vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проходять перші пологи?

Для кожної жінки перша вагітність і пологи – хвилююча і непередбачувана подія. Жінка намагається якомога більше дізнатися про перебіг вагітності, особливості, можливі ускладнення, про процес пологів. До того ж, необхідно знайти грамотного лікаря, який буде спостерігати жінку протягом вагітності, підготує до майбутніх пологів. І хоча мама, подруги, знайомі, які мали досвід пологів завжди намагаються допомогти “новачку”, все ж кожна жінка унікальна і передбачити перебіг вагітності неможливо. Тим не менш, завдяки великій кількості інформації сьогодні – книги, відео, посібники, спеціальні школи та центри для вагітних – у кожної є можливість хоч трохи підготуватися до майбутніх пологів.

Как проходят первые роды?

Фактори, що впливають на пологи

Перші пологи тривають довше, чим повторні (у середньому 8-12 год). Це відбувається, тому що у родили жінки ще вузькі і тугі родові шляхи, до того ж, вона може не завжди зрозуміти, що потрібно робити, запанікувати і т. д.

На те, як будуть проходити перші пологи, впливає безліч чинників (грамотний лікар завжди враховує їх, намагаючись допомогти жінці):

 1. Вік породіллі. У жінок, які завагітніли в перший раз після 35 років, вище ризик розвитку аномалій плода, діабету, підвищення артеріального тиску. Тому всю вагітність слід перебувати під контролем кваліфікованого гінеколога-акушера, здавати необхідні аналізи і слідувати рекомендаціям.
 2. Протікання вагітності.
 3. Особливості анатомічної будови жіночого організму.
 4. Поведінку жінки в процесі пологів.

Передпологовий період

Починається після 38 тижні вагітності, також називається прелиминарным або предсхваточным і триває близько тижня, в разі перших пологів може тривати 2-3 тижні. Протягом цього часу жінка відчуває періодичні сутички.

Сутички – це регулярні мимовільні скорочення м’язів матки. Можуть бути істинними і хибними. Тривалість – від 20 секунд з перервою в 15 хв, поступово тривалість збільшується, досягаючи 60 секунд, а перерва зменшується до 2-3 хв.

Після 20-го тижня можуть з’являтися помилкові перейми. Сутички в передпологовому періоді називаються предвестниковые. Ті й інші відрізняються від справжніх тим, що не ведуть до розкриття шийки матки. Для жінки, вагітної первенцом, такі сутички можуть здатися родовими, і вона може попрямувати в пологовий будинок раніше терміну. Помилкові перейми відрізняються від справжніх тим, що нерегулярні, не посилюються, не частішають і зазвичай вщухають при ходьбі або зміні положення тіла.

Всі зміни, що відбуваються з організмом жінки перед пологами, обумовлені зміною гормонального фону: протягом вагітності у жінки підвищений рівень гормону прогестерону («гормон вагітних»), що відповідає за нормальне виношування плоду, але безпосередньо перед пологами відбувається його різке зниження і підвищення рівня естрогену. Естроген відповідає за те, коли почнуться перейми (при досягненні певного рівня гормону) і за еластичність матки і стінок піхви, таким чином граючи визначальну роль при пологах.

Крім сутичок, жінка може зрозуміти, що настав передпологовий період, за такими ознаками:

 1. Зниження ваги вагітної на кілька кілограм – це відбувається з-за того, що спадають набряки. Під час вагітності накопичення рідини в організмі відбувається за рахунок підвищення рівня прогестерону. Так як перед пологами рівень цього гормону падає, то і перестає затримуватися рідина.
 2. Відходження слизової пробки, яка під час вагітності захищала плід від інфекцій ззовні, закриваючи вхід в матку. При наближенні пологів матка поступово починає відкриватися, і відходить, іноді поступово, протягом кількох діб, іноді відразу. Являє собою згусток білувато-жовтого відтінку, можливо з прожилками крові.
 3. Зменшення висоти стояння дна матки, при цьому часто спостерігається зниження рухової активності плода. Разом з маткою опускається і живіт вагітної, їй стає легше дихати, припиняються такі симптоми, як печія і важкість у шлунку. У той же час, із-за посиленого тиску на сечовий міхур і кишечник, частішають позиви в туалет.

