити через 20 або 40 хвилин після того, як з’являється на світ малюк.

Найчастіше цей момент настає через півгодини після того, як на світ з’являється дитина. Для того, щоб обрізати пуповину правильно, її потрібно буде зав’язати в двох місцях. Відрізати необхідно на відстані 20 сантиметрів від тіла дитинки і від першого вузлика. Пуповину на тілі малюка потрібно буде помазати дезинфікуючим лікарським препаратом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code