Відправка в пологовий будинок

Приблизно з 20-го тижня жінці слід визначитися, в якому пологовому будинку вона буде народжувати, обговорити з лікарем всі подробиці, підготувати сумку для пологового будинку. В ній обов’язково повинні бути:

 • паспорт;
 • медична карта спостереження в жіночій консультації;
 • поліс ОМС (обов’язкового медичного страхування);
 • предмети особистої гігієни;
 • нічна сорочка, халат, тапочки.

При нормальному перебігу вагітності жінка відправляється в пологовий будинок, відчувши початок переймів; в деяких випадках лікар може порекомендувати жінці лягти на збереження. Підвищення температури, гіпертонія, кров у виділеннях, болі в животі, блювота і т. п. можуть стати приводом для госпіталізації.

Період справжніх сутичок

У нормі справжні перейми наступають приблизно після 38 тижні вагітності і передують народженню дитини. Ознаки справжніх сутичок: тривалість 60-40 сек, перерва 20-15 хв, поступово перерви стають коротшими, а період переймів – довше, посилюються больові відчуття. Лікар може призначити кесарів розтин при наявності ризику для здоров’я матері або дитини і тільки за згодою породіллі.

Слід пам’ятати, що якщо перша вагітність завершується кесаревим розтином, то наступні пологи природним шляхом можуть бути неможливі. Після таких пологів більш тривалий період відновлення .

Що повинна робити жінка при наступили сутичках:

 1. Постаратися не впадати в паніку.
 2. Контролювати дихання: дихати глибоко і повільно до сутички, під час поверхово, швидко вдихати і видихати, намагаючись розслабитися після закінчення перейми – знову повільно і глибоко. У перервах слід дихати як зазвичай і відпочивати. Глибоке дихання необхідно, щоб в кров надходила велика кількість кисню, який необхідний і організму дитини.
 3. Деяким допомагає погладжування живота, точковий масаж попереку.
 4. Рекомендують в перервах між переймами ходити, лежання може посилювати больові відчуття.
 5. Рекомендується стежити за тривалістю переймів і перерв, щоб акушера легше було контролювати перебіг пологів і виявити можливі відхилення.
 6. Уважно слідувати інструкціям медика, що приймає пологи.

Під час пологів відбувається поступове розкриття шийки матки, весь процес займає близько 10-16 годин. Коли шийка розкривається повністю, відходять води; періодичність сутичок в цей момент досягає 1 раз в 3-5 хв. Слід знати, що у деяких жінок води не відходять в силу індивідуальних особливостей організму. Тоді лікар робить прокол навколоплідного міхура, інакше дитина може наразитися кисневого голодування. Необхідно звернути увагу на колір вод – в нормі вони або жовтуваті прозорі, без запаху, з невеликою кількістю крові. Якщо щось не так, слід обов’язково повідомити лікаря.

Період потуг або «вигнання плоду»

Після того як відійшли води, сутички переходять у потуги. Цей період характеризується скороченнями м’язів передньої черевної стінки, малого тазу, стегон і сідниць, з причини того, що дитина головкою чинить тиск на нервові сплетення в малому тазу.

Післяпологовий період

Матка все ще скорочується, для того щоб вивести плаценту. У первісток останні перейми наступають приблизно через 10 хв після народження дитини і здаються досить сильними, так як тіло встигає розслабитися. Насправді вони набагато менш інтенсивні, тривають 10-20 хв. Після цього, якщо з дитиною все в порядку, його приносять матері.

Період відновлення жінки після пологів залежить від перебігу процесу, від того, яким способом народжувала пацієнтка, були ускладнення. При благополучному закінченні жінку виписують через 3 доби при пологах, через 5-6 діб – при наявності розривів промежини, шийки матки і накладення швів, через 7-8 діб – якщо проводилося кесарів розтин. Після виписки настає непростий і тривалий період по догляду за дитиною та відновлення жіночого організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code